• Informācija par atbalsta iespējām Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem

       business 861325 1280Atbalsts par dīkstāvi

  Pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) atrodas dīkstāvē. Šis atbalsts pieejams arī pašnodarbinātajiem un patentmaksātājiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā.

 • Bērna pieskatīšanai attālināto mācību laikā vecāki var izmantot slimības palīdzības pabalstu

  ChildLaikā, kad Covid-19 radīto ierobežojumu dēļ arī jaunāko klašu skolēniem mācības notiek attālināti, vecākiem ir iespēja pieteikties slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai. Vecākiem ir tiesības saņemt šo pabalstu par bērna vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot) pieskatīšanu. Tā kā mācības attālināti notiks visā valstī, tad, pieprasot pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA), nav nepieciešama izglītības iestādes izziņa par attālinātu mācību procesu.

 • Tukuma novada Domē tiek pārtraukta apmeklētāju pieņemšana klātienē

  Apmeketaji DomePamatojoties uz Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu un 2020.gada 9.jūnija Ministru kabineta noteikumiem Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kā arī ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra norādījumus, no 2020.gada 8.decembra līdz turpmākajam Tukuma novada pašvaldības izpilddirektora rīkojumam tiek pārtraukta iedzīvotāju apkalpošana klātienē Tukuma novada Domē, tās struktūrvienībās un Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā (t.sk. Tukuma novada Domes kasē), Talsu ielā 4, Tukumā.

 • Pagarināta ārkārtējā situācija. Kur pieejami saistītie tiesību akti?

  Likumi.lv tiesību aktiValdība lēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Jaunie grozījumi Ministru kabineta (MK) rīkojumā un noteikumos pieejami oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" 2. decembra papildu laidienos Nr. 233A un Nr. 233B. Savukārt visu ar Covid-19 saistīto tiesību aktu aktuālās redakcijas pieejamas vietnē likumi.lv.

 • VID uz ārkārtējās situācijas laiku pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē

  VID1Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ un rūpējoties par klientu un darbinieku veselību un drošību, Valsts ieņēmumu dienests (VID) no šī gada 3. decembra visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē.

  Tas nozīmē, ka, sākot no šī gada 3. decembra, VID nesniegs klātienes pakalpojumus nedz VID klientu apkalpošanas centros, nedz vienotajos valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centros.

 • Arkārtējo situāciju pagarina līdz 11.janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus

  Arkarteja situacijaMērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 2021.gada 11. janvārim.To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Papildu drošības pasākumiem būs pieejams atbalsts gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Vienlaikus valdība konsekventi strādā pie vakcīnas pieejamības.

 • VID uzsāks pieteikumu pieņemšanu dīkstāves atbalstam un atbalstam algu subsīdijai

  COVID Atbalsts algu subsīdijaiLai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu laikā, Ministru kabinets ir pieņēmis noteikumus[1], paredzot atbalsta pasākumus darbinieku atlīdzību, kā arī pašnodarbināto un patentmaksātāju ienākumu kompensēšanai. Atbalsta izmaksu nodrošinās Valsts ieņēmumu dienests (VID) un pieteikumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) varēs iesniegt, sākot no 1. decembra.

 • Par darba organizāciju ārkārtējās situācijas laikā Tukuma novada pašvaldības pagastu pārvaldēs, iestādēs un kapitālsabiedrībās

  Darba organizācija iestādēsAicinām iepazīties ar informāciju par darba organizāciju ārkārtējās situācijas laikā Tukuma novada pašvaldības pagastu pārvaldēs, iestādēs un kapitālsabiedrībās.

  Informācija var tikt precizēta un papildināta.

 • No 11.novembra Centrālās laboratorijas Covid-19 analīžu punkts darbojas Revolūcijas ielā 2, Tukumā

  analizu pienemsanas punktsNo šodienas, 11.novembra, Centrālās laboratorijas Covid-19 analīžu pieņemšanas punkts atkal darbojas Pauzera pļavās - Revolūcijas ielā 2, Tukumā.

 • Tukuma novada Domes darba organizācija ārkārtējās situācijas laikā

  Dome ārkārtējās situācijas laikāSaskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” no 2020. gada 10. novembra Tukuma novada Domes ieejas durvis tiek slēgtas.

