Pašvaldība Aktualitātes
Važa

Kā katru gadu, tuvojoties valsts svētkiem, Tukuma novada pašvaldība izsaka pateicību novadniekiem, piešķirot apbalvojumus gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras ieguldījušas nesavtīgu darbu novada labā, kā arī vairojušas novadnieku pašapziņu.

Šā gada 18. novembra svinīgajos pasākumos par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienai Slampes Kultūras pilī un Kandavas Kultūras namā tika pasniegti Tukuma novada domes apbalvojumi – “Tukuma novada Goda pilsonis”, “Tukuma novada Domes Atzinības raksts”, “Tukuma novada Domes Pateicības raksts”, kā arī “Gada uzņēmējs”, “Gada labdaris” un “Gada lepnums”.

Pēc svinīgās apbalvošanas ceremonijas Slampes Kultūras pilī izskanēja Valsts prezidenta dāvātais svētku koncerts Zemgalei kopā ar Latvijas Radio kori un diriģentu Sigvardu Kļavu, savukārt Kandavas Kultūras namā Valsts prezidenta dāvāto svētku koncertu Kurzemei izpildīja Kārlis Lācis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Kaspars Znotiņš. Paldies māksliniekiem par svētku noskaņas radīšanu!

 

Apbalvojumu “Tukuma novada Goda pilsonis” saņēma:

Rudīte Poča, ilggadēja kultūras darbiniece, Tukuma Kultūras nama bērnu un jauniešu teātra “Knifiņš” režisore par profesionālu un radošu ieguldījumu kultūras nozares popularizēšanā un kultūras mantojuma saglabāšanā.

Rudītes Počas pirmā darba vieta bija Tukuma rajona Matkules Kultūras nams. Pēc Latvijas Valsts konservatorijas diploma iegūšanas masu pasākumu režijā aktīvi strādājusi kā režisore un 30 gadus bijusi Tukuma rajona lielo svētku režisore. Viņas vadībā tika dibināti neskaitāmi amatiermākslas kolektīvi, tostarp bērnu kolektīvs “Knifiņš”. Rudīte Poča joprojām strādā kā brīvprātīgā amatierkolektīvu konsultante. Kā Tukuma rajona kultūras vadītāja, vēlāk kā valsts kultūras inspektore sevi ziedoja kultūras attīstībai un kultūras darbiniekiem, visu kultūras darbinieku saliedēšanai un daudzu krāšņu pasākumu radīšanai. Rudīti Poču šim apbalvojumam izvirzījusi visa kultūras darbinieku, amatierkolektīvu dalībnieku un vadītāju saime.

Apbalvojums “Tukuma novada Goda pilsonis” ir augstākais domes apbalvojums, kas tiek pasniegts ar mērķi iemūžināt personas vārdu Tukuma novada vēsturē.

 

Apbalvojumu “Tukuma novada Domes Atzinības raksts” saņēma:

Lita Lukša, Tukuma pensionāru biedrības vadītāja, ilggadēja  pedagoģiskā darbiniece un izglītības iestāžu vadītāja – par ilggadēju, nesavtīgu sadarbību ar Latvijas novadu pensionāru biedrībām, veidojot pienesumu Tukuma novada un visas Latvijas pilsoniskās sabiedrības aktīvai darbībai.

Kopš 2013. gada Lita Lukša vada skaitliski vislielāko pensionāru biedrību, labi pārzinot pilsētas senioru vajadzības un vēlmes. Vienkāršība, darbīgums, pašcieņa un labestība – īpašības, kas ļoti labi raksturo viņu. Pilsētas pensionāri tiek iesaistīti sabiedriskajā un kultūras dzīvē, Lita Lukša veicina līdzdalību veselīga dzīvesveida aktivizēšanai, pilnveidošanai un popularizēšanai. Seniori darbojas dažādos pulciņos, ir aktīvi dziedātāji, dejotāji, teātra spēlētāji, sportotāji, kā arī tradīciju veidotāji. Viņas darbīgums, izdoma un prasme realizēt idejas iedvesmo līdzcilvēkus aktīvi piedalīties nevalstisko organizāciju darbā.

 

Ingrīda Smuškova, Tukuma novada pašvaldības Tūrisma un mantojuma attīstības nodaļas vadītāja, LATTŪRINFO valdes priekšsēdētāja, Kurzemes tūrisma asociācijas valdes locekle – par pašaizliedzīgu darbu un lielu patriotismu, darbojoties tūrisma, kultūras jomā, kā arī par Tukuma novada tēla attīstības veicināšanu un popularizēšanu.

