Uzņēmējdarbība
Biznesmeņi

Projektu konkursi Kurzemē:

  • Līdz 30. septembrim notiks pieteikumu pieņemšana dalībai inkubācijas programmā 20 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) reģionālajās pārstāvniecībās, kā arī Radošo industriju un Tehnoloģiju pārstāvniecībās Rīgā.

"Šajā inkubācijas programmas uzņemšanā īpaši gaidām inovatīvus komersantus, kuri attīsta divējādas pielietojamības produktus – preces, pakalpojumus, arī programmatūras un tehnoloģijas, kuras var izmantot gan civiliem, gan drošības un aizsardzības mērķiem.

Inkubācijas atbalstam var pieteikties Latvijā reģistrēti, līdz 5 gadus veci uzņēmumi, kuri strādā ar tehnoloģijām, attīsta inovatīvus produktus vai pakalpojumus, kā arī radošo industriju nozares komersanti ar izstrādātu produktu vai pakalpojumu vismaz minimālā dzīvotspējīgā līmenī.

Finanšu atbalsts pieejams grantu veidā telpu un darba vietas nomai, ražošanas aprīkojuma un iekārtu iegādei, izejmateriālu un izejvielu iegādei, savukārt inovatīvajiem uzņēmējiem pieejams arī atbalsts darbinieka atlīdzības izmaksu segšanai un prototipēšanas un tehnoloģiju izstrādes specifiskiem pakalpojumiem. 

Avots: www.liaa.gov.lv/lv/jaunums/rudens-uznemsana-inkubacijas-programma-saksies-16-septembri


  • LIAA izsludina gadskārtējo inovatīvo biznesa ideju konkursu "Ideju kauss 2024"

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludina pieteikšanos inovatīvo biznesa ideju konkursam "Ideju kauss 2024", kurā aicināts piedalīties ikviens 18 gadu vecumu sasniedzis Latvijas iedzīvotājs. Konkursa dalībnieki ne tikai varēs papildināt savas zināšanas, bet arī pretendēt uz naudas balvām no 40 tūkstošu eiro lielā Ideju kausa balvu fonda. Pieteikšanās līdz 25. septembrim

Avots: www.liaa.gov.lv/lv/jaunums/liaa-izsludina-gadskartejo-inovativo-biznesa-ideju-konkursu-ideju-kauss-2024


  • ALTUM aicina no  iesniegt pieteikumus nākamajā kārtā uzņēmēju energoefektivitātes projektu īstenošanai

 Pieteikumus uzņēmumi aicināti iesniegt līdz 7.oktobra plkst.12.00.

Atbalsta programma uzņēmumiem piedāvā pievilcīgu finansējuma risinājumu ilgtspējas projektu īstenošanai – aizdevumu ar zemu procentu likmi un ar kapitāla atlaidi līdz 30% no projekta kopējām izmaksām. Tas nozīmē, ka pēc projekta īstenošanas teju trešdaļa no aizdevuma pamatsummas tiek dzēsta un nav jāatmaksā, tādējādi būtiski uzlabojot projekta atmaksāšanos.”

Avots: www.altum.lv/pakalpojumi/biznesam/energoefektivitates-aizdevums-ar-kapitala-atlaidi/


  • Atsākas pieteikumu pieņemšana un atbalsta sniegšana atbalsta programmās jaunuzņēmumiem

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra atsākusi pieteikumu pieņemšanu jaunuzņēmumu atbalsta programmās – nodokļu atvieglojumiem jeb samazinātiem darbaspēka nodokļiem līdz pat 100% apmērā un līdzfinansējumam 45% apmērā augsti kvalificētu darba ņēmēju atalgojuma izmaksām.

Nodokļa atvieglojumi tiek sniegti ar valsts budžeta atbalstu, jaunuzņēmumam maksājot samazinātus darba spēka nodokļus.

Savukārt atbalsts augsti kvalificētu darbinieku piesaistei, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, paredzēts konkrētu pētniecisku aktivitāšu veikšanai, tehnoloģisku problēmu risināšanai, kā arī jaunu vai būtiski uzlabotu produktu vai tehnoloģiju izstrādei viedās specializācijas jomās. Šo atbalstu līdz 45% no attiecināmajām izmaksām var saņemt tikai darbībām viedās specializācijas jeb RIS3 jomās, kas ietver: biomedicīnu, medicīnas tehnoloģijas, farmāciju; informācijas un komunikāciju tehnoloģijas; fotoniku, viedos materiālus, tehnoloģijas un inženiersistēmas; zināšanu ietilpīgo bioekonomiku; viedo enerģētiku un mobilitāti.