  Nepieciešamības gadījumā pieņemšana klātienē Tukuma novada Domes valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā (t.sk. Tukuma novada Domes kasē un Valsts ieņēmumu dienestā) notiek tikai individuāli noteiktajā pieņemšanas laikā pēc iepriekšēja pieraksta: pirmdienās no 14.00 līdz 18.00 un ceturtdienās no 8.00 līdz 12.00.

  Pierakstīties iespējams zvanot pa tālruņiem 63122707, 26603299, 29288876 vai e-pastiem: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript. vai Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

  Pārējā laikā ar attiecīgās jomas speciālistu iespējams sazinātiem pa tālruni vai e-pastu un kontaktinformācija pieejama Tukuma novada Domes mājaslapā:

  https://www.tukums.lv/lv/kontakti.

  Dokumentus (noformētus atbilstoši normatīvo aktu prasībām) aicinām iesniegt elektroniski sūtot uz e-pastu vai caur portālu www.latvija.lv - “Iesniegums iestādei”, vai papīra formātā, ievietojot tos pie Domes ārdurvīm izvietotajā pasta kastītē. Savukārt maksājumus aicinām veikt internetbankā.

   

 • Valstī noteiktie ierobežojumi ārkārtējās situācijas laikā

  Ierobežojumi VMŅemot vērā epidemiologu izvērtējumu par pieaugošiem Covid-19 izplatības riskiem, no 9. novembra līdz 6. decembrim Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot stingrus veselības drošības pasākumus.

  Atbilstoši valdības lēmumam no 9. novembra spēkā ir stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi. Tie ir vērsti uz to, lai mazinātu iespējas cilvēkiem pulcēties dažādās publiskās vietās, izvērtējot gan esošos, gan iespējamos riskus infekcijas izplatībai. Svarīgi ir mazināt arī privātos kontaktus ārpus tuvāko cilvēku loka, nepieļaujot infekcijas nodošanu citiem. 

  Šobrīd galvenais mērķis ir stabilizēt situāciju, novēršot strauju Covid-19 izplatību. Savukārt ilgtermiņā ir jāpanāk, lai cilvēku skaits, kas saslimst ar Covid-19, samazinās un nonākam situācijā, kad ir iespējams mazināt noteiktos ierobežojumus. Vienlaikus ir svarīgi saglabāt pieejamu veselības aprūpi, tai skaitā plānveida pakalpojumus.

  Līdz 6. decembrim nedrīkstēs notikt publiski pasākumi klātienē. Savukārt privātos pasākumos vienkopus drīkstēs pulcēties 10 cilvēki un ne vairāk kā divas mājsaimniecības vienlaicīgi. Tas nozīmē, ka kopā drīkst sanākt cilvēki, kuri dzīvo divos atsevišķos mājokļos, bet ne draugu grupa, kur katrs dzīvo citā vietā. Izņēmums ir bēres, kurās joprojām drīkst sapulcēties 10 piederīgie arī no dažādām mājsaimniecībām. Atļautas būs sapulces, gājieni un piketi ārā, ja tajos nebūs vairāk par 50 cilvēkiem, lai neierobežotu tiesības paust savu viedokli. 

  Ārkārtējās situācijas laikā nedrīkstēs sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Tas nozīmē, ka nedarbosies naktsklubi, diskotēkas, akvaparki, pirtis, SPA, slidotavas, spēļu zāles, bērnu viesību organizēšanas vietas, izklaides un atrakciju centri, batutu parki, kā arī bērnu rotaļu un pieskatīšanas istabas. Pakalpojumus nesniegs arī skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas saloni. Izņēmums ir frizieri, kuri drīkstēs apkalpot klientus tikai pēc iepriekšēja pieraksta, ievērojot 2 metru distanci starp klientiem un uz vienu klientu nodrošinot 10 m2  kopējās telpas platības. Atvērtas apmeklētājiem būs dabas takas.

