Sociālā joma

Lai sniegtu padziļinātas zināšanas, praktiskas iemaņas un iedvesmu inovatīvu sociālo pakalpojumu radīšanā un attīstīšanā, Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk - Fonds) visos Latvijas reģionos organizē mācību ciklu “Kā radīt sociālās inovācijas sociālo pakalpojumu jomā?”. Kurzemē mācību cikls norisināsies Liepājā, Liepājas Latviešu biedrības namā, Rožu laukumā 5/6, no pl. 10.00 līdz 17.30 vai 18.00 sekojošos datumos: 29. janvārī, 4., 10., 20. un 25. februārī. Mācībās aicināti piedalīties valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, NVO pārstāvji, komersanti un sociālie uzņēmēji. 

Mācības tiek nodrošinātas Fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda Plus projekta “Atbalsts jaunām pieejām sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanā” ietvaros un būs lieliska izaugsmes iespēja tiem, kuri plāno pieteikt sociālo inovāciju atklātā projektu atlasē. Mācības būs vērtīgas arī speciālistiem, kuri jau darbojas sociālo pakalpojumu jomā, lai ar jaunu skatījumu paraudzītos uz savu esošo darbu, kā arī tiem, kuri vēl tikai plāno attīstīt kādu sociālo inovāciju sociālo pakalpojumu jomā.

Mācību ciklu veido pieci semināri, kas apvieno gan teoriju, gan praksi, kā arī sniedz ieskatu pasaules un Latvijas piemēros. Nodarbībās būs iespēja gūt padziļinātu izpratni par sociālajām inovācijām un sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem, ar dizaina domāšanas pieeju apzināt un izpētīt sociālās problēmas, pareizi tās definēt un ģenerēt idejas veiksmīgiem risinājumiem, kas vērsti nevis uz sociālo problēmu sekām, bet cēloņiem. Tāpat būs iespēja pilnveidot savas līderības un sociālo inovāciju vadības prasmes, apgūt testēšanas un prototipēšanas metodes, kā arī sociālo inovāciju izstrādes praktiskos soļus, lai radītās idejas spētu sekmīgi īstenot dzīvē. Īpaša uzmanība mācībās tiks pievērsta vienlīdzības principu ievērošanai, starpnozaru sadarbībai un arī digitālo tehnoloģiju lomai, radot ilgtspējīgas sociālās inovācijas sociālo pakalpojumu jomā.  

Semināru saturu bagātinās pieredzes stāsti. Pirmajā seminārā pieredzē dalīsies jau esošs sociālo inovāciju sociālo pakalpojumu jomā īstenotājs no Ventspils – Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, kas piedāvā īpašas maizes terapijas nodarbības kā alternatīvu darbā ar vardarbībā cietušiem bērniem, pieaugušajiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt otrajā seminārā būs iespēja dzirdēt Saldus novada pašvaldības aģentūras "Sociālais dienests" prezentāciju par aktuālo problemātiku sociālo pakalpojumu jomā. 

Nodarbības vadīs profesionāli un pieredzes bagāti dažādu jomu eksperti – komunikācijas un sociālā darba eksperte, Latvijas Universitātes pasniedzēja Liesma Ose; Rīgas Tehniskās universitātes docente, biedrības "Zināšanu un inovācijas sabiedrība” vadītāja, biznesa trenere Vita Brakovska; inovāciju mentore, pakalpojumu dizaina stratēģe Liene Kupča; sociālo pakalpojumu plānošanas eksperts ar ilggadēju darba pieredzi Rīgas valstspilsētas pašvaldībā Juris Osis; sociālās jomas speciāliste, “Ventspils Sociālā dienesta” vadītāja Una Lapskalna-Alksne. 

Dalībniekiem ir iespēja piedalīties vienā, vairākos vai arī visos piecos mācību cikla semināros. Tāpat kurzemnieki var piedalīties semināros, kas notiek citos reģionos. Vietu skaits ierobežots. Reģistrācija uz katru no semināriem tiks slēgta piecas darba dienas pirms attiecīgā semināra norises vai arī brīdī, kad visas vietas jau būs aizpildītas – attiecīgi uz pirmo semināru dalību iespējams pieteikt līdz 21. janvārim (ieskaitot). Plašāka informācija par mācību saturu, dienas kārtību, lektoriem un saite uz reģistrācijas anketu pieejama Fonda mājas lapā: ŠEIT

Ekonomiskajiem un sociālajiem izaicinājumiem kļūstot arvien daudzveidīgākiem un sarežģītākiem, rodas nepieciešamība pēc alternatīviem, jauniem un efektīvākiem risinājumiem sociālo pakalpojumu jomā. Projekta “Atbalsts jaunām pieejām sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanā” mērķis ir sekmēt sociālās inovācijas sociālo pakalpojumu jomā, nodrošinot mūsdienīgu, cilvēka vajadzībām atbilstošu un aktuālu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu attīstību. Jau ziņots, ka projekta ietvaros ir iespēja pieteikties atklātā sociālo inovāciju projektu atlasē un saņemt finanšu atbalstu līdz pat 300 000 EUR sociālā pakalpojuma izstrādei un/vai attīstībai. Līdz 2025. gada 6.janvārim tika saņemti 43 sociālo inovāciju ideju pieteikumi. Uzsākta pieteikumu izvērtēšana. Plašāka informācija par projektu atlasi lasāma Fonda mājas lapā: ŠEIT.

Informāciju sagatavoja Sabiedrības integrācijas fonds ESF+ projekta Nr. 4.4.1.1./1/24/I/001 “Atbalsts jaunām pieejām sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanā” ietvaros. Par informācijas saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds. 

 

Papildu informācija:

Sabīne Leingarde-Jankovska

SABIEDRĪBAS INTEGRĀCIJAS FONDS

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: sabine.leingarde-jankovska@sif.gov.lv