Avots: www.liaa.gov.lv/lv/jaunums/atsakas-pieteikumu-pienemsana-un-atbalsta-sniegsana-atbalsta-programmas-jaunuznemumiem


  • Uzņēmējiem iespēja piesaistīt līdz 25 tūkstošiem eiro jaunu produktu attīstībai

LIAA piedāvā iespēju Latvijas komersantiem sadarbībā ar pētniecības organizācijām izstrādāt jaunus produktus un tehnoloģijas kā arī ieviest dažādas inovācijas. Ar programmas “Inovāciju vaučers” atbalstu uzņēmēji jau līdz šim izstrādājuši jaunus pārtikas produktus, kuri tiek testēti ar mākslīgo kuņģi, mobilo ierīci smaržu ierakstīšanai, transportlīdzekļu pārvietošanās monitoringa sistēmu un daudzus citus produktus vai pakalpojumus.

Vaučeru atbalsts paredzēts sīkajiem (mikro), mazajiem un vidējiem komersantiem. Vaučers ir kā garantijas vēstule pakalpojuma sniedzējam par konkrētā produkta izstrādes daļas apmaksu un daudzas pētniecības organizācijas ir atvērtas sadarbībai šīs programmas ietvaros.

Inovāciju vaučeru programma paredz četrus atbalsta veidus – iepazīšanās, klasiskais, dizaina vaučers un augsti kvalificētu darbinieku piesaiste – un ar to palīdzību iespējams saņemt atbalstu šādām atbalstāmajām darbībām: tehniski ekonomiskā priekšizpēte; rūpnieciskie pētījumi; eksperimentāla izstrāde; produkta rūpnieciskā dizaina izstrāde; rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšana; jauna produkta vai tehnoloģijas sertificēšanas un testēšanas pakalpojumi; augsti kvalificētu darbinieku piesaiste; dizainera pakalpojums.

Atkarībā no izvēlētā vaučeru veida iespējams piesaistīt finansējumu līdz 25 tūkstošiem eiro ar atbalsta intensitāti no 45 līdz 100 procentiem. Komersantam sedzot tikai PVN daļu, bez līdzfinansējuma iespējams saņemt Iepazīšanās vaučeru līdz 5 tūkstošiem eiro, kurus saskaņā ar programmas noteikumiem var izmantot tehniski ekonomiskajai priekšizpētei, rūpnieciskajiem pētījumiem, eksperimentālajai vai produkta rūpnieciskā dizaina izstrāde.

Klasiskajā vaučerā pieejamas vairākas atbalstāmās darbības ar atbalsta intensitāti līdz 85 procentiem. Savukārt ar 45 procentu atbalsta intensitāti var piesaistīt kvalificētus darbiniekus. Kopējais atbalsta apmērs vienam produktam ir 25 tūkstoši eiro.

Pieteikšanās ir atvērta līdz 2027. gada 30. aprīlim, vai brīdim, kamēr tiek izsmelts pieejamais finansējums.

Avots: www.liaa.gov.lv/lv/jaunums/uznemejiem-iespeja-piesaistit-lidz-25-tukstosiem-eiro-jaunu-produktu-attistibai


  • Labklājības ministrija aicina sociālās uzņēmējdarbības uzsācējus iesniegt pieteikumus biznesa ideju konkursam

No 2024. gada 13. septembra līdz 2024. gada 21. oktobrim Labklājības ministrija aicina sociālās uzņēmējdarbības uzsācējus iesniegt pieteikumus biznesa ideju konkursam.

Konkursa mērķis ir iesaistīt sociālajā uzņēmējdarbībā cilvēkus bez iepriekšējas pieredzes šajā jomā, kā arī noteikt 20 labākos sociālās uzņēmējdarbības uzsācējus, kuri saņems iespēju pieteikties Altum finanšu atbalsta saņemšanai savas biznesa idejas realizēšanai.

Sociālās uzņēmējdarbības ideju konkursā gaidīsim biznesa idejas, kas piedāvā risinājumu dažādām sociālām problēmām, piemēram, sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu nodarbinātība, sociālo pakalpojumu sniegšana, iekļaujošas pilsoniskas sabiedrības veidošana, izglītības veicināšana, atbalsts zinātnei, vides aizsardzība un saglabāšana, dzīvnieku aizsardzība, kultūras daudzveidības nodrošināšana.

