Notikumu kalendārs

Jaunmoku pilī Ģimeņu diena
Svētdiena, 8. Marts 2020, 10:00 - 16:00

Sieviešu dienā, 8. martā, Jaunmokupilī lielus un mazus aicina uz Ģimeņu dienu. Tās ietvaros ģimenes varēs iepazītsievišķā dzimuma nozīmi sabiedrībā un dabā, kavēties sarunās tējas laikā un piedalītiesatraktīvās, radošās aktivitātēs Meža muzejā.

Visas dienas garumā pilsļaudis vedinās domāt par sievišķo dzimumu ne tikai kā par sievietēm -cilvēciskām būtnēm, bet arī kā par dzimtas turpinātājām – mātītēm dzīvnieku, putnuun citu organismu pasaulē.

Sieviete kā skaistuma etalons mākslā, literatūrā un mākslasizpausmju veicinātāja būs galvenie temati, kuriem uzmanību vērsīs pils salonos.Malkojot tasi angļu tējas un nedaudz iepazīstot tās dzeršanas tradīcijas, varēskavēties sarunās par sievietes dzīvi un lomu 19. gadsimtā, īpaši pieminot Armitstedadzimtas un citas daiļā dzimuma pārstāves Jaunmoku pils vēsturē. Tā laikajūgendstila cepures būs aksesuāri, ko salonā būs iespēja laikot kā dāmām, tākungiem.

Kādas ir dzīvnieku, putnu mammas jeb mātītes? Kādi ir viņuraksturi un kā viņas izpauž savu mīlestību pret saviem mazuļiem? Būs jautājumi,uz kuriem caur dabas stāstiem un atraktīviem uzdevumiem ģimenes uzzināsatbildes Meža muzejā. Turpat arī notiks radošā darbnīcā “Dieva dota radībiņa”, kurākatram piedāvās izgatavot dzīvnieciņu vai putniņu no dabas materiāliem.  

Ģimeņu dienas aktivitātes norisināsies no plkst.10:00 -16:00.Dalība tajās skolēniem būs bezmaksas, pārējiem muzeja ieejas biļete: pieaugušajiem4.00 EUR, studentiem, pensionāriem – 2.50 EUR.

Pasākuma laikā būs atvērts ģimenes restorāns “Liepaleja”.Tajā varēs baudīt Jaunmoku pils viesu iecienītākos ēdienus. Starp tiem būskungu favorīts – brieža gaļas steiks ar kartupeļu – baraviku biezeni, dāmu iemīļotaisdeserts – Pavlova kūka ar ogu krēmu, un bērnu iecienītās kotletītes ar putotukartupeļu biezeni.

Galdiņu iepriekšēja rezervācija pa tel. 26187442.  

Atrašanās vieta Jaunmoku pils, Rīgas - Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, LV-3139, Latvija