Atbalsts Ukrainai
Ilustratīvs attēls

Šobrīd attiecībā uz dzīvniekiem, kuri kopā ar saviem īpašniekiem ieceļo Latvijā no Ukrainas, tiek piemērotas atvieglotas ieceļošanas prasības.

Parasti, ieceļojot no Ukrainas, dzīvniekam ir jābūt apzīmētam ar mikroshēmu, vakcinētam pret trakumsērgu un jābūt veiktam trakumsērgas antivielu līmeņa noteikšanas testam, kā arī ir jābūt veselības sertifikātam.

Ņemot vērā situāciju, dzīvnieki no Ukrainas tiks ielaisti Latvijas teritorijā arī tad, ja kāds no iepriekš minētajiem nosacījumiem nebūs izpildīts.

Dzīvnieka īpašniekam visas formalitātes, tostarp dzīvnieka apzīmēšanu ar mikroshēmu, vakcinēšanu un trakumsērgas antivielu noteikšanas testu būs iespējams veikt pēc ieceļošanas Latvijā.

Tāpēc ieceļotājiem no Ukrainas, kuri Latvijā ieradušies ar savu mājdzīvnieku – suni, kaķi vai sesku, ir jāvēršas tuvākajā veterinārajā klīnikā, lai reģistrētu, čipētu un, ja nepieciešams, vakcinētu dzīvnieku.  

Pakalpojumi no Ukrainas ieceļojušajām personām tiks sniegti bez maksas.

Neskaidrību gadījumā var sazināties ar Pārtikas un veterināro dienestu, kas sniegs visu nepieciešamo atbalstu un informāciju.

Informatīvais tālrunis – 67095245.

 

На даний момент у відношенні до тварин, які в’їжджають зі своїми власниками з України застосовуються пом’якшені вимоги щодо в’їзду. 

Зазвичай, в’їжджаючи з України, тварина має бути позначена мікросхемою, вакцинованою  від сказу та мати результати тесту щодо визначення рівня антитіл від сказу, а також мати сертифікат  здоров’я.

Беручи до уваги ситуацію, тварини з України зможуть потрапити на територію Латвії  також і у випадку, якщо не дотримано якоїсь з умов, зазначених вище.

Усі формальності, а саме: позначення тварини мікросхемою, вакцинацію та проходження тесту на визначення рівня антитіл від сказу, можна впорядкувати і після прибуття до Латвії.

Тому особам, що прибули з України у Латвію зі своєї домашньою твариною – собакою, кішкою або тхором, необхідно звернутися до найближчої ветеринарної клініки, щоб зареєструвати, чіпувати та, у разі необхідності, вакцинувати тварину.

Послуги для осіб,  що прибули з України, надаватимуться безкоштовно.

У випадку непорозумінь є можливість зв’язатися з Продовольчою та ветеринарною службою, яка забезпечить усю необхідну підтримку та надання інформації.

Телефон для довідок – 67095245.