Katrs pretendents var iesniegt vienu biznesa ideju, kurā var paredzēt Attīstības finanšu institūcijas Altum finanšu atbalsta (granta) saņemšanu apmērā no 10 līdz 40 tūkstošiem eiro. Granta saņemšanai 10% no kopējā finansējuma pretendentam jānodrošina no saviem līdzekļiem. Atbalsta saņemšanas gadījumā pretendentam būs jāiegūst Sociālā uzņēmuma statuss, ko Labklājības ministrija piešķir sabiedrībai ar ierobežotu atbildību (SIA), kas atbilst Sociālā uzņēmuma likuma prasībām un īstenos atbalstīto biznesa plānu. Paredzamais termiņš biznesa plāna īstenošanai un rezultātu sasniegšanai - līdz diviem gadiem.

Avots: www.lm.gov.lv/lv/jaunums/lm-aicina-socialas-uznemejdarbibas-uzsacejus-iesniegt-pieteikumus-biznesa-ideju-konkursam-0


  • Sociālās uzņēmējdarbības grantu programma

Darbību ir uzsākusi sociālās uzņēmējdarbības grantu programma, un ir iespējams pieteikties grantu atbalstam.

Iesniedzamie dokumenti pieejami Altum mājaslapā.

Uzņēmumam jābūt reģistrētam sociālo uzņēmumu reģistrā.

Granti no 10 000 EUR līdz 200 000 EUR investīcijām, apgrozāmajiem līdzekļiem (t.sk. darba atlīdzības izmaksām) atbilstoši biznesa plānam un granta nosacījumiem.

Programmu īsteno Labklājības ministrija sadarbībā ar ALTUM.

Avots: www.lm.gov.lv/lv/jaunums/socialas-uznemejdarbibas-grantu-programma


  • NVA aicina darba devējus pieteikties reģionālās mobilitātes atbalstam

Darba devēji, nodarbinot attālāk dzīvojošus darbiniekus, kuri pirms darba attiecību uzsākšanas Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) bija reģistrēti bezdarbnieka statusā, un nodrošinot viņiem nokļūšanu no dzīves vietas līdz darba vietai un atpakaļ vai izmitināšanu darba vietas tuvumā, var saņemt finanšu atbalstu - 10 eiro dienā transporta izdevumu vai telpas īres izmaksu kompensācijai. Atlīdzība tiek izmaksāta darba tiesisko attiecību pirmo četru mēnešu laikā.

www.nva.gov.lv/lv/jaunums/nva-aicina-darba-devejus-pieteikties-regionalas-mobilitates-atbalstam


  • NVA aicina darba devējus pieteikties vajadzīgo darbinieku praktiskai apmācībai darba vidē

NVA aicina darba devējus pieteikties vajadzīgo darbinieku praktiskai apmācībai darba vidē ES AF projekta “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” ietvaros. Darba devējiem tā ir iespēja ar NVA finansiālu atbalstu nepieciešamos darbiniekus sagatavot atbilstoši sava uzņēmuma specifikai un vajadzībām, nodrošinot bezdarbnieka statusā NVA reģistrēto klientu apmācību darba vidē otrā, trešā vai ceturtā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālās kompetences iegūšanai.

Pasākuma “Apmācība pie darba devēja” īstenošanai aicināti pieteikties komersanti, individuālie uzņēmumi (tai skaitā zemnieku saimniecības), pašnodarbinātās personas, ārstniecības iestādes, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas un izglītības iestādes. Praktisko mācību ilgums pie darba devēja ir 3 mēneši, noslēdzot darba līgumu.

Darba devēja finansiālie ieguvumi:

Dotācija pasākuma dalībnieka darba algai - 60% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

Dotācija darba vadītāja algai - 10 eiro par katru pasākuma dalībnieka praktiskās apmācības dienu (viens darba vadītājs var vadīt darbu ne vairāk kā diviem pasākuma dalībniekiem).

Dotācija individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, kas paredzēti normatīvajos aktos, uzsākot darbu - līdz 100 eiro.

Dotācija darba vietas pielāgošanai pasākuma dalībniekam ar invaliditāti - līdz 1000 eiro.

Obligātās veselības pārbaudes izdevumu apmaksa pasākuma dalībniekam - līdz 50 eiro.

Pasākuma dalībnieks var saņemt reģionālās mobilitātes atbalstu - līdz 10 eiro dienā transporta izdevumiem vai līdz 200 eiro dzīvojamās telpas īres izmaksu kompensācijai, ja mācību vieta atrodas vismaz 15 kilometru attālumā no pasākuma dalībnieka deklarētās dzīves vietas.

