IMG 7916  Tukuma novada Dome pateicas visiem svētku dalībniekiem, kuri Rožu svētku laikā ziedoja naudu rožu stādu iegādei.
Savu artavu rožu stādu iegādei ziedoja 21 svētku dalībnieks, kopā saziedojot 129,37 euro. Ziedoja gan tukumnieki, gan arī pilsētas viesi no Ikšķiles, Mazsalacas un Apšuciema. Rožu grāmata, kurā ir ierakstīti visi ziedotāji, apskatāma Tukuma pilsētas Kultūras namā.

IMG 5611  Vakar, 6.jūlijā, Tukuma pilsētas Rožu svētku ietvaros tika noskaidroti ātrākie mazuļi rāpotāji, kuri godam pierādīja, ka sportot var sākt arī dažu mēnešu vecumā. Kopumā sacensībās piedalījās vairāki desmiti mazuļu, kuri sacentās četrās vecuma grupās, lai saņemtu gardās dāvanas no A/S "Tukuma Piens".
Šis pasākums pirmo reizi tika rīkots 2002.gadā un nu jau sucams par tradicionālu pilsētas svētku sastāvdaļu. Pasākums guvis lielu atsaucību, ik gadu tajā piedalās vairāki desmiti bērnu. Mazie ātrrāpotāji bija iedalīti četrās vecuma grupās: no sešiem līdz 7,5 mēnešiem, no 7,5 līdz 9,5 mēnešiem, no 9,5 līdz 11,5 mēnešiem un no 11,5 līdz 12 mēnešiem. Mazie sportisti rāpojot, veica trīs līdz piecu metru garu distanci.

IMG 8107  Aizvadīta ļoti jauka, pasākumiem bagāta un skanīga nedēļas nogale. Svētku laikā ikvienam tukumniekam un Tukuma viesim bija iespēja baudīt plašu pasākumu programmu – vokālās grupas „Anima Solla" brīvdabas koncertu Ozolnieku ciemā, pasaules koru olimpiādes ieskaņu koncertu Durbes parka estrādē, J.S.Baha mūzikas festivāla vasaras koncertu Jaunmoku pilī, koncertus un izstādes pilsētas centrā, motosporta sacensības Melnezera trasē, trako nobraucienu Lielajā ielā, rožu kolekciju apskati un Andra Bērziņa koncertu Sēmes pagasta „Rozītēs", izrotātos balkonus Pils ielā, sacensības jātnieku sportā, izstādes, radošās darbnīcas un citus pasākumus. Brīvības laukumā tapa rožu vainags, kurā ikvienam bija iespēja ievīt savu rozi un pie tā nofotografēties.
Tukuma novada Dome pateicas visiem svētku dalībniekiem, organizatoriem un atbalstītājiem par sadarbību un par ieguldīto darbu. Lai dzīvesprieks, kopā būšanas prieks un līksme, kas virmoja Rožu svētkos mums visu gadu atgādina, ka Tukuma novads ir vislabākā vieta, kur dzīvot un radīt svētkus!

Foto galerija (galerija tiks papildināta)

Rozu svetki 2008 rozes 007 Medium    Sīs nedēļas nogalē, no 3.līdz 6.jūlijam jau ceturto reizi Tukumā notiks Rožu svētki. Svētku laikā tradicionāli floristi priecēs ar saviem darbiem pilsētā un Kultūras namā, paši – iedzīvotāji un viesi - veidosim lielāko rožu vainagu. Notiks tradicionālās mazuļu ārrpāpošanas sacensības „Rožu pumpuriņš" un trakais nobrauciens „Rožu vāģis", Melnezera trasē alternatīvā motosporta dalībnieki cīnīsies par „Tukuma Rožu kausu", bet Pūrē 10 gadus kopā nodzīvojušie pāri svinēs Rožu kāzas, rožudārzā „Rozītes" Sēmes pagastā 3 jaukas dienas sagaida rožu un dārzu mīļotājus, Jaunmoku pilī – Dārza un J.S.Baha mūzikas festivāls, un vēl daudzi citi pasākumi. Lai svētkus dokumentētu un šajā procesā iesaistītu arī to apmeklētājus, Tukuma tūrisma informācijas centrs (TIC) organizē fotokonkursu „Rožu svētki Tukumā 2014". Konkursā var piedalīties ikviens, kas būs pabijis svētkos un tos fiksējis ar savu fotoaparātu. Savus darbus būs jāiesniedz elektroniskā formātā TICam pēc svētkiem līdz š.g.28.jūlijam. Trīs labāko darbu autori saņems naudas balvas. Noteikumi par dalību un iesniedzamo fotogrāfiju prasībām skatāmi šeit  , pieteikšanās anketa – šeit.

Rožu svētku ieskaņā, 2014. gada 5. jūlijā plkst. 12.30, Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis" apmeklētājiem tiks atvērta autosportam veltīta izstāde „No dubļiem līdz rozēm". Plašāka informācija

3.jūlijā no 19.00 – 22.00 Zaļajā ielā, Ozolnieku ciemā, Slampes pagastā tiks izvietota ceļa zīme „Apstāties aizliegts"

4.jūlijā no plkst.17.00 tiks noteikti satiksmes ierobežojumi Durbes mikrorajonā - Estrādes M.Parka un Draudzības ielās

Tukums DKlayout A3  Šogad, no 17. maija līdz 5. oktobrim norisināsies vokālais konkurss Dziesmu kari 2014. 
Konkursā var piedalīties neprofesionāli dziedātāji, kas ir sasnieguši 18 gadu vecumu. Informācija par konkursu www.dziesmukari.lv vai arī konkursa atlašu laikā. Konkursa atlases notiks daudzās Latvijas pilsētās. Jau jūnijā Mūzikas Video kanālā būs raidījums Dziesmu kari, kur būs redzami konkursa atlašu spilgtākie momenti.
No katras atlases vietas ceļazīmi uz konkursu, kas notiks 4. un 5. oktobrī uz Tallink kuģa M/S Isabelle jūras ceļojuma Rīga-Stokhoma-Rīga laikā, saņems divi labākie dziedātāji. Katram konkursa dalībniekam konkursa atbalstītājs Tallink dāvina divas vietas četrvietīgajā kajītē.

Aicinām tirgotājus pieteikties ielu tirdzniecībai Rožu svētku laikā - sestdien, 5.jūlijā

Pieteikuma veidlapa

Pieteikuma veidlapu lūdzam sūtīt Līgai Siliņai, e-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālr.63107236; 28337177.

TUKUMA JSK SACENSĪBAS JĀTNIEKU SPORTĀ 2014
Sacensības tiek organizētas Tukuma Rožu svētku ietvaros

SACENSĪBU NOLIKUMS

Laiks un vieta
2014. gada 06. jūlijs, plkst. 10.00. Norises vieta – Engures nov., Smārdes pag., "Pakaviņos" (Rīgas ielas galā, braucot no Tukuma uz Milzkalni).
Laukuma segums – smilts, iesildes laukums – zālājs. Maršrutos Nr.2,3,4 katram dalībniekam tiks dota iespēja veikt divus iesildes lēcienus uz smilšu laukuma.

Jaunmoku pils darza svetku 2014 plakats-2  6.jūlijā Jaunmoku pilī notiks 7.Dārza svētki un J.S.Baha mūzikas festivāls.