Straumes majas SapulceProjekta “Accelerate SUNShINE” ietvaros 16.maijā notika daudzdzīvokļu mājas “Straumes”, Jaunsātu pagastā iedzīvotāju sapulce, kurā ēkas iemītnieki tika informēti par iespēju atjaunot dzīvojamo namu, izmantojot energoefektivitātes līgumu (EPC), kuru noslēdz ar kompāniju, kas veic kompleksu mājas atjaunošanu, nodrošinot līdz 20 gadu garantiju veiktajiem darbiem.

Ar projekta norisi un tā ieguvumiem klātesošos iepazīstināja nevalstiskās organizācijas “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” līdzdirektors Arnis Lelītis.
Piekrītot ēkas atjaunošanai, dzīvojamās mājas iemītniekiem, būtu vairāki ieguvumi, piemēram, samazināts siltumenerģijas patēriņš, iekštelpu komforts, pievilcīgs ēkas vizuālais izskats, kā arī ikmēneša izmaksu ietaupījums. Būtisku atbalstu atjaunoto māju dzīvokļu īpašniekiem sniedz arī Tukuma novada pašvaldība, nodrošinot atbalstu tehniskā projekta izstrādei, piemērojot nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī sniedzot līdzfinansējumu māju pagalmu labiekārtošanai.
Kopsapulces noslēgumā mājas iedzīvotāji apsvērs iespēju par dalību projektā “Accelerate SUNShINE” un nākamais solis iedzīvotājiem ir pieņemt kopīgu lēmumu par energoaudita veikšanu, ēkas tehnisko apsekošanu un energoefektivitātes pasākumu ekonomisko aprēķinu veikšanu, lai noteiktu, kur mājā rodas siltuma zudumi un kādus pasākumus veikt, lai uzlabotu mājas energoefektivitāti.

Pozitīva lēmuma gadījumā tiks izstrādāts ēkas energoaudits, tehniskais apsekojums un aprēķinātas aptuvenās mājas atjaunošanas izmaksas, ar projekta “Accelerate SUNShINE” atbalstu.

Plašāka informācija par projektu pieejama tīmekļa vietnē: http://sharex.lv/wp/tukums   

Ja arī Tev interesē daudzdzīvokļu māju visaptveroša atjaunošana, tad sazinies ar Tukuma novada Domes Energosistēmu inženieri Tomu Akmentiņu, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Buklets (PDF)
Informējam, ka Tukuma novada Dome ir iesaistījusies Eiropas Savienības Eiropas Savienības Pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” projektā “Accelerate SUNShINE”, granta līguma nr.754080, lai veicinātu daudzdzīvokļu māju visaptverošu atjaunošanu. Projekta ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāta jauna pieeja namu atjaunošanā – izmantojot energoefektivitātes līgumu (EPC), kuru noslēdz ar kompāniju, kas veic kompleksu mājas atjaunošanu, nodrošinot līdz 20 gadu garantiju veiktajiem darbiem.
Dalībai projektā jau ir iesaistījušās sešas ēkas, kurās tiek veikts ēkas energoaudits, tehniskā apsekošana un energoefektivitātes pasākumu ekonomisko aprēķinu veikšana: Aviācijas iela 1, Tukums, Liepu iela 3, Tumes pagasts. Pūres pagastā: Abavas iela 2, Pūre 23, Pūre 24 un Pūre 25. Pēc dokumentu izstrādes, tiks organizēta dzīvokļu īpašnieku kopsapulce, lai pieņemtu lēmumu par dalību projekta 2.kārtā – energoefektivitātes pakalpojumu sniedzēja iepirkuma veikšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi un finansējuma atbalsta saņemšanai finanšu institūcijā ALTUM.

Tuvākās informatīvās sanāksmes par daudzdzīvokļu ēku visaptverošu atjaunošanu:
• 2018.gada 28.maijā plkst.18.00 Slampes Kultūras pilī, Slampes pag., aicināti Slampes pagastu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji;
• 2018.gada 30.maijā plkst.18.00 Džūkstes pagasta kultūras namā, “Biedrības nams”, Džūkstes pag., aicināti Džūkstes pagastu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji;
• 2018.gada 31.maijā plkst.19.00 Tukuma sporta skolā, Kuldīgas ielā 74, Tukums, aicināti Kuldīgas ielas 65 mājas iedzīvotāji.

accelerate Sunshine logo