15. decembrī Jaunpils pilī pulcējās kultūras iestāžu, muzeju, bibliotēku darbinieki un radošas personības, kas 2023. gadā radījušas daudz skaistu un neaizmirstamu mirkļu mums visiem Tukuma novadā!
Lai pateiktos, mūsu novada radošākajiem iedzīvotājiem tika rīkots svinīgs pasākums “Tukuma novada Gada balva kultūrā 2023”, kurā tika apbalvoti kultūras nozares darbinieki par 20 un vairāk nostrādātajiem gadiem kultūras nozarē, kā arī papildus par izdomu tika apbalvoti radošāko un interesantāko pasākumu organizatori.
Pateicības par 20 un vairāk nostrādātiem gadiem:
- Dacei Lācei par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu, veicot koncertmeistares pienākumus Engures kultūras namā;
- Egijai Lācei par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu, veicot iedvesmojošu ieguldījumu Zantes kultūras namā un pagastā;
- Ērodejai Kirillovai par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu, veicot vadītājas pienākumus Zemītes tautas namā;
- Valdai Dzelzkalējai par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu, veicot vadītājas pienākumus Pūres bibliotēkā;
- Silvai Nordenai par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu Tukuma novada kultūras nozarē;
- Agritai Ozolai par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu Tukuma novada kultūras nozarē;
- Agritai Aleksejenokai par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu, veicot koncertmeistares pienākumus Jaunpilī;
- Ingai Papendikai par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu, veicot vadītājas pienākumus Jaunpils bibliotēkā;
- Vijai Ratniecei par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu, veicot pienākumus Tukuma bibliotēkā;
- Daigai Šmitenbergai par ilggadēju, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu Tukuma novada kultūras nozarē;
- Līgai Ligerei par ilggadēju darbu un atbildīgu attieksmi, veicot bibliotekāres pienākumus Džūkstes bibliotēkā;
- Daigai Bļusinai par ilggadēju darbu un atbildīgu attieksmi, veicot bibliotekāres pienākumus Tukuma bibliotēkā.
Nominācijas:
- Gada konkurents (iestāde, kas netiek finansēta no pašvaldības, kas “nosmēlusi man krējumu) – Engures ceptuve “KuKul”. Gardās smalkmaizītes piesaista daudzus no tuvākām un tālākam vietām, taču viss nebeidzas tikai ar kūciņu un kafiju, uzņēmēji organizē arī dažādus muzikālos vai dzejas vakarus. Pirms neilga laiciņa, “KuKul” kaimiņos atvērās “Mazjūras brūzis”, kas piedāvā Engures alu, šobrīd abiem apvienojoties, tiks veidoti dažādi pasākumi mākslas baudītājiem un gurmāniem.
- Gada dinozaurs (ilggadējs, tradicionāls, vietējās sabiedrības iecienīts pasākums) – “Zušuciema balle”. Engurē Zušuciema gada balva ir viens no gaidītākajiem pasākumiem – tas ir apskats par iepriekšējo gadu Engures pagastā, kur tiek godināti un apbalvoti cilvēki kultūras, sabiedrības un sporta jomā. Pasākums 2023. gadā nosvinēja savu 10 gadu jubileju, tas ir ar humoru veidots pasākums, taču ar nozīmi ikvienam pagasta iedzīvotājam.
- Gada labdarības pasākums (pasākums ar mērķi organizēt palīdzību, atbalstīt konkrētu mērķi vai iniciatīvu) – “Ar mūziku pret vētru”. Pēc 7. augusta postošās lielgraudu krusas Jaunpils pagastā un apkārtnē Jaunpils pils komanda divu nedēļu laikā noorganizēja labdarības koncertu ar mērķi pievērst sabiedrības un atbildīgo iestāžu uzmanību notikušajam postam, kā arī vākt ziedojumus vētrā cietušajiem – Jaunpils pilij, Jaunpils baznīcai un Jaunpils mājsaimniecībām. Koncertā piedalījās vairāk kā 20 Latvijā atpazīstamu mākslinieku, koncerts ilga vairāk kā 5 stundas un norisinājās neierastā vietā – Jaunpils pils priekšā. Tiem kam nebija iespēja ierasties un baudīt koncertu klātienē to varēja vērot tiešraidē.
- Gada izraktenis (ar pagātni saistīts, īpašiem notikumiem bagāts pasākums) – “Pepsi night party”. Kopš 1998. gada Lapmežciema Tautas nams bija kā “Pepsi Night Party” mājvieta un ar savu radošo pieeju parādīja, ka ir labākie savā jomā. Regulāri ar savu pasākumu viesojās arī Engurē, Jūrmalas skolās, Rīgas 3. vidusskolā, Tehniskajā universitātē, tā laika Daiļamatniecības vidusskola, un pat CSDD Bauskas ielā darbinieku pasākumā.
- Gada izstāde (tekstila, gleznu, foto u.c. izstāde, kas bijusi plaši apmeklēta vai izraisījusi lielu sabiedrības rezonansi) – “Septiņpadsmit noslēpumu dārzi”. Izstādē skatāmi mākslinieces Madaras Botmanes kostīmi no izrādes "Alise Brīnumzemē". Par šiem tērpiem māksliniece saņēmusi "Spēlmaņu nakts" balvu kā gada kostīmu māksliniece.
- Gada inovatīvākais pasākums (kultūrā, muzejā, bibliotēkā kaut kas jauns, unikāls) – “Veļu taka Engurē”. Engures kultūras komanda sadarbībā ar uzņēmumu SIA “Artistic” izveidoja gaismas taku, kur ikvienam bija iespēja mūsdienīgā gaisotnē iepazīt latviešu tautas tradīcijas par veļiem, kā arī dzirdēt dažādus mistiskus stāstus, kas norisinājušies tuvējā apkārtnē. Vides gaismu objekti, dažādas instalācijas un skaņas, ļāva baudīt meža burvību un piedzīvot elpu aizraujošas sajūtas.
- Gada pasākums “ārpus rāmjiem” (speciāli radīta pasākuma vieta ārpus ierastās vides) – “Koncerts uz Kaņiera ezera saulrieta laikā”. Šī gada augustā notika pasākums “Koncerts uz Kaņiera ezera saulrieta laikā” – pirmo reizi Kaņiera ezerā notika pasākums uz ūdens, iespēja ikvienam izbaudīt vasaras vakaru un mūziku, būt vietā un laikā, kad romantika, ilgas, pārdomas un sapņi satikās.
- Gada uzvara (par izcilību un ieguldījumu) – “Tukums UNESCO literatūras pilsēta”. Izvirzīta atsevišķa nominācija, kas tiek pasniegta par izcilību un ieguldījumu Latvijas literatūras jomā, ienesot Tukuma vārdu UNESCO Radošo pilsētu tīklā. Tas ir apliecinājums tam, ka latviešu valoda un kultūra ir dzīva, auglīga un pilna ar stāstiem, kas gaida, lai tos atklātu.
- Gada notikums (pasākums ar vislielāko apmeklētāju skaitu) – “Rožu gaismas dārzs”. Izstāde pieprasījuma dēļ, tika pagarināta par trīs dienām, ar papildus koncertiem, kuros uzstājās vietējie mākslinieki. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums, kas apvienoja ziedu, gaismas un mūzikas skaistumu. Izstādi apskatīja vairāk nekā 35 000 apmeklētāju.