Notikumu kalendārs

Izstādes “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā” atklāšana
Ceturtdiena, 30. Janvāris 2020, 17:00 - 18:30

30. janvārī 17.00Durbes pilī atklās izstādi “Zudušo laikumeklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā”. 

Izstāde piedāvā ieskatu agrāko laiku priekšmetiskajāgodībā, ražotāju tehniskajā un mākslinieciskajā varēšanā, iezīmējot arīKuzņecova porcelāna īpašo vietucilvēku atmiņās. Eksponēti Kuzņecova fabrikās Krievijā un Latvijā ražotāporcelāna un fajansa priekšmeti, kas tapuši no 19. gadsimta otrās puses līdzpat Otrajam Pasaules karam. Izstādespamatu veido mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas, kā arī Tukumamuzeja un Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājumu priekšmeti.

Rīgas fabrika bijaviena no deviņiem Kuzņecovu dinastijas uzņēmumiem Krievijas impērijā. Tai irnozīmīga vieta porcelāna vēsturē kā vienīgajai fabrikai, kas nesa Kuzņecovu vārduarī starpkaru periodā, kad visas fabrikas Krievijā bija nacionalizētas. Kuzņecovaprodukcijas stilu noteica tādi tehnoloģiskie un dekorēšanas paņēmieni untehnikas, kas padarīja šos izstrādājumus plaši atpazīstamus.

Līdz šim izstādēsun pētījumos vairāk akcentēta Kuzņecova fabrikas mākslas izstrādājumi, kurus20. gadsimta 30. gados radījuši labi zināmi Latvijas mākslinieki – Romans Suta,Vilis Vasariņš, Jēkabs Bīne, Herberts Mangolds, Niklāvs Strunke un citi. Tomērarī ikdienas produkcijas mākslinieciskais veidols ir novērtējams. Izstādeiepazīstinās ar dažādām priekšmetu grupām – ikdienas porcelāna un fajansa galdatraukiem, servīzēm, interesantiem sadzīves priekšmetiem jeb funkcionālosīkplastiku (pelnutraukiem, salvešu turētājiem, sālstraukiem, lādītēm),dekoratīvo sīkplastiku un arī mākslas priekšmetiem. Izstāde ar krāšņiem unsavdabīgiem priekšmetiem iedzīvina stāstu par laiku un apstākļiem, kādos tietapuši vai lietoti.

Mākslas mecenātu Jāņaun Dinas Zuzānu kolekcija ir lielākā privātā Latvijas mākslas kolekcijapasaulē, kas aptver mākslas darbus no 18. gadsimta līdz mūsdienām. Šīskolekcijas Kuzņecova fabrikās ražotie priekšmeti eksponēti pirmo reizi. Izstādeiekārtota Tukuma muzeja Durbes pilī un bagātina senās muižas kungu mājasvēsturisko interjeru. Tā sniedz iespēju apmeklētājiem atpazīt jau zināmusKuzņecova fabrikas ražojumus un apskatīt agrāk neredzētu porcelāna, fajansa unpat māla priekšmetu daudzveidību. 

Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā bezmaksas. 

Informācija: 26305946, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Atrašanās vieta Durbes pils, Mazā Parka iela 7, Tukums, Tukuma pilsēta, LV-3101, Latvija