EB VIDE Plakats web  Lai veicinātu bērniem izpratni un zināšanas par atkritumu problemātiku, to šķirošanas nepieciešamību un iespējām, šopavasar vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA „Eco Baltia Vide" speciālisti viesosies 13 novadu skolās. Kopumā līdz mācību gada beigām notiks vairāk nekā 100 nodarbības, kuru laikā skolēni iepazīs, uzzinās, piedalīsies konkursos un diskutēs par atkritumu šķirošanas jautājumiem.

Tāpat SIA „Eco Baltia Vide" visu 13 novadu skolu skolēnus aicina līdz 1.maijam piedalīties radošajos konkursos. 1.-6.klašu skolēniem izsludināts zīmējumu konkurss „Jautrais stikla konteiners". 12 labākie zīmējumi tiks izmantoti kā stikla šķirošanas konteineru uzlīmes, un to darbu autori saņems piedzīvojumu parka „Tarzāns" dāvanu karti 50 EUR vērtībā. Savukārt 7.-12.klašu skolēni aicināti piedalīties foto vai video stāstu konkursā „Labākā vieta stikla konteineram", atraktīvā un interesantā veidā izstāstot un parādot, kur viņu novadā nepieciešams novietot stikla konteinerus un kāpēc tieši šī vieta ir tam piemērota. Četru labāko darbu autori saņems dāvanu kartes piedzīvojumu parkā „Tarzāns" 150 eiro vērtībā. Darbi līdz 1.maijam jānosūta uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., bet balsošana par labākajiem darbiem notiks sociālā tīkla „Facebook" SIA „Eco Baltia Vide" lapā.

Savukārt no 1.jūnija līdz 30.septembrim SIA „Eco Baltia Vide" visos novados, kuros veic atkritumu apsaimniekošanu, rīkos akciju „Sķiro stiklu!". Tās laikā līdz 30.septembrim iedzīvotāju izveidotas komandas varēs pieteikties kāda konkrēta SIA „Eco Baltia Vide" stikla konteinera „apsaimniekošanai", gādājot par to, lai konteiners labi pildītos ar stikla pudelēm un burkām. Noslēgumā četras komandas, kuru gādībā nodotajos stikla konteineros būs sašķirots visvairāk stikla, saņems dāvanu kartes 150 eiro apmērā atpūtai „Līvu akvaparkā". Sīkāka informācija par akciju sekos.

Nodarbības skolēniem un akcija „Šķiro stiklu!" sadarbībā ar AS „Latvijas Zaļais punkts" notiks Mārupes, Ādažu, Babītes, Salaspils, Tukuma, Talsu, Kandavas, Engures, Dundagas, Mērsraga, Jaunpils, Rojas un Siguldas novados. Šajos novados atkritumu apsaimniekošanu nodrošina SIA „Eco Baltia Vide" un Siguldas pilsētas SIA „Jumis".

Skolēnu konkursu nolikums publicēts SIA „Eco Baltia Vide" mājaslapā: http://vide.ecobaltia.lv/lv/aktualitates/sia-eco-baltia-vide-projekts-es-gribu-es-skiroju-nolikums/.

Par SIA „Eco Baltia Vide"

Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Eco Baltia vide" ietilpst „Eco Baltia grupā", kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. „Eco Baltia vide" apkalpo vairāk nekā 25 000 klientu visā Latvijā, sākot no Kolkas līdz Ādažiem.