Ingrīda Smuškova sniedz savu ieguldījumu dažādu jomu sakārtošanai un ideju īstenošanai Tukuma pilsētā un novadā. Lai saglabātu un attīstītu novada kultūras mantojumu, ar Ingrīdas iniciatīvu izveidota Tūrisma un mantojuma attīstības nodaļa, īpašu uzmanību pievēršot vecpilsētai un citiem ar kultūras mantojuma saglabāšanu saistītiem jautājumiem.

 

Liene Bēniņa, Tukuma deju skolas “Demo” vadītāja – par ieguldījumu interešu izglītības nozarē un jauniem mākslinieciskiem risinājumiem Tukuma novada pasākumu organizēšanā.

Liene Bēniņa ir deju skolas “Demo” radītāja, trenere, horeogrāfe un vienkārši enerģiska, radoša un aktīva būtne. 16 gadu vecumā nodibinājusi deju grupu “Demo”, kas nu jau pārtapusi deju skolā. Viņa ir gaismas nesēja caur deju. Deja ir īstais ar mīlestību pilnais darba ceļš, ko mēro kopā ar bērniem. Aktīvi darbojas Tukuma kultūras dzīvē un tā ietvaros organizējusi daudzus pasākumus, lai popularizētu Tukuma vārdu Latvijā, tajā skaitā tradicionālos Rožu svētkus un pilsētas svētkus, kuri ir pulcējuši vairākus desmitus tūkstošus skatītāju un dalībnieku no dažādām Latvijas vietām.

 

Dagnija Staķe, bijusī Tumes pagasta padomes priekšsēdētāja, Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre, latviešu pedagoģe un politiķe, bijusi reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre, kā arī labklājības ministre vairākās valdībās – par lojalitāti, godprātīgu, nesavtīgu darbu un ieguldījumu jaunatnes izglītībā, mūžizglītībā un sociālajā jomā.

Tumes pagasta ļaudis ļoti lepojas ar Dagnijas Staķes paveikto gan pagasta labā, gan visā plašajā Tukuma novadā. Dagnija Staķe vienmēr ar smaidu un sirds siltumu ir palīdzējusi, uzklausījusi un devusi iedvesmu rīkoties, lai gan mazie, gan lielie sapņi piepildītos. Vienmēr ir atbalstījusi jaunos speciālistus, rūpējusies par jauno paaudzi, uzmundrinājusi cilvēkus nepadoties un iegūt jaunas zināšanas un iemaņas.

 

Dzidra Jansone, bijusī Matkules pagasta pārvaldes vadītāja – par mūža ieguldījumu Matkules pagasta attīstībā.

Jau 50 gadus Dzidra Jansone ir matkulniece. 1971. gadā viņa sāka strādāt kolhoza “1. Maijs” maizes ceptuvē. Pēc tam 15 gadus bija grāmatvede kolhozā “1. Maijs”. No 1987. gada Dzidra Jansone kā Matkules ciema tautas deputātu padomes Izpildu komitejas sekretāre sāka rūpēties un gādāt par tagadējā Matkules pagasta ļaudīm. Un tā 34 gadus. Nomainījās tikai amata nosaukumi. Dzidra Jansone vairākas reizes ir bijusi Matkules ciema, vēlāk – 2 sasaukumos – Kandavas novada domes deputāte. Atbildība, atsaucība, tolerance, pieklājība un labs humors ir viņas visizteiktākās īpašības. Viņa vienmēr ir apmeklējusi visus pagastā rīkotos pasākumus, nerēķinoties, ka dažreiz no tā cieta ģimene. Dzidra Jansone ārpus sava tiešā darba pienākumiem nekad nevienam neatteica palīdzību sasāpējušos vai neskaidros personiskos jautājumos, kurus iedzīvotāji paši nespēja risināt. Viņa zvanīja, meklēja un skaidroja. Gandarījums – cilvēku pateiktais paldies.

 

Līga Aukšmukste, Kandavas gide, brīvprātīgā, brīvdienu mājas “Jaunkrastmaļi” pārvaldniece – par pozitīvu Kandavas un Kurzemes tēla veidošanu un tūrisma popularizēšanu.

