Projekta mērķis ir veikt Brīvības laukuma pārbūvi Tukuma pilsētā, saglabājot laukuma pilsētvides nozīmi kā galvenajam pilsētas laukumam ar daudzfunkcionālu nozīmi.
Projekta īstenošanas ietvaros tiks veikta Brīvības laukuma un tam pieguļošo ceļu un ietvju atjaunošana, kāpņu un atbalsta sienas izbūve, bērnu laukuma un zaļās zonas ierīkošana, mazo arhitektūras formu un labiekārtojuma elementu uzstādīšana. Laukuma jaunās koncepcijas pamatā ir kompozicionāls kontrasts starp mazpilsētas vēsturisko šarmu un mūsdienu pakāpeniski veidoto, daudzveidīgo pilsētvidi. Laukumā būvprojektā paredzētas divas galvenās zonas – Brīvības laukums un Brīvības skvērs. Abas galvenās zonas atdala iedomāta centrālā ass, tā veidota kā gājēju un riteņbraucēju promenāde, kurai piekļaujas vairākas Brīvības laukuma un Brīvības skvēra funkcionālās zonas. Visā laukuma teritorijā tiks nodrošināta vides pieejamība, kā arī materiāli izvēlēti tā, lai būtu iespēja droši un ērti pārvietoties jebkuram. Pārbūves projekta ietvaros paredzēts respektēt vēsturiskās, arhitektoniskās un mākslinieciskās kvalitātes, kas saglabājušās Brīvības laukumā un tā apkārtnē. Laukuma jaunās koncepcijas pamatā ir kompozicionāls kontrasts starp mazpilsētas vēsturisko šarmu un precīzā plānojuma mūsdienu iespējām. Laukumu paredzēts attīrīt no morāli novecojušiem uzslāņojumiem un ar mūsdienu slāni ieviest jaunas vērtības, kas izceļ esošo daudzveidīgo, pakāpeniski veidoto pilsētvidi.
Pašvaldības iecere ir akcentēt Brīvības laukumu kā galveno pilsētas centra daļu, taču tas ir funkcionāli un vizuāli novecojis, tāpēc ir nepieciešams piešķirt jaunu kvalitāti un attīstīt laukumam piegulošo teritoriju par pievilcīgu publisko telpu. Šīs pārmaiņas palīdzēs radīt mūsdienīgu un pievilcīgu vidi gan iedzīvotājiem, gan viesiem, vienlaikus saglabājot tā vēsturisko nozīmi.
Būtiskākais, ka Brīvības laukuma pārbūve primāri nepieciešama esošo komunikāciju kritiskā stāvokļa dēļ. Pašvaldībai jebkurā gadījumā nāktos rast risinājumu laukuma teritorijā esošo komunikāciju sakārtošanai, strūklakas, pie tās esošās atbalsta sienas u.c. elementu atjaunošanai, kas laika gaitā ir nokalpojuši un rada apdraudējumu apkārtējai apbūvei.
Tāpat jāņem vērā, ka iecerētā Tukuma pilsētas Kultūras nama pārbūve nav iespējama atbilstošā kvalitātē, nepārbūvējot esošās Brīvības laukuma inženierkomunikācijas. Tā kā Kultūras nams tiks pārbūvēts nodrošinot lielākas ērtības apmeklētājiem, tas nozīmē lielākus tehniskos apjomus un jaudas, kas jānodrošina inženiertīkliem. Izrietot no inženiertīklu turētāju informācijas par esošo tīklu stāvokli, tie ir jāpārbūvē, lai viss atbilstu mūsdienu prasībām un normām. Turklāt pārbūves darbu ietvaros paredzēti papildus jauni siltumtrases atzari teritorijā esošajiem īpašumiem, lai būtu iespēja pieslēgties pilsētas centrālajai siltumapgādei, jau laikus nodrošinot to izbūvi - vienlaicīgi ar Brīvības laukuma būvniecību.
Tāpat vēlamies uzsvērt, ka projekta īstenošanas laikā tiks saglabāta zaļā zona, lielie koki pie policijas, savvaļas bumbiere un daļa esošo stādījumu. Kopumā koku būs vairāk kā līdz šim. Veicot laukuma rekonstrukcijas projektēšanu bija plānots pārstādīt divas no trim lielajām eglēm un divas jaunstādītās Holandes liepas, taču no projekta izstrādes laika līdz šim brīdim pagājuši 7 gadi un šajā laika posmā egles ir paaugušās vēl, attiecīgi uz projekta realizācijas laiku pārstādīšanas iespējas un lietderīgums tiks vēl aktualizēts un izvērtēts. Trīs no jaunstādītām liepām tika iznīcinātas fiksētos satiksmes negadījumos, bet daļa esošo, galotņoto liepu un viena egle, kuru saglabāt nav iespējams, tiks nozāģētas. Pils torņa zonā plānots iestādīt trīs kokus, savukārt pie Dzimtsarakstu nodaļas – 18 jaunus kokus, veidojot sakoptu un pievilcīgu apzaļumošanas risinājumu. Plānoti arī cita veida apstādījumi, kopumā būtiski nesamazinot zaļo zonu kopējo apjomu, tikai paredzot to citās, piemērotākās konfigurācijās.