  Stingras prasības ārkārtējās situācijas laikā būs sabiedriskās ēdināšanas vietām, piemēram, kafejnīcām, restorāniem un bāriem. Ēdienu drīkstēs izsniegt tikai līdzņemšanai. Izņēmums ir ēdināšanas pakalpojumi izglītības iestādēs un lidostā, kā arī ēdināšana uz vietas darba vietā, piemēram, rūpnīcā, stingri organizējot cilvēku plūsmu. Kā norāda epidemiologi, aptuveni puse cilvēku, kuri ir saslimuši ar Covid-19, nevar pateikt, kur inficējušies, līdz ar to ir ļoti būtiski mazināt iespējas pulcēties un tikties publiskās vietās u.tml.

  Darba laika ierobežojumi noteikti kultūrvietām, piemēram, muzejiem, izstādēm un reliģiskās darbības veikšanas vietām - tās darbu drīkstēs uzsākt ne agrāk kā plkst. 6.00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 20.00. Sporta klubi drīkstēs strādāt līdz plkst. 22.00, lai novērstu cilvēku, kuri individuāli dodas vingrot, drūzmēšanos.

  Savukārt brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros drīkstēs darboties tikai pārtikas veikali, aptiekas (tai skaitā veterinārās), optikas veikali, zoopreču veikali, grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas. Šādi ierobežojumi nepieciešami, lai brīvajā laikā cilvēki lieki nepulcētos tirdzniecības centros atpūtas nolūkos. 

  Vienlaikus būs atļauta ielu tirdzniecība un tirdzniecība tirgus teritorijā ārā, taču šeit visiem būs jālieto sejas maskas. Jebkurā tirdzniecības vietā jānodrošina 10 m2 uz vienu apmeklētāju, lai izvairītos no drūzmēšanās.

  Darbu turpinās muzeji, izstādes, bibliotēkas un citas kultūrvietas, taču tajās nedrīkst notikt pasākumi. Šīs vietas drīkstēs apmeklēt individuāli vai kopā ar tiem, ar kuriem dzīvo vienā mājsaimniecībā. Darboties drīkst arī baznīcas, ievērojot stingras epidemioloģiskās prasības.

  Tāpat kā līdz šim ārkārtējās situācijas laikā nenotiks interešu izglītība klātienē, amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi, kā arī studijas augstskolās un pieaugušo tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmās, izņemot praktiskās nodarbības. Nenotiks bērnu nometnes. Valdība lēma, ka 7.-12. klašu skolēni turpinās mācības attālināti. Klātienē uz skolu ies 1.-6. klašu skolēni, darbosies pirmsskolas izglītības iestādes un bērnu uzraudzības pakalpojumi.

  Sporta jomā nedrīkstēs notikt pasākumi, piemēram, sacensības. Tāpat kā līdz šim paredzēti izņēmumi attiecībā uz starptautisko un augstāko līgu sporta sacensībām. Sporta treniņi un nodarbības drīkstēs notikt ārpus telpām (grupā līdz 10 cilvēkiem, neskaitot treneri) vai attālināti. Klātienē drīkstēs sportot individuāli, kā arī notikt individuālas nodarbības (viens pret viens ar treneri), sporta klubiem uz vienu apmeklētāju nodrošinot ne mazāk kā 10 m2 publiski pieejamās telpas.

  Ņemot vērā, ka ārkārtējās situācijas mērķis ir samazināt cilvēku plūsmu un iespējas vīrusam izplatīties, atbildīgi jārīkojas darba devējiem. To pienākums ir nodrošināt attālinātā darba iespējas, ja to pieļauj darba specifika un darbiniekam ir iespējas mājās pilnvērtīgi veikt savus darba pienākumus.

  Konkrētas prasības noteiktas, organizējot arī tiesvedības procesu un bāriņtiesu darbu, specifiski nosacījumi ir ieslodzījumu vietām. Tāpat stingrāki ierobežojumi būs sociālās aprūpes centriem, lai no infekcijas riska pasargātu to darbiniekus un iemītniekus.

  Papildus pieņemtajiem ierobežojumiem, Slimību profilakses un kontroles centrs noteicis, ka par valstīm ar augstu saslimstību ir uzskatāmas valstis ar kumulatīvo 14 dienu saslimstības rādītāju virs 50 gadījumiem uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Līdz ar to personām, kuras iebrauc Latvijā no valstīm ar augstāku saslimstības rādītāju par 50, pēc 7. novembra plkst. 00:00 ir jāievēro 10 dienu pažizolācija. Valstu saraksts pieejams SPKC mājaslapā.

