Laimigais koks priekssedetajsKustība “Lielā talka” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju šā gada 21. septembrī pievienoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD) jeb Pasaules talkai. Visa pasaule šajā dienā vāks atkritumus un sakops apkārtējo vidi, ko Latvija paveica jau pavasara Lielajā talkā.

Tāpēc 21. septembrī mēs pievienosimies ar koku stādīšanas akciju “Laimes koki” – lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Jau pagājušo gadu Tukums kļuva bagātāks ar “Laimes koku”, kas tika iestādīts pie Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa, bet šogad tas ir plānots stādīt Tukuma parkā. Vienam no galvenajiem pasaules talkas mērķiem - stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu, Tukuma pilsēta seko ne tikai Talkas ietvaros – šogad Tukumā iestādīti jau ap 100 kokiem.

Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Tāpēc ikviens tiek aicinātas savu iespēju robežās organizēt kolektīvus koku stādīšanas pasākumus, saskaņojot tos ar savu pašvaldību vai Latvijas Valsts mežiem, vai individuāli iesaistīties pasākumā, arī Lielajai talkai pastāstot par savām aktivitātēm, rakstot uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..