Tukuma novada Domes administrācija un valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs, Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, no 2020.gada 17.marta līdz 14.aprīlim pārtrauc pakalpojumu sniegšanu klātienē.

Iedzīvotāji Tukuma novada Domes pakalpojumus var saņemt:

1) rakstot uz e-pastiem: dome@tukums.lv; tukums@pakalpojumucentri.lv;
2) konsultējoties pa tālruņiem 63122707; 26603299; 63122231; 29288876, 80205111 vai 66954854 (portāls Latvija.lv. pakalpojumi);
3) jautājumos par nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem (palīdzība samaksāt internetbankā) zvanīt pa tālruņiem 63122707; 26603299;
4) sūtot atbilstoši normatīvo aktu prasībām noformētos dokumentus pa pastu uz adresi: Talsu iela 4, Tukums, LV-3101;
5) iesniegumu domei var iesniegt portālā www.latvija.lv sadaļā “Iesniegums iestādei”.

Speciālistu kontaktinformācija pieejama pašvaldības mājaslapā – https://www.tukums.lv/lv/kontakti.

 • Jaunākais likumdošanā ārkārtējās situācijas laikā

  coronavirus protection- No 2020. gada 1.augusta mācību procesu organizēs klātienē izglītības iestādē, bet būs jāievēro virkne piesardzības prasību, tostarp jāorganizē izglītojamo plūsma, mazinot to krustošanos, kā arī nepieļaujot drūzmēšanos
  - Viesstrādniekiem, iebraucot Latvijā, būs jāveic divas Covid-19 analīzes
  - No augusta sākuma kultūrvietu apmeklētājiem būs jāievēro savstarpēja viena metra distance. Muzeju, bibliotēku, kultūras centru, izstāžu zāļu, brīvdabas estrāžu, teātru ēku, koncertzāļu, kinoteātru un šo kultūrvietu ārtelpā notiekošo pasākumu apmeklētāji, atrodoties fiksētās, personalizētās sēdvietās, varēs sēdēt kopā pa divi, ja personas nav vienas mājsaimniecības pārstāvji. Savukārt vienas mājsaimniecības locekļi varēs sēdēt ne vairāk kā četru personu grupā. Starp katrām divām aizpildītajām sēdvietu grupām pasākuma rīkotājam būs jānodrošina viena metra distances ievērošana vai aizsargbarjeras uzstādīšana
  - Bērnu nometnēs bērnu skaits grupā - ne vairāk kā 30 dalībnieki - tiks saglabāts līdz 31.oktobrim
  - Sportisti negatīva Covid-19 testa gadījumā drīkstēs ieceļot un uzreiz piedalīties sacensībās
  - Ierodoties no Krievijas vai Baltkrievijas ar privāto automašīnu, būs jāizpilda apliecinājums par Covid-19 pašizolācijas ievērošanu
  - Pārstrukturējot ESF finansējumu, pārskatīti arī ar Covid-19 seku mazināšanu saistītie nodarbinātības pasākumi
  - Eksportējošo un tūrisma nozares uzņēmumu atbalstam piešķir papildu 22,45 miljonus eiro
  - Sociālās aprūpes centriem piešķirs 524 045 eiro Covid-19 radīto zaudējumu kompensēšanai
  - FKTK apstiprinājusi noteikumus kredītiestādēm par pārskatu iesniegšanu un informācijas atklāšanu saistībā ar Covid-19
  - Sabiedriskās ēdināšanas vietām un pasākumu organizatoriem sagatavotas norādes Covid-19 izplatības mazināšanai
  - Covid-19 dēļ Gulbenes novada pašvaldības iestādes uz laiku pārtrauc klātienes apkalpošanu, strādās vienīgi bērnudārza dežūrgrupas

