IMG 5741  Tukumā 2010.gadā tika iedibināta jauna tradīcija – Ziedoņa ķiršu dārza veidošana Mālkalnā. Ķiršus esam stādījuši gadu no gada, un arī šogad 22.maijā Mālkalnā pulcēsies ļaudis, lai pieminētu diženo dzejnieku Imantu Ziedoni un spertu nākamos soļus pilsētvides sakārtošanā.

Pirms četriem gadiem, kad Imants Ziedonis svinēja savu 77.gadadienu, Mālkalnā, piedaloties pašam dzejniekam, tika iestādīti 77 dekoratīvo ķiršu stādi. Šis pasākums kļuva par labu aizsākumu Mālkalna sakopšanai un ķiršu dārza veidošanai. Kopš 2010.gada Mālkalnā ik gadu I.Ziedoņa mēnesī – maijā pulcējas dzejnieka domubiedri, tuvinieki un fonda „Viegli" pārstāvji, lai kopīgi turpinātu dzejnieka ieceri un stādītu ķiršus. Patlaban Mālkalnā jau ir iestādīti vairāk nekā 200 ķirši.
2013.gadā Tukumā, Katrīnas laukumā tika atklāts sienas vides objekts ar Imanta Ziedoņa dzejoli „Tukums", kas bija liels stimuls tam, lai spertu soli tālāk un uzsāktu lielu un nozīmīgu darbu pilsētas vides attīstībā. Pagājušā gada oktobrī Tukuma novada Dome atbalstīja Tukuma pilsētvides un objektu attīstības vīziju „Labi iesākumi jāturpina". Tika uzsākta Tukuma tēla un tā potenciāla izpēte Tukuma kultūrvides attīstības stratēģijas izstrādei. Tukuma novada Dome ir noslēgusi vienošanos ar SIA „Esplanāde" par rokasgrāmatas „Tukuma tēla izveides stratēģija un taktiskās vadlīnijas laikposmam līdz 2020.gadam" izstrādi, bet SIA „PR Kvadrāts" ir apņēmies izstrādāt komunikācijas vadlīniju rokasgrāmatu un grafisko failu komplektu „Vizuālo elementu standarta izstrāde, kas sevī ietver Tukuma pilsētas devīzi un grafisko zīmi".
Šogad 22.maijā Mālkalnā tiksies Tukuma novada Domes darba grupas un SIA „Esplanāde" pārstāvji, lai, turpinot aizsākto tradīciju, iestādītu krāšņu ķirša stādu, kas papildinās jau esošo ķiršu dārzu un liecinās par to, ka Tukums ir uzsācis darbu pie pilsētvides attīstības stratēģijas izstrādes un Mālkalna labiekārtošanas. Pēc tam Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Juris Šulcs parakstīs Mālkalna labiekārtošanas darbu tehniskā projekta projektēšanas uzdevumu, lai jau šā gada maijā varētu izsludināt iepirkumu.
Imants Ziedonis ir devis iedvesmu darbu turpinājumam, lai Tukuma smukums tiktu vairots nepārtraukti. Ir uzsākti lieli darbi, lai pilsēta gan pašiem tukumniekiem, gan tās viesiem būtu vēl patīkamāka.

Foto galerija