  Ministru kabineta 2020. gada  6. novembra rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"

  Informācijas avots: Latvijas republikas Veselības ministrija

 • Tukuma novada pašvaldības iestādēs tiks pieņemti un apkalpoti tikai apmeklētāji, kuri lieto sejas aizsarglīdzekļus

  preventivie pasakumi covidLai ierobežotu straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā un pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības   pārvaldības   likumu   un   2020.gada   9.jūnija   Ministru   kabineta noteikumiem   Nr.360   “Epidemioloģiskās   drošības   pasākumi   Covid-19   infekcijas   izplatības ierobežošanai”, kā arī ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra, Veselības ministrijas, Kultūras ministrijas un Izglītības un zinātnes   ministrijas   ieteikumus, no 2020.gada 14. oktobra līdz turpmākajiem Ministru kabineta norādījumiem Tukuma novada pašvaldības iestādēs tiek pieņemti un apkalpoti tikai tie apmeklētāji (vecumā no 13 gadiem), kuri lieto sejas aizsarglīdzekļus.

  Tukuma novada pašvaldības iestāžu darbiniekiem ir tiesības nekontaktēties ar apmeklētājiem, kas nelieto sejas aizsarglīdzekļus, izņemot personas, kurām kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta sejas aizsarglīdzekļu uzlikšana vai ir psihiskās veselības traucējumi, atsakās tās lietot, kā arī apmeklētājiem, kam ir izteiktas elpceļu saslimšanas pazīmes (iesnas, klepus).

   

  Pakalpojumi klātienē tiks sniegti pēc iepriekšēja pieraksta

  Tukuma novada pašvaldības iestādēs: Tukuma novada Domē un tās struktūrvienībās, Tukuma novada pagastu pārvaldēs, Tukuma novada Izglītības pārvaldē, Tukuma novada bāriņtiesā un Tukuma novada pašvaldības aģentūrā “Tukuma novada sociālais dienests” un tās struktūrvienībās apmeklētāji klātienē tiek apkalpoti tikai saskaņā ar iepriekšēju pierakstu, ko var veikt telefoniski vai e-pastos.

  Pierakstīties pie Domes administrācijas speciālistiem iespējams, zvanot uz Tukuma novada Domes valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra tālruņiem 63122707, 26603299, 29288876.

  Apmeklējot pašvaldības iestādes, jāievēro 2 m distance.

 • Jaunākie ierobežojumi Covid-19 pandēmijas laikā

  sejas maskas2Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība 2020.gada 13. oktobrī, pieņēma lēmumu, ka no 2020.gada 14. oktobra, sejas maskas būs jālieto arī veikalos, muzejos, izstādēs un citās vietās. Tāpat būs stingrāki nosacījumi sabiedriskajā ēdināšanā. Savukārt no 17. oktobra būs papildu ierobežojumi interešu izglītībai, privātajiem pasākumiem un sporta jomai. 

  Turpmāk sejas maskas obligāti būs jāvalkā ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, pastā, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, ja tur netiek organizēts pasākums. Prasība par sejas maskām attiecas arī uz šo vietu darbiniekiem, kuri no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, piemēram, īpašām sieniņām. Tāpat jau šobrīd noteikumi paredz, ka sejas maska ir jālieto pakalpojumu sniegšanas vietās, kur cilvēki uzturas ilgāk par 15 minūtēm un nav iespējams ievērot 2 metru distanci, kā arī nav izveidotas citas fiziskas barjeras.  Sejas maskas var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam. Tāpat sejas masku var nevalkāt medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi. 
   