 • Var saņemt īstermiņa aizdevumu no vienotā platības maksājuma

  nature 213364 1920Lai mazinātu Covid-19 krīzes negatīvo ietekmi, šogad lauksaimniekiem ir pieejams bezprocentu īstermiņa aizdevums no vienotā platības maksājuma (VPM). Tas rudenī, kad tiks izmaksāts VPM, tiks atskaitīts no vienotā platības maksājuma, ko saņems lauksaimnieks par VPM pieteiktajiem platības hektāriem. Iesniegumu īstermiņa aizdevuma saņemšanai lauksaimnieki var iesniegt no 2020. gada 21. maija līdz 15. augustam LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

 • Atbrīvo uzņēmējus no nomas maksas ārkārtējās situācijas laikā

  Atsaucoties uz Ministru kabineta 2020.gada 2.aprīlī izdotiem noteikumiem Nr.180 “Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas nosaka kārtību, kādā uz likuma "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" darbības laiku krīzes skartajam komersantam piemēro publiskas personas nekustamā īpašuma nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu, Tukuma novada Dome nolemj atbrīvot no nomas maksas:
  IK “Raima Segliņa”, reģistrācijas nr. 40002104351. Komersants pilnībā atbrīvots no telpu nomas maksas Slampes kultūras pilī, Slampē, Slampes pagastā, Tukuma novadā, uz laiku no 2020.gada 14.marta līdz dienai, kad spēku zaudē likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”
  SIA “Apgāds Zvaigzne ABC” reģistrācijas nr. 40003154167. Komersantam par 26,3% samazināta telpu nomas maksa par telpām Brīvības laukumā 13, Tukumā uz laiku no 2020.gada 12.marta līdz dienai, kad spēku zaudē likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”.

 • Par preventīvajiem pasākumiem ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Tukuma novada pašvaldībā

  preventivie pasakumi covidTukuma novada pašvaldības iestāžu, aģentūras un struktūrvienību apmeklētāju pieņemšanas laiki, kontaktinformācija klientu saziņai un apkalpošanas kārtība attiecīgajā iestādē, aģentūrā un struktūrvienībā. Tukuma novada pašvaldības kapitālsabiedrībām par apmeklētāju pieņemšanas laiku un apkalpošanas kārtību: Skatīt šeit

   

   

 • Tukuma novada Domes darba laiks ārkārtējās situācijas laikā

  Tukuma novada Domes valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC), Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, no 2020.gada 13.maija apmeklētājus klātienē pieņems pirmdienās no 14.00 līdz 18.00, ceturtdienās no 8.00 līdz 12.00. Klātienē tiks sniegti tikai pašvaldības pakalpojumi.

  Tukuma novada Domes administrācija no 13.maija klātienes pakalpojumus sniegs tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties pie administrācijas speciālistiem iespējams, zvanot VPVKAC pa tālruņiem 63122707, 26603299.

  Kases darba laiks:
  pirmdienās no 14.00 līdz 18.00, ceturtdienās no 8.00 līdz 12.00.

  2mKlientu apkalpošanas centrā vienlaicīgi drīkst atrasties
  6 apmeklētāji, ievērojot 2 m distanci.

   

  Pārējā laikā iedzīvotāji Tukuma novada Domes pakalpojumus var saņemt:
  1) zvanot pa tālruņiem:
  63122707; 26603299; 63122231; 29288876
  80205111 (bezmaksas); 66954854 (maksas portāls Latvija.lv)

  2) rakstot uz e-pastiem:
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  3) sūtot atbilstoši normatīvo aktu prasībām noformētus dokumentus pa pastu uz adresi: Talsu iela 4, Tukums, LV-3101

  4) iesniegumu domei var iesniegt portālā www.latvija.lv sadaļā “Iesniegums iestādei”
  Speciālistu kontaktinformācija pieejama pašvaldības mājaslapā – www.tukums.lv/kontaktinformācija

 • Par fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties sporta norišu vietās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 12. maija

  stadioniPar fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties sporta norišu vietās ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 12. maija lasīt šeit

 • Komunikācijas vadlīnijas par valdības stratēģiju nākamajam Covid-19 ierobežošanas posmam