Līga Aukšmukste ir Kandavas un pagastu apvienības patriote, vides gide un aktīviste. Viņa lieliski fotografē un raksta brīnišķīgus tekstus par Kandavu un Kandavas apkaimi. Līga Aukšmukste vada vides nodarbības bērniem un pieaugušajiem. Viņa administrē Facebook lapu “Abava vienos”, iesaistās Pūzurgravas un citu Kandavas un pagastu apvienības vides objektu aizsargāšanā, kopšanā, apzināšanā un saudzēšanā, kā arī aktīvi darbojas Kandavas katoļu draudzē un izgrezno baznīcu svētku reizēs. Līga Aukšmukste veido pozitīvu Kandavas un Kurzemes tēlu un iedvesmo cilvēkus doties dabā un izzināt to. Viņas fotogrāfijas un teksti vilina cilvēkus iepazīt Kandavu, Kurzemi, Latviju. Viņa ir lieliska gide, laba stāstniece un dažādu pasākumu organizatore, kas iedziļinās visās niansēs un katru lietu dara rūpīgi, pārdomāti un ieliekot tajā savu sirdi.

 

Dzintars Priede, bijušais Kandavas pilsētas dārznieks, pensionārs – par ieguldījumu Kandavas parku un dārzu veidošanā.

Dzintars Priede ir Kandavas pilsētas parku un dārzu veidotājs. Īpašs ieguldījums ir Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma parka radīšanā, stadiona apkārtne, kā arī Kandavas Internātskolas zaļumvietu ierīkošana. Dzintars Priede joprojām konsultē jebkuru, kas prasa pēc viņa padoma, kā labāk plānot dārzu, īpašumu, apstādījumus, jebkuru vietu. Pateicoties viņam, Kandava ir tik pārdomāti un skaisti veidota ar “zaļajiem pirkstiņiem” un mīlestību pret dabu.

 

Jeļena Šnikvalde, bijusī Kandavas novada izglītības pārvaldes vadītāja, pieaugušo izglītības projektu koordinatore – par ieguldījumu pieaugušo izglītības attīstībā un izglītošanās iespēju veicināšanu ārvalstīs.

Jeļena Šnikvalde vadījusi Kandavas novada izglītības pārvaldi četrus gadus, bet pirms tam ilggadēji strādājusi par metodiķi. Pēdējo divu gadu laikā lielu darbu ieguldījusi mācību procesa nodrošināšanā Covid-19 laikā. Gan attālinātā mācību procesa ieviešanā, gan pārtikas paku nodrošināšanā skolēniem, gan rūpēs par skolotājiem un iestāžu vadītājiem. Īpašs ieguldījums pēdējā gada laikā ir ārpus amata pienākumiem, pieaugušo izglītības attīstība, piedaloties un izstrādājot Erasmus+ projektus, tā iegūstot papildu finansējumu un radot iespēju daudziem interesentiem iegūt ārvalstīs nozīmīgu pieredzi dažādās pieaugušo izglītības jomās, gan teorijā, gan praksē. Latvijas mērogā Jeļena Šnikvalde izstrādā projektus, kā arī nodrošina pedagogiem iespēju celt kvalifikāciju.

 

Gita Zuze, Kandavas brīvprātīgā – par nesavtīgām rūpēm jaundzimušo godināšanā un atbalstu priekšlaicīgi dzimušajiem mazuļiem Latvijā.

Čaklā rokdarbniece kopš 2017. gada līdz pat šim brīdim visiem Kandavas novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajiem mazulīšiem dāvinājusi pašas uzadītas čībiņas. Apkopojot demogrāfijas datus, saskaitīts, ka šo piecu gadu laikā Gita Zuze ziedojusi 350 čībiņu pārus. Taču tie nav vienīgie viņas labie darbi. Kā brīvprātīgā jau vairākus gadus viņa darina un ziedo zeķītes priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem visā Latvijā un savu laiku svētdienās velta, vadot nodarbības bērniem svētdienas skolā Kandavas Baptistu draudzē. Mūsu novadnieces labie darbi ir pamanīti un novērtēti arī valsts mērogā, piešķirot Gitai Zuzei nozīmi “Gada brīvprātīgais 2019”, kur no 162 brīvprātīgajiem tikai 6 pretendenti ieguva šo augsto novērtējumu.

