zala doma  No 2. līdz 8. augustam Tukuma pievārtē- „Sveikuļos” norisinājās Vides aizsardzības fonda finansēta un Tukuma novada domes atbalstīta Vides aizsardzības nometne „Mani darbi- mūsu nākotnei”, kurā aktīvi darbojās un atpūtās 24 skolas vecuma bērni gan no Tukuma novada, gan tuvākām un tālākām vietām.

Septiņās nometnes dienās bērni iepazina apkārtējo dabu- pļavas un ūdeņus, mežus un purvus. Tikai iemācoties saskatīt un atpazīt, var iemācīties iemīlēt un saudzēt. Pieredzējušu un aizrautīgu pedagogu vadībā bērni pētīja un uzzināja kas dzīvo ūdenī, kādi ārstniecības un aizsargājami augi atrodami apkārtnes pļavās un purvos, kādi dižkoki sastopami tepat- Tukuma piepilsētas mežos.


Bērni viesojās Engures Dabas parkā pie savvaļas govīm un zirgiem, stādu audzētavā “Mazsili” vēroja mazo eglīšu un bērziņu izaugšanu no sēkliņas par mežā stādāmu kociņu, bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumā izsekoja, kur paliek mūsu izlietotās baterijas un vecie televizori. Jaunieši devās pārgājienos, radošajās darbnīcās gatavoja interesantas lietas no otrreiz izmantojamiem materiāliem, makšķerēja zivis un laida gaisa pūķus un vēl un vēl...
Kāpēc tas viss? Lai katrs no mums uzzinātu ko es varu darīt šodien, lai mūsu kopējā dzīve nākotnē būtu tīrāka, veselīgāka un labāka!

Evita Freimane
Biedrība “Mēs dzīvojam zaļi”