28. februārī Tukuma novada pašvaldībā norisinājās seminārs "Atbalsta iespējas uzņēmējiem", kurā piedalījās teju 90 dalībnieki - gan topošie, gan esošie uzņēmēji. Pasākuma mērķis bija informēt uzņēmējus par to, kā efektīvi piesaistīt finansējumu un izmantot pieejamās atbalsta programmas savas uzņēmējdarbības izaugsmei, kā arī veicināt sadarbību starp dažādām uzņēmējdarbības organizācijām.
Pasākumu ar uzrunu atklāja Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības politikas jautājumos Imants Valers, izsakot patiesi lielu pateicību visiem uzņēmējiem par sadarbību un atsaucību ikdienā, lai kopīgi pilnveidotu Tukuma novadu, savukārt pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš informēja klātesošos par uzņēmējdarbības vidi Tukuma novadā, aktuālajiem un jau pabeigtajiem attīstības projektiem. Tāpat viņš uzsvēra, ka pašvaldība aktīvi strādā pie jaunu industriālo teritoriju attīstīšanas, lai nodrošinātu labvēlīgus apstākļus vietējiem un ārvalstu uzņēmējiem.
Turpinājumā Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve (Rita Orlova) sniedza informāciju par aģentūras sniegtajiem pakalpojumiem darba devējiem, savukārt Kandavas Partnerība (Inta Haferberga) un Partnerība Laukiem un jūrai (Ieva Avetisjana) iepazīstināja ar savām iniciatīvām un projektiem, kas veicina uzņēmējdarbību reģionā.
Līdztekus Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (Lita Cielava un Ieva Kamerāde Sniedze) un Latvijas digitālais akselerators (Līva Zvirbule) sniedza vērtīgu informāciju par pieejamajiem resursiem un atbalsta programmām uzņēmējiem. Tāpat Altum pārstāve (Daina Cinovica) iepazīstināja ar finansēšanas iespējām, bet Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) koordinatore Renāte Freiberga pastāstīja par LIAA atbalsta programmām uzņēmējiem, fokusējoties vairāk uz Biznesa inkubācijas atbalsta un Biznesa pirmsinkubācijas atbalsta programmām.
Pasākuma noslēgumā uzņēmēja, beķerejas “Kukul” īpašniece Sintija Berkolde ar vīru Ivo Berkoldu dalījās savā uzņēmējdarbības pieredzē, lai ar savu piemēru motivētu citus, iedvesmotu uzņēmējdarbībai, kā arī atbildēja uz auditorijas āķīgajiem jautājumiem. Tai skaitā arī padaloties ar padomiem, kā pārvarēt biznesa neveiksmes un grūtības.
Tāpat pasākumā piedalījās “Tukuma uzņēmēju kluba” pārstāve (Agnese Ritene), kas informēja par biedrības darbu un aktualitātēm.
Pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja iegūt vērtīgu informāciju par dažādām atbalsta programmām un iniciatīvām, kā arī uzdot jautājumus un veidot kontaktus ar citiem uzņēmējiem un organizāciju pārstāvjiem.
Pasākumu organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību.
Paldies visiem runātājiem un dalībniekiem par ieguldījumu un aktīvu iesaisti, veidojot informatīvu un iedvesmojošu tikšanos, kas veicina uzņēmējdarbības attīstību novadā!