Lestenes_baznicas_kanceles_balstsUzsākot darbu pie izcilākās baroka laika baznīcas Latvijā, Lestenes baznīcas, interjera restaurācijas, 23. novembrī no Rundāles pils muzeja uz Lestenes baznīcu pārvedīs baznīcas kanceles balstu. Tā atgriešanās mājvietā pēc gandrīz 50 gadiem simboliski iezīmē baznīcas atdzimšanas sākumu. Apzinoties Nikolausa Sefrensa darinātā kokgriezumu ansambļa izcilo māksliniecisko vērtību, tiks uzsākta Lestenes baznīcas arhitektūras kompleksa atjaunošana un Rundāles pils muzejā uzglabātās kokgriezumu iekārtas restaurācija un atdošana baznīcai.

Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis jau iepriekš norādījis, ka visaptveroša Lestenes baznīcas atjaunošana atgrieztu Latvijas kultūrai Kurzemes ievērojamāko baroka mākslas pieminekli, pierādot, ka Latvija ir spējīga sadziedēt kara un okupācijas brūces, jo šī baroka laika baznīca, iespējams, ir visvairāk apgānītais kultūrvēsturiskais piemineklis.

Šobrīd Lestenes baznīcas atjaunošanā kopš neatkarības atjaunošanas ieguldīti baznīcas draudzes ziedojumos piesaistītie līdzekļi, kas tika novirzīti jumta un grīdu atjaunošanai. Savukārt Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds nesen pabeidzis darbu pie signalizācijas un apkures sistēmas ierīkošanas ar Tukuma domes finansiālo atbalstu.

3.decembrī plkst. 12.00 ikviens aicināts Lestenes baznīcā apmeklēt baznīcas atjaunošanai veltītu labdarības koncertu, kurā uzstāsies Latvijas Radio koris. Jau tuvākajā laikā, sadarbībā ar arhitektu biroju “Vecumnieks & Bērziņi”, ir plānots izstrādāt baznīcas interjera renovācijas projektu. Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds aicina privātpersonas un uzņēmējus ziedot, lai atjaunotu baznīcas interjeru. Par fonda darbību un ziedošanas iespējām plašāk:
http://www.draugiem.lv/lestenesbaznicasatjaunosana/pages/7905

Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds dibināts 2011. gada maijā ar mērķi veicināt kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu Latvijā, organizējot un atbalstot Lestenes baznīcas atjaunošanu un saglabāšanu. Lai šo mērķi realizētu, šī gada 13.septembrī Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds, Kultūras ministrija, Rundāles pils muzejs un Tukuma novada dome parakstīja Nodomu protokolu par sadarbību Lestenes baznīcas atjaunošanā.

Informāciju sagatavoja:
Annija Senakola
Kultūras ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
+371 26304460
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.