Darba devējam jānodrošina pasākuma dalībniekam darba alga tādā apmērā, lai kopā ar NVA dotāciju tās apmērs būtu ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru. Tāpat jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, bet ja praktiskajā apmācībā tiek iesaistīts cilvēks ar invaliditāti, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no algas dotācijas daļas nodrošina NVA.

Avots: www.nva.gov.lv/lv/jaunums/nva-aicina-darba-devejus-pieteikties-vajadzigo-darbinieku-praktiskai-apmacibai-darba-vide-1


  • Trešais projektu konkurss Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmai

Interreg Igaunijas-Latvijas programmas projektu konkurss norisināsies  līdz 5. decembrim plkst. 14.00. Šis uzsaukums ir unikāla iespēja organizācijām Latvijā un Igaunijā kopīgi īstenot pārrobežu iniciatīvas, kas veicina sadarbību, uzņēmējdarbības attīstību un ilgtspējīgu attīstību reģionā.

Projektu pieteikumi ir gaidīti trīs prioritāšu grupās:

Vairāk sadarbības pārrobežu reģionos un kopīgu pakalpojumu attīstība: Šīs prioritātes mērķis ir veicināt pārrobežu sadarbību, attīstot kopīgus pakalpojumus un iniciatīvas, kas satuvina Igaunijas un Latvijas kopienas.

Kopīgi un gudri augoši uzņēmumi: Šī prioritāte atbalsta inovatīvu sadarbību starp uzņēmumiem Igaunijā un Latvijā, koncentrējoties uz gudru izaugsmi, zināšanu un resursu apmaiņu.

Ilgtspējīga un noturīga programmas teritorija: Projekti, kas tiek īstenoti šīs prioritātes ietvaros, ir paredzēti, lai veicinātu vides ilgtspēju un pārrobežu reģiona noturību, risinot tādus jautājumus kā klimata pārmaiņas, bioloģiskā daudzveidība un ilgtspējīga resursu pārvaldība.

Šis uzsaukums ir atvērts plašam organizāciju lokam gan no Latvijas, gan Igaunijas, tai skaitā:

Publiskās iestādes: vietējās, reģionālās un nacionālās iestādes.

Nevalstiskās organizācijas (NVO) un fondi: organizācijas, kas nodarbojas ar sociālo, ekonomisko vai vides attīstību.

Privātā sektora uzņēmumi: uzņēmumi, tostarp mazie un vidējie uzņēmumi (MVU), kuriem ir interese par inovācijām un ilgtspējīgu izaugsmi.

Izglītības un pētniecības iestādes: universitātes, pētniecības centri un citas izglītības iestādes.

Jumta organizācijas un starpnieki: organizācijas, kas sniedz atbalstu un koordināciju dažādos sektoros un reģionos.

Obligātās konsultācijas: Pirms projekta pieteikuma iesniegšanas ir obligāti jāveic konsultācija ar Kopīgo sekretariātu.

Avots: www.esfondi.lv/par-es-fondiem/zinas/tresais-projektu-konkurss-igaunijas-latvijas-parrobezu-sadarbibas-programmai-ir-atklats


 

  •  Biedrības var pieteikties ES fondu atbalstam darbinieku apmācībām

Projekta iesniegumus no biedrībām, kas pārstāv apstrādes rūpniecības,  informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu, finanšu un apdrošināšanas darbību, profesionālo, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbību, energoapgādes un telekomunikācijas  nozares, CFLA pieņems līdz 2024. gada 14. oktobrim. No ESF+ tiks finansētas līdz 70 % projekta kopējo attiecināmo izmaksu.

Avots: www.em.gov.lv/lv/jaunums/biedribas-var-pieteikties-es-fondu-atbalstam-darbinieku-apmacibam


 

  • CFLA ir izsludinājusi atklātu projektu atlasi zinātniskajām institūcijām un saimnieciskās darbības veicējiem praktiskas ievirzes pētījumu veikšanai.

Izglītības uz zinātnes ministrijas izstrādātajā ES fondu programmā atbalstu varēs saņemt pētniecības projekti, tai skaitā starpdisciplināri, šādās jomās: zināšanu ietilpīga bioekonomika; biomedicīna, medicīnas tehnoloģija, biofarmācija un biotehnoloģija; viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas; viedā enerģētika; informācijas un komunikācijas. CFLA projektus pieņems līdz š.g. 6. novembrim.

