P1080865frtopfrinstagram1No 14.jūlija līdz 31.augustam Gunta Frīdenberga ielūdz uz savu izstādi Tukumā, Pils ielā 15a

kuuka28. jūnijā Tukuma novada Domes Konferenču zālē Engures, Jaunpils, Kandavas un Tukuma novada priekšsēdētāji teica paldies saviem Dziesmu un deju svētku kolektīvu vadītājiem un vēlēja izturību svētku nedēļā.

20090529195209 dziesm9Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki ir kļuvuši par Latvijas nacionālās kultūras un nācijas identitātes svinībām. šo svētku laikā gan katrs Latvijas novads, gan katrs mākslas žanrs demonstrē savus sasniegumus. Pēc savas misijas Dziesmu un deju svētki ir kļuvuši par sava veida Latvijas nācijas svētceļojumu, kurā dodas ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī viesi no ārvalstīm. Lai simboliski atzīmētu šo Svētku atvēršanas dienu kā Svētku tradīcijai nozīmīgu un sabiedrību vienojošu dienu, aicinām 1. jūlijā visus ēku īpašniekus un apsaimniekotājus Tukuma novadā pie ēkām izlikt Latvijas valsts karogu.

Sestdien, 26. maijā, Tukumā notika filmas “Zigfrīds Anna Meierovics” Vislatvijas pirmizrāde, ko ar savu klātbūtni pagodināja arī tās režisors Tālivaldis Margēvičs.

 

 

Dzhuukste 2Ar Tukuma novada Domes atbalstu apgādā “Jumava” iznāk brāļu Jāņa un Kārļa Straubergu izcilā vēstures grāmata “DŽŪKSTE ― PAGASTA UN DRAUDZES VĒSTURE" - vēstures grāmata par Džūkstes pagasta vēsturi.

Grāmata vērtējama kā fundamentāls materiāls, kurā tās autori atspoguļo svarīgākās norises Džūkstē un līdz ar to arī Latvijā kopumā.

radosa stipendija

Līdz 20. jūnijam aicinām pieteikt pretendentus radošās stipendijas saņemšanai.

Tiesības pieteikt pretendentus stipendijas saņemšanai ir Tukuma novada pašvaldības kultūras, mākslas vai izglītības iestādei, nevalstiskajai organizācijai, kura darbojas Tukuma novadā mākslas vai kultūras jomā, kā arī fiziskai personai, kura sasniegusi 18 gadu vecumu.

Aicinām ikvienu uz 2018. gada Rožu svētkiem Tukumā no 13. līdz 15. jūlijam!

Programmu publicēsim maijā-jūnijā, taču par pasākumiem un māksliniekiem, pārsteigumiem un visu pārējo, sekojiet līdzi mūsu ierakstos Facebook lapā.

rozhu svetki2 rozhu svetki 

Muzeju nakts 201819. maijā no plkst. 19.00 līdz 00.00 norisinās Starptautiskā Muzeju nakts ar moto “Šūpulis”, ko Tukuma muzejs atklās gan tradicionālā, gan arī filozofiskā ievirzē ar devīzi “Meklē pirmsākumus Tukuma muzejos”. Šogad Muzeju nakts iesāksies ar akciju “Modinām Tukumu” Mākslas galerijā “Durvis”. Kopā ar MT MusTur muzejs aicina piedalīties šūpuļa radīšanā - ieadot savu dzīparu – simbolisku vēstījumu, sapni Tukumam. Kopīgi noadītais šūpulis ar labajām domām Tukumam, tiks izstādīts Tukuma pilsētas vēstures muzeja "Pils tornis" izstādē „Tukumnieki un draugi”, ko atklās šī gada Rožu svētkos. (karte)

IMG 1906Mīļa mana māmuliņa
Mīļi mani audzināja:
Tina linu palagos,
Liepā kāra šūpulīti.
/Latviešu tautasdziesma/

Par godu Mātes dienai Tukuma Pilsētas parkā, tāpat kā visos mūs novada pagastos, iestādītas “Goda liepas”. Mūsu spēks ir ģimenē, tāpēc simboliski Tukuma pilsētā kociņu stādīja Tukuma novada Domes deputāts, uzņēmējs, aktīvs sabiedrības cilvēks, daudzbērnu ģimenes tētis Kaspars Liepa kopā ar savu ģimeni – sievu Susanu un bērniem - Rafaelu, Gabrielu, Katarinu un Sebastianu.