  IMG 4564Ministru kabinets 7. maijā lēma, ka ārkārtējā situācija valstī tiek pagarināta līdz 9. jūnijam. Tomēr vienlaikus no 12. maija tiks atviegloti līdz šim noteiktie ierobežojumi Covid-19 infekcijas slimības izplatības apturēšanai. Ievērojot 2 metru distanci, būs atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem, organizēt kultūras pasākumus, sporta nodarbības un treniņus. Ierobežojumi mazināti transporta un tūrisma jomās. Vienlaikus epidemiologi un infektologi uzsver: plašāka pulcēšanās nozīmē cilvēka personīgās atbildības palielināšanos. Slimības izplatības risks nebūt nav pārvarēts, un situācija var strauji mainīties. Būsim atbildīgi, lai ierobežojumus drīzumā varētu atcelt, nevis atkārtoti pastiprināt!

 • Rožu svētki tiek pārcelti uz 2021.gadu

  rozu svetkiŅemot vērā Covid-19 neprognozējamo epidemioloģisko attīstību un ārkārtējo situāciju Latvijā un pasaulē, 29.aprīļa Domes sēdē deputāti lēma šā gada Rožu svētkus pārcelt uz nākamo gadu.

 • Tiek pieņemti jauni likuma grozījumi ārkārtējās situācijas laikā

  Covid likuma grozijumiSaistībā ar ārkārtējo situāciju valstī ir stājušies spēkā jauni likuma grozījumi, kas paredz elastīgākus nosacījumus bezdarbnieka statusa iegūšanai, krīzes pabalstu saņēmējiem piešķirt papildu 50 eiro par katru bērnu, mazināt ierobežojumus ģimenes ārstiem pacientus nosūtīt uz valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm, kā arī stājusies spēkā norma par to, ka valdība turpmāk neierobežotu skaitu reižu varēs lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu.

 • Iedzīvotāju ievērībai – ārkārtējas situācijas laikā VUGD neveic plānotās pārbaudes dzīvojamā sektorā

  VUGŅemot vērā informāciju par nenoskaidrotu personu aktivitātēm, apmeklējot mājokļus un maldinot iedzīvotājus, ka pārbauda, vai ir uzstādīti dūmu detektori, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka ārkārtējas situācijas laikā VUGD amatpersonas neveicdzīvojamā sektora plānotās ugunsdrošības pārbaudes vai apsekošanu.

 • Zemkopības ministrija sniedz plašu atbalstu 45,5 miljonu eiro vērtībā lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem Covid-19 izraisītās krīzes laikā

  Covid banerisŠī gada 14. aprīlī valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos normatīvus, kas paredz no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” sniegt atbalstu 45,5 miljonu eiro vērtībā lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem. Noteikumi nosaka kārtību, kādā administrē un uzrauga ārkārtas atbalsta pasākumus lauksaimniecības un pārtikas nozarē saistībā ar Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi.

 • Atgādinām par higiēnas ieteikumiem

  Infekciju kontroles un sterilizācijas asociācija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru izstrādājušas higiēnas ieteikumus iedzīvotājiem:

  cimdiem ne roku dezinfekcijai ja

  roku dezinfekcija a4

 • Svētdien, 5. aprīlī, stājās spēkā jauns likums “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”

  paseLikumā noteikts, ka personu apliecinošie dokumenti (pase, personas apliecība), kuriem ārkārtējās situācijas laikā beidzies derīguma termiņš, joprojām ir derīgi personas identificēšanai Latvijā. Likuma 8. pants paredz, ka šāds dokuments ir obligāti jānomaina 30 dienu laikā pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