  Diemžēl novērojumi liecina, ka kopumā iedzīvotāju līdzdarbošanās līmenis ievērot valstī noteiktās rekomendācijas un prasības ir pārāk zems, kā rezultātā notiek strauja vīrusa izplatība. Līdz ar to Veselības ministrija kopā ar speciālistiem secinājusi, ka ir vajadzīga atsevišķu proaktīvu ierobežojumu noteikšana visā valstī uz noteiktu laiku, kur potenciāli ir iespējama daudz lielākā vīrusa pārnese no cilvēka uz cilvēku ārpus viņu sociālā burbuļa. 
  Līdz ar to, lai mazinātu infekcijas izplatību, no 17. oktobra līdz 6. novembrim visā valstī būs ieviestas vēl citas drošības prasības:
  • Klātienē nenotiks interešu izglītības un amatiermākslu nodarbības gan pieaugušajiem, gan bērniem grupās – var notikt tikai individuālas apmācības. Tas attiecas arī uz mūzikas un mākslas skolām; 
  • Sporta treniņi (nodarbības) grupās var notikt tikai ārpus telpām vai attālināti, neizmantojot kopīgās ģērbtuves. Telpās treniņi var norisināties tikai individuāli. Šī prasība attiecas arī uz sporta klubiem, bet neattiecas uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem.
  • aizliegts organizēt sporta pasākumus, piemēram, sacensības (neattiecas uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem).
  No 17. oktobra:
  • privātu pasākumu vietās kopā drīkst būt telpās 30 cilvēki, ārpus telpām – 300 cilvēki. Ja privātu pasākumu rīko publiskā vietā, piemēram, restorānā, izīrētā pirtī, klubā u.tml., tad jānodrošina viesiem fiksētas, personalizētas sēdvietas, 2 metru distance (izņemot personām no vienas mājsaimniecības), kā arī pasākums var norisināties līdz plkst. 24.00.
  • sabiedriskās ēdināšanas vietās (arī bāros) iekštelpās pie galdiņiem drīkst atrasties ne vairāk par 4 personām, kuras nav no vienas mājsaimniecības. Tāpat sabiedriskās ēdināšanas vietas drīkstēs strādāt no plkst. 6.00 līdz 24.00.
  Tāpat, lai mazinātu vīrusa izplatību un epidemiologiem būtu laiks novērot inficēšanās skaita dinamikas svārstības, valdība lēma, ka 7.-12. klašu skolēni vienu nedēļu no 26. līdz 30. oktobrim (nedēļa pēc skolēnu brīvlaika) mācīsies attālināti
   
  Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā valdība lēma par papildu ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai. Līdz 31. decembrim ir noteikti vēl šādi drošības pasākumi:
  • pasākumos iekštelpās vienlaikus pulcēties drīkst 500 cilvēki;
  • iekštelpās drīkst notikt tikai tādi pasākumi, kuros ir fiksētas, personalizētas sēdvietas;
  • pasākumos ārtelpās nedrīkst būt vairāk par 1000 cilvēkiem;
  • pasākumi ārtelpās virs 300 cilvēkiem, kuros notiek personu pārvietošanās (piemēram, nūjošana, skriešana, t.sk. maratoni), netiek organizēti.
  • pieaugušo neformālās izglītības grupās drīkst būt 30 cilvēki vienā grupā.
   
  *Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”
  Informācijas avots: Veselības ministrija
 • Var saņemt īstermiņa aizdevumu no vienotā platības maksājuma

  nature 213364 1920Lai mazinātu Covid-19 krīzes negatīvo ietekmi, šogad lauksaimniekiem ir pieejams bezprocentu īstermiņa aizdevums no vienotā platības maksājuma (VPM). Tas rudenī, kad tiks izmaksāts VPM, tiks atskaitīts no vienotā platības maksājuma, ko saņems lauksaimnieks par VPM pieteiktajiem platības hektāriem. Iesniegumu īstermiņa aizdevuma saņemšanai lauksaimnieki var iesniegt no 2020. gada 21. maija līdz 15. augustam LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

 • Atbrīvo uzņēmējus no nomas maksas ārkārtējās situācijas laikā

  Atsaucoties uz Ministru kabineta 2020.gada 2.aprīlī izdotiem noteikumiem Nr.180 “Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas nosaka kārtību, kādā uz likuma "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" darbības laiku krīzes skartajam komersantam piemēro publiskas personas nekustamā īpašuma nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu, Tukuma novada Dome nolemj atbrīvot no nomas maksas:
  IK “Raima Segliņa”, reģistrācijas nr. 40002104351. Komersants pilnībā atbrīvots no telpu nomas maksas Slampes kultūras pilī, Slampē, Slampes pagastā, Tukuma novadā, uz laiku no 2020.gada 14.marta līdz dienai, kad spēku zaudē likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”
  SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” reģistrācijas nr. 40003154167. Komersantam par 26,3% samazināta telpu nomas maksa par telpām Brīvības laukumā 13, Tukumā uz laiku no 2020.gada 12.marta līdz dienai, kad spēku zaudē likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”.

