V sacensibas20. septembrī Valgā norisinājās Igaunijas Sporta kluba “Maret Sport” atklātās sacensības vieglatlētikā jaunākajām vecuma grupām. Tajās veiksmīgi startēja Tukuma Sporta skolas vieglatlēti.

Mamuti 2019"Mamutu kauss" - sākumā kā joks, bet šogad turnīrs florbolā veterānu komandām atzīmē desmit gadu jubilejas. Šogad piedalījās 7 komandas, kuras pēc riņķa sistēmas divu dienu garumā izspēlēja 21 spēli. Par cīņu spraigumu var spriest ieskatoties rezultātu tabulā (ŠEIT). Turnīra galvenais uzdevums ir dot iespēju pirms jaunās Latvijas čempionāta sezonas dalībniekiem satikties, atrādīt savu varēšanu (galvenokārt jau sev), izrunāt radušos jautājumus, kā arī saprast cik un kurš ir gatavs piedalīties kādas komandas sastāvā Latvijas čempionāta spēlēs.

Mobilitates dienaJau vairākus gadus no Eiropas Komisijas puses pašvaldības tiek aicinātas piedalīties sabiedrības informēšanas kampaņā “Eiropas Mobilitātes nedēļa 2019”, kas visā Eiropā norisināsies no 16. līdz 22. septembrim. Tās laikā Eiropas pilsētas un novadi rosinās iedzīvotājus automašīnu vietā aktīvāk izvēlēties ilgtspējīgus pārvietošanās veidus – pastaigas ar kājām, riteņbraukšanu un sabiedrisko transportu. Tukuma novada pašvaldība jau vairākus gadus aktīvi piedalās Mobilitātes nedēļā un arī šogad, sākot no 16. septembra, visā novadā tiek piedāvātas dažādas aktivitātes.

Nāc un iesaisties!

Sporta Veselibas svetki2019Aicinām ikvienu ienteresentu 31. augustā, sākot no plkst. 10.00 uz Tukuma Sporta un Veselības svētkiem, kas notiks Pauzera pļavās, lai  izmēģinātu  dažādus sporta veidus un aktīvi pavadītu dienu.

Cempionats BaltijaBaltijas valstu čempionātā, kas norisinājās Viļņā, vieglatlētikā veterāniem Tukuma sportisti savā vecuma grupā – V65+ pavisam necerēti kļuvu par divkārtēju čempionu vesera mešanā – 37,14m un smaguma mešanā (9kg) – 12,62m.

Ar lieliskiem panākumiem Tukuma novada senioru komanda deviņu sportistu sastāvā atgriezās no Viļņas, kur divas dienas, 10. un 11. augustā, kopā izcīnīja 17 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas.

sports Baltic open2019.gada 10. un 11. augustā Lietuvas pilsētā Viļņā notiks VI Baltic Open Masters Athletics Championship 2019, ( 6.Baltijas čempionāts vieglatlētikā veterāniem). Uz čempionātu dosies deviņi Tukuma novada veterāni, kuri Latvijas izlases sastāvā cīnīsies ar Igaunijas un Lietuvas sportistiem. Var teikt, ka šis būs tāds neliels Eiropas čempionāts, jo šajās sacensībās piedalās arī sportisti no Turcijas, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas. Latvijas izlases sastāvā startēs Tukumnieki: LIENE GUDRINIECE 35+ trīssoļlēkšana, tāllēkšana, LAILA PĒTERSONE 45+ lode, augstlēkšana, tāllēkšana, trīsoļlēkšana GUNTA HELMANE 45+ tāllēkšana, šķēps, ANDA GERMOVA 55+ 100m, 200m, tāllēkšana TĀLIVALDIS KRŪMIŅŠ 65+ Disks, veseris, smagums JĀNIS VEMBRIS 35+ Veseris, smagums JURIS KOŽEUROVS 35+ tāllēkšana, 3-soļlēkšana, agstlēkšana RAIMONDS ŽIZŅEVSKIS 45+ tāllēkšana, 3-soļlēkšana, augstlēkšana MĀRIS MEDNIS 60+ tāllēkšana, 3-soļlēkšana, agstlēkšana

IMG 20190729 WA0000No 27.-28. jūlijam Ogrē notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kurā startēja arī trīs tukumnieki, Tukuma vieglatlētikas kluba pārstāvji. 10 000m skriešanā sievietēm ar rezultātu 36:28.62s  pirmo vietu ieguva Karīna Helmane-Soročenkova un ar rezultātu 34:24,37s. 3.vietā ierindojās Jevgēnijs Bogdanovs. Maksims Bogdanovs startēja 1500m distancē ierindojās 16.vietā un 3000m distancē 12.vietā. Latvijas čempionātā U23 Jevgenijs Bogdanovs šajās pašās disciplīnās izcīnīja 2.vietu.

Foto: Guntis Bērziņš

Baltijas speles6. jūlijā Zviedrijā, Karlstadas pilsētā norisinājās Baltijas Jūras Jaunatnes spēles. Šogad Latvijas delegācija tiek pārstāvēta 5 sporta veidos (vieglatlētikā, badmintonā, peldēšanā, galda tenisā, orientēšanās) – kopumā 64 sportisti. Latvijas U-16 izlases komandas sastāvā startēja arī 2 Tukuma Sporta skolas audzēkņi – Alise Ciemiņa un Rihards Robins Helmanis. Sīvā konkurencē jaunie sportisti izcīnījuši augstus rezultātus:

Alise Ciemiņa – 2. vieta lodes grūšanā (13,31 m)                       
Rihards Robins Helmanis – 3. vieta tāllēkšanā (6,26 m) un 1.vieta  4 x 80m stafetē (36,30 s).

Informāciju sagatavoja:
Tukuma Sporta skolas treneris
Aldis Čākurs