IMG 1166  Šā gada 30.septembris būs nozīmīga diena Tukuma E.Birznieka-Upīša 1.pamatskolai, jo plkst.12.00 skolas pagalmā svinīgi tiks atklāta jaunā piebūve.
Tagad Tukuma E.Birznieka-Upīša 1.pamatskolas skolēniem būs nodrošināta ēdināšana jaunās piebūves pirmajā stāvā, kurā ir iekārtots virtuves bloks un ēdamzāle ar 120 vietām. Vēl septembrī skolēnu ēdināšana tika nodrošināta uz vietas skolā īpaši šim mērķim pielāgotās pagaidu telpās. Ēdiens tika piegādāts speciāli aprīkotos termosos no Tukuma 3.pamatskolas. Kā stāsta skolas direktore Aina Ozerinska, turpmāk ēdināšana skolā tiks nodrošināta divās maiņās, turklāt ēšanas starpbrīži atkal tiks sakārtoti pēc skolas ieskatiem. Lai gan visi skolēni pusdienas skolā neēd, direktore pieļauj, ka atsākot ēdienu gatavot uz vietas, šī situācija varētu mainīties.


Piebūves otrajā stāvā ir iekārtota bibliotēka un lasītava, kā arī zēnu darbmācības kabinets, kurā audzēkņi varēs atsākt praktiskās mācības kokapstrādē. Jaunās piebūves otrajā stāvā ir izveidoti arī četri kabineti – grāmatvedei, psihologam, logopēdam un sociālajam darbiniekam, kuriem iepriekš skolā nebija atvēlēta atsevišķa vieta darbam. Telpām iegādātas jaunas mēbeles un nepieciešamais inventārs. Papildus piebūves būvniecībai, ir veikts arī sporta nodarbību telpas kosmētiskais remonts un maģistrālo komunikāciju izbūve, kā arī pagalma labiekārtošana.
Skolas direktore atzinīgi novērtē būvniekus, kas veikuši godprātīgu un labi organizētu darbu. Turklāt mācību procesam būvdarbi nemaz neesot traucējuši, vienīgi skolēni ar lielu interesi pa logiem vērojuši demontāžas darbus.
Atklājot šī brīža sajūtas, A.Ozerinska pauž: „Tam vēl ir grūti noticēt. Mēs šo brīdi esam tā gaidījuši un esam ļoti priecīgi, ka tas ir paveikts. Viss iet uz labo pusi. Šķiet, arī vecāki ir pamanījuši, ka skolā apstākļi uzlabojas, jo šogad pat ir palielinājies skolēnu skaits."
Ir paveikts liels darbs, taču direktore atzīst, ka skolai vēl ir daudz vajadzību, kas gan palēnām tiek risinātas.
Jāatgādina, ka 2013./2014.mācību gada sākumā tika slēgta Tukuma E.Birznieka-Upīša 1.pamatskolas ēdnīca telpās Lielajā ielā 2, kā rezultātā steidzami nācās risināt jautājumu par skolēnu ēdināšanas nodrošināšanu. Tika izveidota darba grupa, kura nolēma, ka labākais risinājums ir piebūves celtniecība skolas pagalmā. 2013.gada nogalē tika izsludināts Tukuma E. Birznieka – Upīša 1. pamatskolas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādes un rekonstrukcijas iepirkums, kā rezultātā tika noslēgts līgums ar SIA „Amatnieks" par minēto darbu veikšanu. Būvuzraudzību objektā nodrošināja SIA „Jurēvičs un partneri". Būvobjekta sagatavošanas darbi tika uzsākti šā gada februārī, un ar neatlaidīgu darbu īsā laika posmā rezultāts ir sasniegts.

Fotogrāfijās redzams kā tiek veikti pēdējie darbi pirms skolas atklāšanas.

IMG 1167  IMG 1174  IMG 1175  IMG 1181  IMG 1182  IMG 1180   IMG 1183  IMG 1184