 

Guntis Ķimenis, A/S “Jaunpils pienotava” apsardzes vadītājs – par varonīgu rīcību ekstremālā situācijā, glābjot līdzcilvēku dzīvību vai lielas materiālās vērtības.

Guntis Ķimenis ir labsirdīgs, vienmēr labā omā, smaidīgs un nekad neatteiks, ja kāds lūgs palīdzību. Vienmēr redz, ja kaut kas nav tā izdarīts, un noteikti to novērsīs. Pieredze pašvaldības policijas darbā ir atstājusi pozitīvas rakstura iezīmes un nosvērtību. Savus darba pienākumus vienmēr veic ar visaugstāko atbildības sajūtu.

 

Sandra Smeltere un Miks Ozoliņš, SIA “Jaunpils alus” uzņēmuma vadītāji  – par Tukuma novada vārda popularizēšanu valsts un starptautiskā mērogā.

“Jaunpils alus” saimnieki ir snieguši neatsveramu ieguldījumu Jaunpils teritorijas tūrisma attīstībā. Sociāli atbildīgā, inovatīvā un veiksmīgā saimniekošana ir vainagojusies panākumiem, un saimnieku sirdsdarbs jūtams ik uz soļa uzņēmuma teritorijā. No veca, vidi degradējoša sabrukuša šķūņa izveidots moderns alus restorāns, vienīgais tāda stila šajā reģionā. Uzņēmums spēlē būtisku lomu Jaunpils izaugsmē un lepni nes tās vārdu, popularizējot to valsts un starptautiskā mērogā.

 

Apbalvojumu “Tukuma novada Domes Pateicības raksts” saņēma:

Arnita Freināte, Engures Mūzikas un mākslas skolas skolotāja – par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu, sabiedrību.

Arnita Freināte ir enerģiska, laipna, savaldīga un iejūtīga. Viņa ir pedagogu pedagogs, ar savu attieksmi pret darbu, ar atdevi un mīlestību, kādu iegulda sadarbībā ar bērniem un viņu vecākiem, ar apbrīnojumu savaldību, kas mūsdienās šajos apstākļos ir apbrīnas vērts. Atsaucas un uzrunā bērnus un viņu vecākus arī brīvajā laikā ārpus darba pienākumiem. Attālināto mācību laikā Arnita Freināte katram ar vēsu prātu atbild, palīdz un atrisina jebkuras problēmas. Darbu, ko dara teicami, spēj savienot savu ģimenes dzīvi, audzinot 3 talantīgus bērnus.

 

Kaira Egle, Engures vidusskolas direktora vietniece, Engures Mūzikas un mākslas skolas skolotāja – par nozīmīgu ieguldījumu izglītībā un jaunatnes audzināšanā.

 Kaira Egle ir engurniece, kurai rūp gan ciema, gan ļaužu attīstība un izaugsme. Jau 26 gadus māca klavierspēli bērniem mūzikas skolā, popularizējot muzikālo izglītību kopš Engures Mūzikas un mākslas skolas dibināšanas brīža. Aktīvi līdzdarbojas vecāku padomē. Viņas pedantiskā attieksme pret darbu vidusskolā ir viens no šīs skolas attīstības stūrakmeņiem.

 

Ligita Feldmane, Engures Tautas lietišķās mākslas studijas dalībniece, pensionāre – par ieguldījumu pašvaldības sabiedriskajā dzīvē.

Ligita Feldmane bibliotekāres gaitas uzsākusi 1974. gadā. Šo gadu laikā bibliotēka pieredzējusi daudzas pārmaiņas, un pēdējos gados Ligitas Feldmanes pārziņā bijusi arī interneta lasītava. Vienmēr atsaucīga, sirsnīga un zinoša sava amata pratēja. Daudziem senioriem palīdzējusi apgūt datora lietošanas prasmes, tikt galā ar e-pakalpojumiem. Atbildīgi pildījusi bibliotēkas apmeklētāju vēlmes. Apkopojusi Engures pagasta vēsturisko informāciju. Šobrīd, esot pensijā, aktīvi darbojas lietišķajā studijā “Engure” un neatsaka palīdzīgu roku un padomu.

 

Inga Reiniņa, Smārdes pamatskolas direktora vietniece, bijusī lauku konsultante, bijusī Engures novada domes lietvede – par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu, sabiedrību.

