Kandava pirmo reizi rakstos minēta jau 1230. gadā – līgumā starp Austrumkursas deviņu kungu novadiem un Rīgas Māras baznīcas domkapitulu, Rīgas rāti un krustnešiem. Līgumā Kandava minēta kā viens no senās Vanemas valsts centriem. Sekojošajos astoņos gadu simteņos pār Kandavu ir traukušies dažādi pārmaiņu vēji, kas vairākkārt likuši šai teritorijai mainīt savas robežas. Ir bijuši arī patstāvības gadi – no 1950. līdz 1959. gadam Kandava bija rajona centrs, kurā ietilpa 17 ciemi un Sabiles pilsēta. 1960. gadā Kandavas pilsēta un 13 ciemi tika iekļauti Tukuma rajona sastāvā.
Kandava ir viena no skaistākajām Kurzemes mazpilsētām, kas apbur ar senatnīgo arhitektūru, bruģētajām ieliņām, laternām, kalnaino reljefu un brīnišķīgajiem dabas skatiem. Pilsēta atrodas Abavas ielejā, 94 km attālumā no Rīgas, tai cauri tek Abavas upe. Kandavas pilsētas platība ir 9,50 km2, kuru apdzīvo 3607 (PMLP dati uz 30.06.2021.) iedzīvotāju.
Kandava lepojas ar vecāko laukakmens tiltu Latvijā, hercoga Jēkaba laikā būvēto Pulvertorni un vecpilsētā izveidoto Promenādi. Promenāde veidota kā atpūtas vieta pieaugušajiem un bērniem. Īpaši padomāts par jaunlaulātajiem- pār promenādes teritorijā esošo strautu, atbilstoši kāzu tradīcijām, izveidoti septiņi tiltiņi. Tādejādi Kandava ir vienīgā vieta Latvijā, kur jaunlaulātie vienkopus var pāriet septiņiem tiltiem. Promenādes centru rotā skulptūra- Kandavas simbols- ozolzīle. Šis simbols dominē visā promenādes teritorijā- bruģēto celiņu malās izvietotas septiņas ozolzīles, kas stāsta par pilsētas vēsturi, bet pašā bruģi iestrādātas neskaitāmas ozolzīles.
Kandavas novada vārds asociējas arī ar mākslu. Jau vairāk nekā divdesmit gadus vasarās Kandavā notiek Mākslas plenēri. Katru gadu to tēma un saturs mainās un paplašinās. Šo plenēru laikā pilsētā radīti jauni mākslas objekti, kas lieliski papildina Kandavas mazpilsētas šarmu.
Mūsdienās Kandava starp Kurzemes mazpilsētām izceļas ar lielāko mūra ēku īpatsvaru un gleznaino apvidu. Vecpilsētas kolorītu veido slēgtie iekšējie pagalmi, divstāvu saimniecības ēkas ar galerijām. Ir saglabājušās vairākas 18.-19.gs. būvētas viesnīcu un iebraucamo vietu ēkas ar caurbrauktuvi. Sabiles ielā joprojām atrodas viesnīca “Kandava”. Daudzas Kandavas ēkas celtas neogotikas stilā. Ar ainaviskumu izceļas Lielās ielas ziemeļu daļa, saukta Vējspārns. Vējspārns – ar veco bruģi ir gleznotāju iecienīta vieta. Daudzas ēkas kalna nogāzē būvētas vairākos līmeņos. Talsu iela izceļas ar seno bruģa segumu un akmens mūra žogiem.
Par aktualitātēm Kandavas pilsētā aicinām sekot līdzi Kandavas pilsētas, Cēres un Kandavas pagastu pārvaldes tīmekļa vietnē www.kandava.lv.