Aktualitātes

Šā gada 4.februārī Jaunpilī notika biedrības „Patvērums „Drošā māja”” organizēts seminārs/diskusija „Bēgļi – Latvijā un pasaulē”, ar mērķi paplašināt pašvaldību institūciju speciālistu un iedzīvotāju zināšanas par aktuālajiem migrācijas procesiem, tai skaitā, par patvēruma sistēmu, bēgļu un personu ar alternatīvo statusu uzņemšanas un integrācijas jautājumiem Latvijā.
Seminārā piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede, Jaunpils, Dobeles, kā arī Tukuma pašvaldības darbinieki un citi interesenti. Semināra laikā biedrības „Patvērums „Drošā māja”” jurists Alvis Šķenders un adaptācijas programmu vadītāja Gunta Vīksne klātesošos informēja par biedrības praktisko darbu un atbalstu bēgļu sociālekonomiskās iekļaušanās nodrošināšanā, par kārtību, kādā var iegūt bēgļa vai alternatīvo statusu un par šo personu pienākumiem un tiesībām.


Savukārt diskusijas sadaļā klātesošajiem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus patvēruma meklētājiem, kuri uzturas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”. Daži no tiem dalījās ar saviem dzīves stāstiem un iespaidiem, izsakot pateicību valdībai par iespēju uzturēties Latvijā. Iepazīstot Jaunpils apkārtējo teritoriju un Jaunpils vidusskolu, patvēruma meklētāji atzina, ka pēc statusa saņemšanas labprāt dzīvotu tādā vietā, kā Jaunpils, taču šeit grūtības sagādātu atrast darbu. Pēc semināra patvēruma meklētāji devās iepazīt arī Tukuma pilsētu.
Jāpiemin, ka Tukuma novada pašvaldības rīcībā nav brīvu dzīvojamo telpu, kuras varētu piedāvāt izīrēšanai patvēruma meklētājiem, un, šobrīd vairāk nekā 140 novadā deklarētas, personas gaida pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājuma risināšanā. Pašvaldības nostāja bēgļu uzņemšanas un izmitināšanas jautājumā ir nemainīga – patvēruma meklētājus nedrīkst nostādīt priviliģētākā stāvoklī pret valsts un novada iedzīvotājiem.
Tukuma novada Domei nav informācijas par to, ka Tukuma novadā dzīvotu vai strādātu bēgļa vai alternatīvo statusu ieguvušas personas.