Inga Reiniņa ir zinoša dažādos jautājumos, atbildīga, atsaucīga un dara daudz vairāk nekā pienākums prasa – tā var raksturot Ingas Reiniņas darbu gan lauku konsultantes, gan lietvedes amatā. Vietējiem lauksaimniekiem un lauku iedzīvotājiem palīdzējusi aizpildīt lauku bloku kartes, gada ienākumu deklarācijas un citas atskaites Valsts ieņēmumu dienestam. Konsultējusi gan grāmatvedības jautājumos, gan par ES projektu iespējām, dārzkopībā un daudzos citos jautājumos. Vietējā pagasta patriote un lielisks cilvēks! Arī šobrīd, kad darba gaitas aizvedušas uz Smārdes pamatskolu, tur jau tiek novērtētas viņas zināšanas un augstās darba spējas, ieinteresētība un saimnieciskums.

 

Gunita Behmane-Rudzīte un Elita Behmane, Smārdes pagasta stādu un puķu audzētavas “Viduļi” saimnieces – par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu, sabiedrību.

Gunita Behmane-Rudzīte un Elita Behmane ir stādu, puķu un dārzeņu audzētājas jau vairākās paaudzēs. Stādu audzētava “Viduļi” ar katru gadu attīstās, godprātīgi veicot savu darbu, ieguldot daudz laika un enerģijas. Audzētavā var iegādāties krāšņākās puķes gan pavasarī, gan vasarā, gan rudenī. Ziedu sortiments ir plašs. “Viduļos” audzē arī dažādus dārzeņus, to visu var iegādāties gan saimniecībā, gan Slokas tirgū.

 

Jānis Ramiņš, lielākās jāšanas sporta bāzes Kurzemē īpašnieks, Tukuma JSK valdes priekšsēdētājs – par ieguldījumu pašvaldības sporta dzīves attīstībā un popularizēšanā.

Jāņa Ramiņa vadībā ir paveikts liels darbs jāšanas sporta attīstībā un popularizēšanā Tukuma novadā. Šobrīd Jānis Ramiņš ar savu komandu ir izveidojis vienu no lielākajām jāšanas sporta bāzēm Kurzemē, ar teicamu infrastruktūru, kuru ir atzinīgi novērtējusi “Latvijas Jātnieku federācija”. Jānis Ramiņš ir tas, kurš katru gadu rūpējas, lai  “Tukuma jātnieku sporta klubā” norisinātos valsts mēroga un kluba sacensības jāšanas sportā, turklāt šogad veiksmīgi realizēja ideju par divu dienu sacensībām divās disciplīnās – konkūrā un iejādē. Pateicoties Jāņa entuziasmam, mērķtiecībai un pārliecībai, bērniem ir iespēja iepazīties ar jāšanas sportu.

 

Dailis Seilis, Lapmežciema pagasta šoferis – par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu, sabiedrību.

Darbs bieži iekrīt svētkos, brīvdienās, izbraukumi ilgst garas stundas, taču Dailis Seilis ir cilvēks, kurš nekad neatsaka palīdzību un neskaita darba stundas. Dailis Seilis ved skolēnus uz Engures mūzikas skolu, tāpat arī ekskursijās, savukārt seniorus uz teātra izrādēm un dažādiem kultūras objektiem.

 

Raitis Ritenieks, Lapmežciema pagasta boksa treneris, dzejoļu stāstnieks – par ieguldījumu pašvaldības sabiedriskajā dzīvē.

Raitis Ritenieks aizsācis sporta aktivitātes Lapmežciema pagastā gan pieaugušajiem, gan jauniešiem. Jaunieši viņu ciena un ieklausās viņā. Raitis prot motivēt un iedvesmot. Tāpat Raitis Ritenieks raksta dzeju, ar kuru iedvesmo cilvēkus visā Latvijā.

 

Dzintra Freimane, Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” pirmsskolas skolotāja – par nozīmīgu ieguldījumu izglītībā un jaunatnes audzināšanā.

Dzintra Freimane par pirmsskolas skolotāju Tukuma pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaciņa” strādā 38 gadus. Skolotājas darbu veic apzinīgi un radoši. Strādā ar bērniem no 3 līdz 7 gadu vecumam. Bērnu attīstības un audzināšanas darbu organizē radoši, izmantojot jaunākās pedagoģiskās un psiholoģiskās atziņas. Izrāda interesi par katru bērnu individuāli, tam pakārto veicamos uzdevumus. Saskarsmē ar bērniem ir mīļa un saprotoša, tādēļ ieguvusi bērnu un vecāku mīlestību un cieņu. Dzintra Freimane aktīvi piedalās iestādes darbā, sniedz vērā ņemamus risinājumus darba uzlabošanai, apmāca studentus – jaunos topošos pedagogus kā prakses vadītāja.

