test tube 5065426 960 720Kā ziņo Labklājības ministrija, turpmāk sociālās aprūpes centru darbiniekus testēs ar SARS-CoV-2 antigēna noteikšanas testiem (Covid-19 antivielu eksprestestiem).

To paredz ceturtdien, 21. janvārī, valdības sēdē pieņemtie grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.380 “Noteikumi par prioritāro institūciju un vajadzību sarakstā iekļautajām institūcijām nepieciešamajiem epidemioloģiskās drošības nodrošināšanas resursiem”.

Valsts, pašvaldību un privātajās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās 2021.gada sākumā bija nodarbināti 8056 cilvēki. Līdz ar to kopējais nepieciešamo testu skaits, pieņemot, ka antivielu eksprestests tiek veikts ne biežāk kā reizi divās līdz četrās dienās, ir vidēji 103 tūkstoši testu mēnesī. Darbinieku testēšanu plānots veikt līdz pilnīgai darbinieku vakcinācijas pabeigšanai.

Antivielu eksprestestu iepirkumu un iegādi organizēs Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrs, savukārt, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nodrošinās antivielu eksprestestu nogādāšanu institūcijām. Labklājības ministrija, ņemot vērā situācijas nopietnību, aicina pašvaldības iegādāties un nodrošināt savu ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbiniekiem antivielu eksprestestus jau tagad līdz iepirkuma rezultātā iegādāto testu piegādei.

Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs rekomendē regulāri veikt ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbinieku testēšanu Covid-19 pārneses novēršanai, tajā skaitā, izmantojot antivielu eksprestestu. Bieži testējot ir iespējams veiksmīgi identificēt saslimušos starp ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbiniekiem, tādējādi novēršot klientu inficēšanos un nāvi.

Foto informatīvs: pixabay.com