Events Calendar

Tukumā - operas “Spēlēju, dancoju” pirmizrādes tiešraide uz lielā ekrāna!
Thursday, 26. September 2019, 19:00 - 21:00

Operas “Spēlēju, dancoju” pirmizrādes tiešraide uz lielā ekrāna Tukumā!
Ceturtdien, 26.septembrī 19.00
Ieeja besz maksas

Latvijas Nacionālā opera un balets sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru jau otro reizi piedāvā iespēju piedzīvot jauniestudējuma pirmizrādes sajūtu skatītājiem reģionos.
Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” pirmizrāde, kas notiks ceturtdien, 26.septembrī tiešraidē pulkstens 19.00 tiks translēta vairākos Latvijas kultūras centros,  tajā skaitā arī Tukumā.

Opera “Spēlēju, dancoju” pasaules pirmizrādi piedzīvoja 1977. gada 30.decembrī Aleksandra Viļumaņa muzikālajā vadībā un Mihaila Kublinska režijā ar Kārli Zariņu Tota lomā un Liliju Greidāni Leldes lomā. Šo komponista Imanta Kalniņa un libreta autora Imanta Ziedoņa operu, kas savulaik tapusi pēc Raiņa lugas “Spēlēju, dancoju” (1916) motīviem, radošā komanda interpretēs mūsdienu Latvijas vidē un sabiedrībā. “Spēlēju, dancoju” galvenais varonis ir spēlmanis Tots, kurš dodas pazemes valstībā, lai virszemē vestu atpakaļ līgavu Leldi, kuras trīs asins lāses kāzās laupījis Kungs. Jauniestudējuma darbība risināsies Rīgas pilī 2013. gada 20. jūnijā – Vasaras saulgriežos – ēku piemeklējušā ugunsgrēka un vēlāko pils atjaunošanas darbu laikā.


Afiša
Location Tukuma pilsētas kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums, Tukuma pilsēta, LV-3101, Latvija