 

Ruta Neimane, Degoles pagasta pirmsskolas bērnu uzraudzības grupas “Bitīte” skolotāja – par lojalitāti, godprātīgu, nesavtīgu  darbu un ieguldījumu jaunatnes audzināšanā un izglītībā.

Ruta Neimane 2011. gadā uzsākusi darba gaitas Degoles pirmsskolas bērnu uzraudzības grupā “Bitīte”. Visus šos gadus kopā ar darba kolēģēm nesavtīgi darbojusies, ieguldot darbu, laiku un īpašu izdomu, lai mazie ikdienas gaitās būtu aprūpēti un pieskatīti, bet vecāki apmierināti. Smaids, pozitīvisms un pacietība, tie ir vārdi, kas raksturo Rutu Neimani un viņas darbošanos “Bitītē”. Savos 10 darba gados pieskatītas un izlolotas jau vairākas paaudzes. Ārpus darba Rutas Neimanes vaļasprieks ir dārzkopība, tāpēc šobrīd varam lepoties, ka viena no Tumes skaistākajām, sakoptākajām sētām ir tieši viņas sēta. Par to arī iegūta pateicība konkursā “Tukuma smukums 2021”.

 

Janīna Seļicka, Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” saimniecības pārzine – par ilggadēju godprātīgu un kvalitatīvu attieksmi pret veicamajiem darba un sabiedriskajiem pienākumiem.

Janīna Seļicka savu darbu veic apzinīgi un godprātīgi. Vada iestādes saimniecisko darbu. Uzrauga darba izpildes gaitu. Ilgus gadus apmācīja un veica instruktāžu darbiniekiem darba aizsardzības un ugunsdrošības jautājumos. Janīnai Seļickai ir labas plānošanas un analītiskās prasmes. Plānojot dažādus iepirkumus, vienmēr ņem vērā resursu pieejamību, iespējamās izmaiņas. Janīnai Seļickai ir ļoti labas saskarsmes spējas ar kolektīvu. Veido un attīsta komunikāciju un sadarbību ar citām iestādes struktūrvienībām un ārējiem partneriem, efektīvi izmanto kontaktus, lai sasniegtu rezultātus. Pēc savas iniciatīvas meklē vairāk papildu informāciju, lai nodrošinātu kvalitatīvāku darba rezultātu.

 

Ainārs Krūziņš, Tukuma muzeja restaurators – par ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā.

Aināra Krūziņa darba uzdevums 20 gadu garumā ir bijis atjaunot muzeju priekšmetu tā, lai to saglabātu nākamībai, bet nezaudētu tā stāstu laikmeta kontekstā – lai tas kļūtu gan par pagātnes, gan nākotnes vēstures liecību. Strādā ļoti rūpīgi un cītīgi, ir ļoti ieinteresēts savā darbā. Veicis 12 krājuma priekšmetu restaurāciju, atgriežot tos sākotnējā stāvoklī, un konservācijas darbus vairāk nekā 1000 krājuma priekšmetiem, un vairāku vēsturisko iekārtu rekonstrukciju, tai skaitā atjaunojis virvju vijamo iekārtu un rokas maltuvi Pastariņa muzejam. Restaurētie priekšmeti eksponēti izstādēs un ekspozīcijās ne tikai Tukuma muzeja struktūrvienībās, bet arī citos Latvijas muzejos.

 

Rudīte Martišauska, Tukuma pilsētas iedzīvotāju konsultatīvās padomes locekle, sabiedriski aktīva seniore – par pilsonisko un sabiedrisko aktivitāti un līdzdalību Tukuma pilsētas attīstībā.

Rudīte Martišauska ir sabiedriski aktīva Tukuma novada iedzīvotāja, kas iestājas par savas pilsētas labiekārtošanu, savās publikācijās veido pozitīvu Tukuma pilsētas tēlu. Īpašu uzmanību pievērš vides pārvaldības perspektīvai. Ilgstoši darbojusies Tukuma pilsētas iedzīvotāju konsultatīvajā padomē, izstrādājusi pilskalnu iedzīvināšanas un attīstības vīziju. Aktīvi darbojusies arī citās pašvaldības sabiedriskajās komisijās.