Avots: www.cfla.gov.lv/lv/jaunums/sakta-praktiskas-ievirzes-petijumu-projektu-atlase


  • Notekūdeņu apsaimniekošanas attīstībai pieejams ES fondu finansējums

CFLA ir izsludinājusi atklātu projektu atlasi, aicinot ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējus pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstam notekūdeņu un to dūņu apsaimniekošanas sistēmu attīstībai.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēji, kuri nodrošina pakalpojumus pašvaldībām, ar ES fondu investīcijām varēs palielināt notekūdeņu attīrīšanas iekārtu jaudu, būvēt attīrīto notekūdeņu izvadus, uzlabot efektivitāti notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, kā arī veikt ieguldījumus notekūdeņu dūņu atūdeņošanas un apstrādes iekārtās. No ERAF tiks finansētas līdz 65 % projekta kopējo attiecināmo izmaksu.  Projekta iesniegumus CFLA pieņems līdz 2024. gada 21. oktobrim.

www.cfla.gov.lv/lv/jaunums/notekudenu-apsaimniekosanas-attistibai-pieejams-es-fondu-finansejums


  • Šoruden Zemkopības ministrija deviņos reģionālajos semināros lauksaimniekus informēs par aktualitātēm lauksaimniecībā

Septembrī, oktobrī un novembrī Zemkopības ministrija (ZM) sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) visā Latvijā organizēs deviņus reģionālos seminārus, kuros lauksaimniekiem skaidros gaidāmās aktualitātes nozarē un Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģiskā plāna (KLP SP) ieviešanu 2025. un tuvākajos gados. Konferences notiks visos piecos Latvijas novados – Vidzemē, Latgalē, Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā: Alūksnē 19. septembrī, Madonā 20. septembrī, Krāslavā 9. oktobrī, Preiļos 10. oktobrī, Kuldīgā 17. oktobrī, Bauskā 24. oktobrī, Liepājā 31. oktobrī, Valmierā 7. novembrī un Bebrenē 21. novembrī.

Avots: www.zm.gov.lv/lv/jaunums/soruden-zemkopibas-ministrija-devinos-regionalajos-seminaros-lauksaimniekus-informes-par-aktualitatem-lauksaimnieciba


  • Biedrība Partnerība Laukiem un Jūrai izsludina:

a)  projektu pieteikumu pieņemšanas ELFLA 4. kārtu 3. rīcībā Sabiedrisko aktivitāšu un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas pagastos: atbalsts sabiedriska labuma projektiem, kuru īstenošanas teritorija ir Smārdes, Slampes, Džūkstes, Tumes, Jaunsātu, Degoles, Zentenes, Lestenes, Engures un Lapmežciema pagasti. Projektu iesniegšana: no 2024. gada 12.oktobra līdz 2024.gada 12.novembrim

b) projektu pieņemšanu uzņēmējdarbības atbalstam lauku pagastos un Tukumā  ELFLA 1.rīcībā "Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai" - uzņēmējdarbības projektiem Tukumā, Smārdes, Slampes, Džūkstes, Tumes, Lestenes, Jaunsātu, Degoles, Zentenes pagastos. Projektu iesniegumu pieņemšanas termiņš: 21.09. - 21.10.2024.  Avots: www.plj.lv/projektu-konkursi


  • Biedrība "Kandavas Partnerība" izsludina  atklātu projektu iesniegumu pieņemšanas 3.kārtu aktivitātē "Vietējās ekonomikas stiprināšanas iniciatīvas" un “Kopienu spēcinošas un vietas attīstību sekmējošas iniciatīvas”:

Projektu iesniegumu pieņemšanas termiņš 19.10.2024. – 19.11.2024.

 Projektu īstenošanas teritorija: Tukuma novada Kandavas pilsēta un Cēres, Matkules, Kandavas, Vānes, Zemītes, Zantes, Jaunpils, Viesatu, Irlavas, Pūres, Sēmes pagasti

Mērķis M1 “Uzņēmējdarbības veicināšana”- Rīcības R1, R2

R1 – Uzņēmējdarbība. Atbalsts paredzēts nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai Kandavas Partnerības teritorijā

R2 – Lauku biļete. Atbalsts paredzēts nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības uzsākšanai Kandavas Partnerības teritorijā, produktu un pakalpojumu radīšanai, īstenojot darījumdarbības plānu

Mērķis M2 “Sabiedrības dzīves telpas uzlabošana”- Rīcības R3, R4, R5, R6

R3: Sabiedrības iniciatīvu veicināšana; R4: Teritorijas sakārtošana; R5: Jauniešu iniciatīvas; R6: Izglītojošie pasākumi

Avots: www.kandavaspartneriba.lv/leader-1/leader-2023-2027/projektu-konkursi/params/post/4645226/