No šā gada 1.marta līdz 31.maijam Tukuma novads piedalīsies novadu stikla šķirošanas sacensībās, ko organizē SIA „Eco Baltia Vide" sadarbībā ar AS „Latvijas Zaļais punkts" un pašvaldībām. Tukuma novada komanda sacentīsies ar kaimiņiem – Talsu novadu par to, kurai no komandām trīs mēnešu laikā izdosies sašķirot vairāk stikla.
Katra pāra uzvārētāj komanda, kura sacensību laikā būs sašķirojusi lielāku stikla apjomu uz vienu iedzīvotāju, iegūs koplietošanas āra tenisa galdu, ko izvietos iedzīvotājiem brīvi pieejamā vietā, lai veicinātu videi draudzīgu, veselīgu un sportisku dzīvesveidu novadā. Tā pat arī būs individuālās balvas.

Kopumā Tukuma novadā ir izvietoti jau 88 šķirošanas punkti, kuros pieejami stikla šķirošanas konteineri. To precīzās atrašanās vietas aicinām noskaidrot SIA „Eco Baltia Vide" mājaslapā Tukuma sadaļā, kur tiks izveidota šķirošanas vietu karte Tukuma novadā.
Pavasarī SIA „Eco Baltia Vide" un AS „Latvijas Zaļais punkts" ar izglītojošu un interesantu programmu par atkritumu šķirošanu, tās nepieciešamību un ieguvumiem viesosies arī novada skolās, aicinot skolēnus un skolotājus radoši iesaistīties. Skolām tiks nodrošināti arī mācību materiāli, ko izmantot mācību procesā.

Tāpēc aicinām tukumniekus šķirot stikla pudeles un burciņas, nemest tās sadzīves atkritumos, un kopīgi padarīt Tukuma novadu zaļāku, videi un cilvēkiem draudzīgāku!