 • Par preventīvajiem pasākumiem ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Tukuma novada pašvaldībā

  preventivie pasakumi covidTukuma novada pašvaldības iestāžu, aģentūras un struktūrvienību apmeklētāju pieņemšanas laiki, kontaktinformācija klientu saziņai un apkalpošanas kārtība attiecīgajā iestādē, aģentūrā un struktūrvienībā. Tukuma novada pašvaldības kapitālsabiedrībām par apmeklētāju pieņemšanas laiku un apkalpošanas kārtību: Skatīt šeit

   

   

 • Tukuma novada Domes darba laiks ārkārtējās situācijas laikā

  Tukuma novada Domes valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC), Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, no 2020.gada 13.maija apmeklētājus klātienē pieņems pirmdienās no 14.00 līdz 18.00, ceturtdienās no 8.00 līdz 12.00. Klātienē tiks sniegti tikai pašvaldības pakalpojumi.

  Tukuma novada Domes administrācija no 13.maija klātienes pakalpojumus sniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties pie administrācijas speciālistiem iespējams, zvanot VPVKAC pa tālruņiem 63122707, 26603299.

  Kases darba laiks:
  pirmdienās no 14.00 līdz 18.00, ceturtdienās no 8.00 līdz 12.00.

  2mKlientu apkalpošanas centrā vienlaicīgi drīkst atrasties
  6 apmeklētāji, ievērojot 2 m distanci.

   

  Pārējā laikā iedzīvotāji Tukuma novada Domes pakalpojumus var saņemt:
  1) zvanot pa tālruņiem:
  63122707; 26603299; 63122231; 29288876
  80205111 (bezmaksas); 66954854 (maksas portāls Latvija.lv)

  2) rakstot uz e-pastiem:
  Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.
  Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

  3) sūtot atbilstoši normatīvo aktu prasībām noformētus dokumentus pa pastu uz adresi: Talsu iela 4, Tukums, LV-3101

  4) iesniegumu domei var iesniegt portālā www.latvija.lv sadaļā “Iesniegums iestādei”
  Speciālistu kontaktinformācija pieejama pašvaldības mājaslapā – www.tukums.lv/kontaktinformācija

 • Par fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties sporta norišu vietās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 12. maija

  stadioniPar fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties sporta norišu vietās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 12. maija lasīt šeit

 • Komunikācijas vadlīnijas par valdības stratēģiju nākamajam Covid-19 ierobežošanas posmam

  IMG 4564Ministru kabinets 7. maijā lēma, ka ārkārtējā situācija valstī tiek pagarināta līdz 9. jūnijam. Tomēr vienlaikus no 12. maija tiks atviegloti līdz šim noteiktie ierobežojumi Covid-19 infekcijas slimības izplatības apturēšanai. Ievērojot 2 metru distanci, būs atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem, organizēt kultūras pasākumus, sporta nodarbības un treniņus. Ierobežojumi mazināti transporta un tūrisma jomās. Vienlaikus epidemiologi un infektologi uzsver: plašāka pulcēšanās nozīmē cilvēka personīgās atbildības palielināšanos. Slimības izplatības risks nebūt nav pārvarēts, un situācija var strauji mainīties. Būsim atbildīgi, lai ierobežojumus drīzumā varētu atcelt, nevis atkārtoti pastiprināt!

 • Rožu svētki tiek pārcelti uz 2021.gadu

  rozu svetkiŅemot vērā Covid-19 neprognozējamo epidemioloģisko attīstību un ārkārtējo situāciju Latvijā un pasaulē, 29.aprīļa Domes sēdē deputāti lēma šā gada Rožu svētkus pārcelt uz nākamo gadu.