aCEELARTE SILTINASANA29.augustā attīstības finanšu institūcija ALTUM rīkoja semināru par daudzdzīvokļu māju energoefektivitāti. Semināra laikā tika sniegta detalizēta informācija par ēku atjaunošanas projektu izstrādes niansēm, nozares jaunumiem, kā arī tika precizēta informācija par projektu iesniegšanas termiņiem.

ACCELERATELatvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) norāda, ka padomju laikā celtajos tipveida namos dzīvo aptuveni 70% Latvijas iedzīvotāju un šo ēku vidējais kalpošanas ilgums tuvojas beigām. Bieži vien daudzdzīvokļu ēkas ir pārmērīgi nolietojušās tieši nevērīgās apsaimniekošanas dēļ, kalpojot kā skaļš brīdinājums apkārtējai sabiedrībai aizdomāties par ēku visaptverošu atjaunošanu.

01 Projekts “NVO kā spēcīgs instruments Eiropas nākotnes stiprināšanai” (NGOs as a powerful tool for strengthening Europe’s future)

ES programmas “Eiropa pilsoņiem” (2014-2020) izsludinātajā atklātā projekta konkursa 2.darbības “Demokrātiskā iesaistīšanās un pilsoniskā līdzdalība” 2.1.apakšaktivitātē “Pilsētu sadraudzība” tika īstenots Tukuma novada Domes projekta iesniegums “NVO kā spēcīgs instruments Eiropas nākotnes stiprināšanai” (NGOs as a powerful tool for strengthening Europe’s future). Projekta mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un savstarpēju saprašanos starp Eiropas valstu dalībniekiem tādējādi vairojot iedzīvotāju solidaritāti un rodot jaunas, inovatīvas idejas Eiropas savienības nākotnes stiprināšanai.

ES Projekts rozu svetkosES programmas “Eiropa pilsoņiem” (2014-2020) izsludinātajā atklātā projekta konkursa 2.darbības “Demokrātiskā iesaistīšanās un pilsoniskā līdzdalība” 2.1.apakšaktivitātē “Pilsētu sadraudzība” ir apstiprināts Tukuma novada Domes projekta iesniegums “NVO kā spēcīgs instruments Eiropas nākotnes stiprināšanai” (NGOs as a powerful tool for strengthening Europe’s future). Projekta mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un savstarpēju saprašanos starp Eiropas valstu dalībniekiem tādējādi vairojot iedzīvotāju solidaritāti un rodot jaunas, inovatīvas idejas Eiropas savienības nākotnes stiprināšanai.

Tukums header one line 2 1030x176Tukuma Rožu svētkos 14. jūlijā Lielajā ielā pie Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas darbosies informatīvā telts “Dod mājai otru dzīvi”, kura tiek rīkota saistībā ar Tukuma novada pašvaldības iesaistīšanos “ACCELERATE SUNSHINE” projektā, ar mērķis ir veicināt daudzdzīvokļu ēku visaptverošo atjaunošanu.

Iedzīvotāji varēs iegūt informāciju par savas daudzdzīvokļu ēkas visaptverošas atjaunošanas iespējām un finansiālo atbalstu no Tukuma novada pašvaldības, projekta “ACCELERATE SUNSHINE” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Savienības programma „Apvārsnis 2020”

Ja vēlaties iegūt vairāk informācijas par projektu, aicinām sazināties ar Tukuma novada domes energopārvaldnieku Tomu Akmentiņu, zvanot uz mob. tālr. +371 2044 3312 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Straumes majas SapulceProjekta “Accelerate SUNShINE” ietvaros 16.maijā notika daudzdzīvokļu mājas “Straumes”, Jaunsātu pagastā iedzīvotāju sapulce, kurā ēkas iemītnieki tika informēti par iespēju atjaunot dzīvojamo namu, izmantojot energoefektivitātes līgumu (EPC), kuru noslēdz ar kompāniju, kas veic kompleksu mājas atjaunošanu, nodrošinot līdz 20 gadu garantiju veiktajiem darbiem.

eraf
Tukuma novada Dome 2009.gada 2.septembrī noslēdz vienošanos Nr.3DP/3.1.4.4.0/09/APIA/VRAA/007/004 ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par projekta „Alternatīvās aprūpes pakalpojumu attīstīšana un pilnveide Slampes pašvaldībā” ieviešanu.

eraf

Tukuma novada Dome 2009.gada 2.septembrī noslēdz vienošanos Nr.3DP/3.1.4.4.0/09/APIA/VRAA/007/004 ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par projekta „Alternatīvās aprūpes pakalpojumu attīstīšana un pilnveide Slampes pašvaldībā" ieviešanu.

eraf

Tukuma novada Dome 2009.gada 2.septembrī noslēdz vienošanos Nr.3DP/3.1.4.4.0/09/APIA/VRAA/007/004 ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par projekta „Alternatīvās aprūpes pakalpojumu attīstīšana un pilnveide Slampes pašvaldībā" ieviešanu.

erafTukuma pilsētā turpinās Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēta projekta „Velotūrisma infrastruktūras attīstība Tukumā” īstenošana. Vienošanās ar V/A „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par projekta „Velotūrisma infrastruktūras attīstība Tukumā” īstenošanu parakstīta 2009.gada 21.aprīlī (Vienošanās Nr. L-VPA-09-0002).

erafTukuma pilsētā turpinās Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēta projekta „Velotūrisma infrastruktūras attīstība Tukumā” īstenošana. Projekta Vienošanās Nr.L-VPA-09-0002 noslēgta ar V/A „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra”. Šis projekts paredz attīstīt Tukuma pilsētas velotūrismu, izbūvējot 8 veloceliņu posmus. Veloceliņu tīkls 11,33 kilometru garumā savienos Tukuma pilsētas tūrisma, kultūras un atpūtas objektus. Projekta ilgums ir 30 mēneši - no 2009.gada aprīļa līdz 2011.gada oktobrim.

 eraf

 

Projekta „Pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība Tukumā” ietvaros 2009.gada septembrī uzsākta bērnudārza būvniecība M.Smilšu ielā 14 pēc „Dreiliņi – 2” tipveida būvprojekta. Būvdarbu līgums tika noslēgts 2009.gada 29.septembrī ar SIA «Mūsu Māja» un līguma izpildes termiņš sākotnēji tika noteikts 2010.gada 1.augusts.

2010.gada martā ar būvdarbu veicēju noslēgta vienošanās par līguma termiņa pagarināšanu līdz š.g. 1.septembrim sakarā ar bargo ziemu, kad nebija iespējams veikt zemās temperatūras dēļ, kā arī zemās būvdarbu kvalitātes dēļ.

Maijā nācās otrreiz pagarināt līguma gala termiņu līdz 31.oktobrim. Tukuma novada Domei kā Pasūtītājam kvalitāte ir noteikta par prioritāti. Būvobjekta pastiprinātai uzraudzībai ir piesaistīti divi būvuzraugi un noslēgts projekta vadības līgums, ir noteikti strikti starptermiņi, lai stingrāk kontrolētu darbu izpildes grafiku un kvalitāti.

Vienošanās ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēta projekta „Pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība Tukumā” īstenošanu noslēgta 2009.gada martā. ERAF projekta ieviešanas termiņš ir 2010.gada 31.oktobris.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) Ls 970 589 apmērā un tam piešķirta valsts budžeta dotācija Ls 51 384. Pārējais finansējums paredzēts pašvaldības budžetā.

 

Sagatavoja: Tukuma novada Domes projektu vadītāja Dace Zvagule, tālr.63107238.