SAM 7918  30.septembrī pie Slampes Kultūras pils pulcējās Zemgales vidusskolas audzēkņi un skolas vadība, Zemgales vidusskolas jaunsargi, pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte” audzēkņi ar vadītāju un audzinātājām, z/s “Klaipiņi” vadītāja, amatiermākslas kolektīvu “Namejs”, “JUMIS” dalībnieki un folkloras kopa “Pūrs”, pieaugušo amatierteātris “Spārni”, Slampes bibliotekāres kopā ar bibliotēkas apmeklētājiem, bijušais Slampes pagasta pārvaldes vadītājs Visvaldis Girgensons, Slameps pagasta daiļdārzniece Rutiņa, kā arī Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītāja Dace Pole un tās darbinieki, lai Meža dienu 2016 ietvaros Latvijas simtgades parkā par godu Latvijas simtgadei iestādītu kociņus.


Kopā tika iestādīti 18 koki – Parastās gobas “Camperdown” (2 gab.), Māka ievas (3 gab.), Kanādas egles (2 gab.), Serbijas egles (2 gab.), parastās egles “Acrocona” (2 gab.), Japānas lapegles (4 gab.) un Engeļmaņa egles (3 gab.).
Lai darbi labāk vestos, pirms koku stādīšanas ar tautas dziesmām un dziesmām par kokiem Meža dienas ieskandināja folkloras kopa “Pūrs”, bet svinīgo runu teica Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītāja Dace Pole.
Katrai iestādei vai amatiermākslas kolektīvam bija jāiestāda savs kociņš. Pēc koku stādīšanas instrukcijas visi ķērās pie darba. Bet bija viens īpašs nosacījums – katram savs iestādītais kociņš turpmāk būs arī pašiem jāaprūpē, ko visi svinīgi solījās darīt. Kad koki bija sastādīti, čaklie strādnieki kopā devās pie katra koka, jo katrs tā stādītājs bija sagatavojis dzejoli, novēlējumu vai dziesmu, lai kociņi labāk augtu. Lai koki augtu koši, katram kociņam klāt tika pievienots īpašais Meža dienu logo ar krāsainu kļavu lapu. Un tā slampenieki būs tikuši pie vienas sakoptākas vietas vairāk.
Koku stādi iegādāti ar Valsts atbalstu meža nozares attīstībai 2016.gadā un pašvaldības finansējumu.
Paldies visiem par darbu un pozitīvajām emocijām!

Foto galerija