Notikumu kalendārs

PĀRCELTS!!!LEĢENDAS DZIMŠANA - R.Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā
Piektdiena, 20. Marts 2020, 19:00 - 20:30

Izrādepar Maestro Raimonda Paula jaunību “Leģendas dzimšana”

20.martā 19.00 Slampes Kultūras pilī.  

Piedalāsaktieri, orķestris un dziedātāji.

"Leģendas dzimšana" ir ļoti emocionāls un krāšņsuzvedums, kas aptver laika posmu no pirmās Maestro radītās dziesmas līdz patpirmajiem lielajiem panākumiem ar dziesmu «Mežrozīte».  Izrāde stāsta par Maestro jaunību, viņa  muzicēšanu klubos un restrorānos, par to, kāveidojās viņa muzikālā gaume un meistarība.  

Izrādē  skatītājus priecēsRaimondam Paulam raksturīgais humors, ironija un pasaules redzējums.

Raimonda Paula dziesmas izrādē skan pamīšus ar pasaules hitiem,kurus Maestro savulaik atskaņoja, krogos un restorānos.  Tieši restorāni un krogi padomju laikos bijavienīgās skatuves no kurām varēja atskaņot pasaules muzikālās pērles –Elingtona, Geršvina, Šīringa darbus, kurus šodien savos repertuārosiekļauj  pasaules slavenākie orķestri unmūziķi.   

Izrāde uzbur skatītājiem piecdesmiti un sešdesmito gadu atmosfēruar padomju dzīves kurioziem un paradoksiem, reizē atklājot tā laika muzikāloburvību.  Skatītājiem atmiņā tiksatsaukta Oktobra  tilta celtniecība,zvejas traleri Atlantijas viļņos, pa radio skanošā un apslāpētā “AmerikasBalss” un daudzi citi notikumi.

Izrādē būs arī īpašs pirmatskaņojums dziesmai"Melodijas sirds" ar Maestro paša mūziku. Šī skaistā  melodija savulaik skanēja filmā"Teātris" un pats autors to bieži atskaņo savos instrumentālajoskoncertos.   Tagad no tās ir radītabrīniškīga dziesma, kura izrādē izskan, kā visu mūsu veltījums komponistam.  Pazīstamas personības, kas izrādi apmeklējaRīgā, neslēpa savu aizkustinājumu un asaras dziesmas atskaņošanas laikā.

Īpašu noskaņu rada divi maestro tēli, kas uzskatuves atrodas vienlaikus: viens visu laiku pie klavierēm (Anatolijs Livča),otrs – Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš vada izrādi. Skatītāji izrādēatpazīs pirmos Raimonda Paula dziesmu izpildītājus - Margaritu Vilcāni, EdgaruZveju, Ojāru Grīnbergu, Valentīnu Butāni ...

Taču tas vēl nav viss - izrādei ir izveidotamūzikliem raksturīga horeogrāfija, kuru vērot ir ārkārtīgiinteresanti, jo visi dalībnieki vienlaikus piedalās izrāde, kļūstot gan pardziedātājiem, gan par sarīkojuma, restorāna, koncerta viesiem!  Horeogrāfija katrai dziesmai pieškir jaunu,plašāk interpretējamu un pārdomātu saturu. 

Izrādes komanda saka lielu paldies skatītājiem, kuri  arstāvovācijām un bravo saucieniem novērtēja jau notikušās izrādes! Jāpiemin, kaizrādes veidotāji piedāvāja skatītājiem arī plašu atzinību guvušo uzvedumu par“Čikāgas piecīšiem”.

Piedalās : Gints Andžāns vai Mārtiņš Egliens, Juris Jope, IevaSutugova, Aija Vītoliņa, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis, Kristaps Kiršteins,Artūrs Biķernieks. Piedalās izcili mūziķi - Anatolijs Livča (klavieres) ,Indriķis Veitners (klarnete, saksofons) , Viktors Veličko (kontrabass), MareksLogins (sitamie instrumenti).  

Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīze kasēs un kultūras namos, Cenano 10.00 EUR

https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/80877

Atrašanās vieta Slampes kultūras pils, Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, LV-3119, Latvija