  Vairāk info šeit

 • Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarina līdz 12.maijam

  rikojums par covidŅemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2020. gada 11. marta paziņojumu, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, un pamatojoties uz Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma 4. panta pirmās daļas 1. punkta "e" apakšpunktu, likuma "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" 4. pantu, 5. panta pirmo daļu un 6. panta pirmās daļas 1. punktu un otro daļu, 7. panta 1. punktu un 8. pantu, Epidemioloģiskās drošības likuma 3. panta otro daļu, lai noteiktu epidemioloģiskās drošības un citus pasākumus, 7.aprīlī Ministru kabinets ir veicis grozījumus 12.marta rīkojumā, izsludinot visā valsts teritorijā ārkārtējo situāciju līdz 2020. gada 12. maijam ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

 • Noteiktām personu grupām tiek paredzēta iespēja saņemt atvieglojumus komunālo pakalpojumu apmaksas kārtībai

  iNFORMACIJA2020. gada 27. martā notika Tukuma pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Tukuma ūdens”, SIA “Tukuma siltums” un SIA “Komunālserviss TILDe” dalībnieku sapulces, kurās tika pieņemts lēmums sniegt iedzīvotājiem maksimāli iespējamo atbalstu, lai palīdzētu ģimenēm (personām) pārvarēt radušos krīzes situāciju.
  Tas nozīmē, ka ģimenes (personas):

  1) kuras ir nonākušas krīzes situācija vai apstākļos, ko var radīt zaudēts darbs,
  2) kurām ir ierobežotas iespējas būt ekonomiski aktīvām,
  3) kurām ir nepieciešamība ievērot pašizolāciju (mājas karantīnu).

 • TUKUMA BIBLIOTĒKAS DARBĪBA ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀ

  BibliotekaPamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. martā izsludināto ārkārtas situāciju valstī saistībā ar Covid-19 izplatību un Tukuma novada pašvaldības rīkojumu Nr.64-d, Tukuma bibliotēka, kā arī Tukuma novada pagastu bibliotēkas no 13. marta līdz 14. aprīlim ir slēgtas apmeklētājiem.

 • VID sniedz atbalstu vēl plašākam COVID-19 krīzes skarto uzņēmumu lokam

  VID1Lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) varētu nodrošināt dīkstāves pabalstu darbiniekiem un nodokļu samaksas atlikšanu vai sadalīšanu termiņos vēl plašākam krīzes skarto darba devēju lokam, ir papildināti 2020. gada 26. marta Ministru kabineta noteikumi Nr. 165 “Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem”. Grozījumi ļauj sniegt atbalstu arī jaunākiem uzņēmumiem, kā arī palielina pieļaujamo nodokļu parāda apmēru.

 • Izmaiņas VID attālinātajā klientu apkalpošanas darba laikā Lieldienās

  VID1Lai gan Valsts ieņēmumu dienests (VID) jau kopš šī gada 13. marta ir pārtraucis klientu apkalpošanu klātiene un pakalpojumus sniedz attālināti, tomēr lūdzam ņemt vērā, ka laika posmā no 2020. gada 9. aprīļa līdz 13. aprīlim ieskaitot būs izmaiņas VID Konsultatīvā tālruņa un VID atbalsta tālruņa COVID-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem darba laikā.

  Lasīt vairāk

   

 • Iesniegumu iesniegšana Tukuma novada Domē

  Pastkastite pie DomesCienījamie iedzīvotāji! Ja jums ir nepieciešams nodot iesniegumu Tukuma novada Domes administrācijai, lūdzam šobrīd izmantot pasta kastīti, kura ir izvietota pie Tukuma novada Domes durvīm.

 • Izveidots uzņēmumu saraksts, kas piedāvā pārtikas produktu piegādi Tukuma novadā

  piegade uz majam web Tukuma novada pašvaldība ir izveidojusi iedzīvotājiem pieejamu vietējo uzņēmumu sarakstu, kas piedāvā pārtikas produktu un gatavu ēdienu piegādes Tukuma pilsētā un novadā, lai atbalstītu vietējos uzņēmējus un mazinātu riskus COVID-19 izplatībai.
  Saraksts pieejams: https://ieej.lv/piegadetukums