 

Nomināciju “Gada labdaris” saņēma:

Anita Andreca, Zemītes pagasta senioru aprūpētāja – par nesavtīgu ieguldījumu Zemītes pagasta senioru aprūpē un dāvāto sirdsiltumu.

Anita Andreca ir Zemītes pagasta senioru aprūpētāja, kura dara vairāk, ne prasa formālie darba pienākumi, – sākot ar senioru personīgās higiēnas nodrošināšanu un beidzot ar moža gara uzturēšanu. Pateicoties Anitas nesavtīgajam darbam un rūpēm, pagasta seniori jūtas aprūpēti un lutināti, viņas vērība ļauj tiem izvairīties no izgulējumiem, kas varētu sagādāt nepatikšanas un sāpes. Anita daudz lasa specializēto literatūru par guļošo pacientu aprūpi, liek lietā savu pieredzi, kas iemantota, kopjot pagasta seniorus, tādējādi nodrošinot cieņpilnu dzīvi līdz pat viņu aiziešanai. Savas praktiskās iemaņas Anita Andreca papildina, mācoties no fizioterapeita un ergoterapeita, izmantojot viņu sniegto pieredzi, ar pacientiem strādā patstāvīgi katru dienu, kas dod pakāpenisku progresu. Anitas Andrecas dzīvespriecīgais smaids un možā valoda palīdz senioriem un viņu tuviniekiem saglabāt ticību un cerību.

 

Nomināciju “Gada lepnums” saņēma:

Ivars Marašinskis, SIA “Kandavas ceļi” valdes priekšsēdētājs sabiedriski aktīvam uzņēmumam un lielākajam nodokļu maksātājam Kandavas un pagastu apvienības teritorijā.

SIA “Kandavas ceļi” ir viens no vecākajiem un lielākajiem Kandavas uzņēmumiem. Ir  lielākais nodokļu maksātājs Kandavas bijušajā novadā. Uzņēmums nodrošina darbu ap 60 darbiniekiem, kuri saņem vienu no vidēji lielākajām algām valstī, līdz ar to arī ir lielākais obligāto iemaksu veicējs valstī. Darbinieki vienmēr aktīvi iesaistās pilsētas un pagastu notikumos un aktivitātēs. Vienmēr sponsorē izglītības, kultūras un sporta aktivitātes, komandas dažādos sporta veidos un atbalsta Kandavas pilsētas un pagastu labiekārtošanu un sakopšanu. Pilsētas viesus priecē uzņēmuma veidotās puķu dobes, ziedošās puķu kastes uz palodzēm, tīrība un kārtība. Bez atlīdzības veic dažādus sakopšanas darbus, piedalās akcijās un piedalījās arī konkursā “Latvijas Arhitektūras gada balva”.

 

Nomināciju “Gada uzņēmējs” saņēma:

Sergejs Ušakovs, Z/S “Basteji” uzņēmuma īpašnieks, direktors – par zaļās domāšanas un dzīvesveida popularizēšanu un atbalstu labdarības un sporta pasākumos.

Uzņēmums Z/S “Basteji” attīstās gadu no gada un ir viens no zaļi domājošiem bijušā Kandavas novada uzņēmumiem, kas audzē stādus, ražo mulču un zālienu jau vairāk nekā 20 gadus. Daudz produkcijas tiek eksportēts uz ārvalstīm. 2019. gadā uzņēmums piedalījās konkursā “Diženi Kandavas novadā”, kas liecina par sociāli aktīvu uzņēmumu. Sergejs Ušakovs atbalsta dažādas izglītības, kultūras un sporta aktivitātes. Ir sponsors LBL2 basketbola komandai “Kandava/Anzāģe”. Tāpat regulāri konsultē, sniedz padomus, ieteikumus un atbalstu Kandavas pilsētas un pagastu labiekārtošanai, sakopšanai. Dāvina augstvērtīgus koku stādus pilsētas apzaļumošanai. Arī Latvijas mērogā iesaistās labdarības pasākumos, ir atbalstījis projektu “Ziedošais simtgades pavasaris” pie Brīvības pieminekļa.

Lepojamies ar saviem novadniekiem!

Foto: Andris Jermuts