Šā gada jūlijā jau ceturto reizi Tukumā notiks Rožu svētki. Šogad tie norisināsies no 4.līdz 6.jūlijam ar svētku ievada pasākumu 3.jūlijā. Nelielu ieskatu par gaidāmajiem pasākumiem sniedz svētku režisore Liene Venterzute, kura Rožu svētkus veidos jau otro reizi.

Katru gadu Rožu svētkiem tiek izvēlēta vienota tēma, kāda tā būs šogad?
Šogad Rožu svētku tēmu plānojam saistīt ar skaitli – 4, respektīvi, tiks apspēlēta doma par četrām debespusēm. Šis skaitlis ir īpašs ar to, ka Rožu svētki Tukumā notiks jau ceturto reizi, tie ilgs četru dienu garumā, norisināsies četrās vietās un, protams, arī svētku dalībnieki un apmeklētāji ieradīsies no visām četrām debespusēm.
Kādās vietās būs iespēja apmeklēt pasākumus?
Šogad Rožu svētku pasākumi norisināsies ne vien Tukuma pilsētā, bet arī Tukuma novada pagastos: Slampes pagasta Ozolnieku ciemā, Sēmes pagasta rožaudzētavā „Rozītes" un Pūres pagastā. Pilsētā tiks apdzīvots Tukuma centrs – Brīvības laukums, Harmonijas iela, Talsu iela, Pils iela un atsevišķi pasākumi notiks arī Jaunmoku pilī.
Kādi pasākumi šogad priecēs apmeklētājus? Ar ko tie atšķirsies no iepriekšējiem gadiem?
Šajā svētku programmā esam iekļāvuši vēl daudzveidīgākus pasākumus, lai katrs interesents varētu apmeklēt sev saistošus pasākumus. Šogad Rožu svētki sāksies ar ievada pasākumu Ozolnieku ciemā, kur latviešu tautas dziesmu un latviešu komponistu cienītājus priecēs vokālā grupa „Anima Solla". Tā kā šovasar Rīgā notiks Pasaules koru olimpiāde, tad Rožu svētku ietvaros 4.jūlijā būs arī Pasaules koru olimpiādes ieskaņu koncerts, kas vienuviet pulcēs daudz ļaužu.
Atšķirībā no iepriekšējiem svētkiem, šoreiz floristu darbi tiks veidoti ārpus telpām. Floristi rotās māju balkoniņus Pils ielā. Tādā veidā šie darbi būs visiem redzami, kā arī drošībā no nelūgtiem viesiem – postītājiem. Katrs balkons tiks rotāts atbilstoši kādai Tukuma novadā dzīvojošajai tautībai, kuru pārstāvji paši šos balkoniņus ieskandēs, veidojot kādu atsevišķu priekšnesumu vai citu pārsteigumu.
Šogad vairāki pasākumi noteikti īpaši piesaistīs kungu uzmanību. Pirmo reizi Rožu svētku ietvaros notiks motosporta sacensības „Tukuma Rožu kauss" Melnezera trasē, kas norisināsies visas dienas garumā. Dalībnieki solās būt daudz un dažādās vecuma grupās. Pilsētas centrā plānoti auto drifta paraugdemonstrējumi. Savukārt Tukuma muzejs atklās izstādi par autosportu.
Arī šogad tiks svinētas Rožu kāzas, kas šoreiz tiks rīkotas Pūrē. Savukārt Sēmes pagasta rožaudzētavā „Rozītes", godinot dzejnieka Imanta Ziedoņa piemiņu, notiks dažādi pasākumi vairāku dienu garumā, kuros piedalīsies dzejnieka draugi, domubiedri un daiļrades cienītāji.
Plašākai publikai koncertu sniegs tādi pazīstami mākslinieki, kā grupa „Melo-M", mūziķis Ivo Fomins ar grupu. Savu sniegumu demonstrēs modes deju studija „Demo", Rožu ballē uzstāsies dažādi senioru kolektīvi. Pasākumā „Rožu ritmi" šogad tiek aicināti uzstāties pašmāju mūziķi un grupas no Tukuma novada. Šobrīd ir zināms, ka piedalīsies grupa „Lavrix Band" un „Perkusija". Noteikti svētkos ar saviem priekšnesumiem piedalīsies arī kādi viesi no Tukuma novada sadraudzības pilsētām.
Protams, tiks veidots arī lielais rožu vainags, kur visas dienas garumā ikviens tiek aicināts ievīt savu rozīti. Svētkos darbosies mākslinieku iela, kur būs iespēja gan apskatīt dažādus mākslas darbus, gan radīt mākslu pašam. Būs rožu stādu tirgus, amatnieku tirdziņš, ēdamiela. Neiztikt arī bez tradicionālā trakā nobrauciena, kurš nodēvēts par Rožu vāģu nobraucienu, un mazuļu ātrrāpošanas sacensībām „Rožu pumpuriņš". Noteikti tiks padomāts arī par bērnu atrakcijām pie Tukuma ledus halles un varbūt pat būs iespēja izvizināties ar poniju, kas gan varētu būt maksas pasākums.
Svētkos cilvēki tiks arī aicināti dāvināt pilsētai rozes, no kurām tiks veidota rožu dobe pilsētā vai kādā no Tukuma novada pagastiem.
Rožu svētku pasākumu programma vēl ir tapšanas procesā un, iespējams, ka kaut kas no iecerētā vēl var mainīties. Pie svētku programmas veidošanas strādā darba grupa, kura par atsevišķiem pasākumiem un sīkākām niansēm vēl tikai spriedīs. Darām visu, lai svētkos būtu apmierināti gan ziedu un mākslas mīļotāji, gan sporta piekritēji, gan lielie un mazie apmeklētāji.

Tukuma novada Dome aicina tirgotājus pieteikties ielu tirdzniecībai Rožu svētku laikā!
Pieteikšanās pie Līgas Siliņas pa tālruni 28337177 vai e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Uz tikšanos svētkos!