IMG 2497  31.oktobrī plkst.11.00 Tukumā, stāvlaukumā pie Tukuma novada Domes, Talsu ielā 4, tiks sagaidīti divi jauni Volkswagen Up! markas automobiļi, kuri ir aprīkoti ar elektrodzinējiem. Pirms došanās Tukuma ielās elektromobiļi tiks aplīmēti ar uzlīmēm, lai tie būtu labi pamanāmi un vērstu sabiedrības uzmanību uz videi draudzīgu dzīvesveidu un transportlīdzekļu radīto CO2 izmešu samazināšanu.

Elektromobili iegādāti Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansēto projektu atklātā konkursa „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobilu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai" ietvaros. 
Šie transportlīdzekļi ir vairāk piemēroti nelielu attālumu veikšanai - ar nobraukumu starp pilnas uzlādes reizēm vismaz 100km, tāpēc tos izmantos pašvaldības darbinieki, lai apsekotu objektus novada robežās. Iecerēts, ka viens no elektromobiļiem tiks izmantots Tukuma novada Sociālā dienesta vajadzībām, savukārt otrs elektromobilis tiks izmantots pašvaldības administrācijas vajadzībām.
Elektromobiļi ir gan ekonomiski, gan videi draudzīgi transportlīdzekļi, kuri veicinās siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanu, jo tie nerada videi kaitīgas izplūdes gāzes, kas ir ļoti nozīmīgi, jo Tukuma novadā par būtiskām attīstības prioritātēm ir noteiktas videi draudzīgas satiksmes infrastruktūras izveide. Elektromobiļu ekspluatācijas izmaksas ir būtiski zemākas kā automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem. Volkswagen Up! patērē 11,7 kWh elektroenerģijas uz 100 kilometriem, kas pēc AS "Latvenergo" pamata tarifa 0,153 eiro par vienu kilovatstundu, izmaksā 1,76 eiro jeb aptuveni 1,4 litrus benzīna.
Šie ir pirmie elektromobili, kurus pašvaldība ir iegādājusies, tādēļ arī tie tiek gaidīti ar lielu nepacietību.

Tukuma novada Dome un Tukuma sociālā aģentūra 2014. gada jūnijā noslēdza līgumus ar Vides investīciju fondu un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju par Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējuma piešķiršanu jaunu, rūpnieciski ražotu elektromobiļu iegādei. Projekti īstenojami līdz 2014.gada 31.decembrim.
Pašvaldības organizētajā iepirkumā, tiesības piegādāt elektromobīļus ieguva SIA "Moller Auto Latvia", piedāvājot Volkswagen Up! modeļa automašīnas.
Tukuma novada Domes projekta „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties jaunu, rūpnieciski ražotu elektromobili" kopējās izmaksas ir 26 442 euro, no kurām KPFI finansējums ir 16 642,00 euro.
Tukuma novada pašvaldības aģentūras „Tukuma novada sociālais dienests" projekta „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties jaunu, rūpnieciski ražotu elektromobili Tukuma novada pašvaldības aģentūras „Tukuma novada sociālais dienests" vajadzībām" kopējās izmaksas ir 26 442 euro, no kurām Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējums ir 18 500,00 euro.
Projekti tika iesniegti 8.aprīlī Vides investīciju fondā atklātā projektu konkursā "Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un elektromobiļu uzlādes infrastruktūras ieviešanai" ar mērķi veicināt siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu, atbalstot tādu transportlīdzekļu ieviešanu Latvijā, kuri pēc savas konstrukcijas par vienīgo mehānisko dzinējspēku izmanto enerģiju no transportlīdzeklī glabātās elektroenerģijas un kuru siltumnīcefekta gāzu emisijas ir 0 g/km.

Foto galerija