Notikumu kalendārs

Tukumā - KINO DIENA ir klāt ar filmām "Kukainīši"2 un "Jelgava '94"
Sestdiena, 26. Oktobris 2019, 13:00 - 14:30

Sestdien, 26.oktobrī - KINO DIENA atkal ir klāt!


13.00  seansā bērniem animācijas filma
"Kukainīši" 2 - uz tāltālo krastu

Kad pār ieleju sāk birt pirmās sniegpārslas, kukainīši steidz rūpēt rezerves ziemai. Diemžēl pārtikas gādāšanas operācijas laikā maza mārīte iekrīt kastē, kas tiek nosūtīta uz Karību salām! Ir tikai viens risinājums – izveidot specvienību, kas dosies viņai palīgā uz otru pasaules malu. Jauna pasaule, jaunas tikšanās, jaunas briesmas… Vai glābēji paspēs ierasties laikus? Kukainīši atgriezušies uz lielajiem ekrāniem ar jauniem piedzīvojumiem!

Filmas garums 92 minūtes
Biļetes cena EUR 2,- (bērniem no 7 g.v. jāiegādājas biļete)

16.00 pieaugušajiem filma "Jelgava '94" un tikšanās ar režisoru Jāni Ābeli

Jura Podnieka studijas spēlfilma "Jelgava '94" veidota pēc latviešu rakstnieka Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna motīviem.
Režisors – Jānis Ābele, scenārija autors – Matīss Gricmanis, operators – Aigars Sērmukšs, mākslinieks – Aivars Žukovskis, producente – Antra Cilinska.
Filmas stāsta centrā ir 14 gadus vecais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas tīneidžera dzīvē. Viņam ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams būs kauns, bet tikpat iespējams tas izrādīsies pats labākais dzīves periods.
Filmas stāsts risinās uz leģendārā 1994.gada notikumu fona - cietumnieku izbēgšana Jelgavā, plaukst mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, pasaulē jaunieši pielūdz mirušo grupas Nirvana solistu Kurtu Kobeinu.
Šī ir debijas filma jaunajiem aktieriem Bruno Biteniekam, Aleksim Tauriņam, Endijam Žukam un Elizabetei Zviedrei.
Filmā piedalās arī tādi visiem labi pazīstami aktieri kā Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi.

Filmas garums 1 st. 26 min.
Biļetes cena EUR 3,-

https://www.delfi.lv/kultura/news/screen/noskaties-joneva-kulta-romans-partop-filma-jelgava-94-tizeris.d?id=51249725
Afiša
Atrašanās vieta Tukuma pilsētas kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums, Tukuma pilsēta, LV-3101, Latvija