Notikumu kalendārs

Enciklopēdijas "MUIŽAS LATVIJĀ” 2. sējuma prezentācija un tikšanās ar autoru
Ceturtdiena, 6. Februāris 2020, 14:00 - 17:00

2020.gada 6.februārī plkst. 14:00 Jaunmoku pilī notiks enciklopēdijas "MUIŽAS LATVIJĀ. Vēsture, arhitektūra, māksla" 2. sējuma prezentācija un tikšanās ar tās autoru Vitoldu Mašnovski.

Jaunmoku muiža ir viena no 2.sējumā aptvertajām 93 muižām, tādēļ sadarbībā ar autoru prezentācija tiek organizēta arī Jaunmoku pilī. Pasākuma laikā tikšanos papildinās sarunas un stāstījums tieši par Tukuma apriņķa muižām.

Latvijas Zinātņu akadēmijas loceklis, starptautisko kultūras pieminekļu eksperts, fotogrāfs un kultūras pieminekļu pētnieks Vitolds Mašnovskis veicis ap 1200 Latvijas muižu kompleksu dokumentālu fotofiksāciju un izpēti. Apjomīgais materiāls joprojām tiek apkopots unikālā enciklopēdiju sērijā Muižas Latvijā, kuras 1. sējums (A-H)tika izdots 2018. gadā. Enciklopēdijas 2. sējuma (I–K) svinīgā atklāšana notika 2019.gada 13. decembrī Rīgas Domā, pulcējot plašu interesentu loku.

Dalība pasākumā būs bezmaksas. Interesentiem būs iespēja iegādāties enciklopēdijas 2.sējumu par izdevniecības cenu – 30 EUR.

Sīkāka informācija par pasākuma norisi, sazinoties ar Jaunmoku pils muzeja vadītāju Daigu Šmitenbergu pa t.26123881 un e. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atrašanās vieta Jaunmoku pils, Rīgas - Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, LV-3139, Latvija