Latvijā lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību aicina apmeklēt Biznesa forumu “Izaicinājumi biznesa vidē”, kas 15. novembrī notiks Krustpils kultūras namā, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī. Tā ietvaros paredzētas paneļdiskusijas par uzņēmējdarbībā aktuālām tēmām, kā arī prezentācijas ar uzņēmēju iedvesmas stāstiem.
Pasākumu atklās LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs un SEB bankas Jēkabpils filiāles vadītājs Kaspars Čanders. Biznesa forumu vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.


Foruma pirmajā daļā būs iespēja uzzināt par uzņēmējdarbības vides attīstības tendencēm Latvijā un pasaulē, kur viedokli paudīs Jēkabpils pilsētas domes un SEB bankas pārstāvji. Par Latvijas nodokļu politikas ilgtermiņa stratēģiju ar prezentācijām piedalīsies domnīcas “Certus”, LTRK un Finanšu ministrijas pārstāvji. Savukārt, paneļdiskusijā piedalīsies LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, SEB bankas galvenais ekonomists Dainis Gašpuitis, domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, LTRK padomes locekle un nodokļu eksperte Elīna Rītiņa, kā arī dažādu Latvijas uzņēmumu un Finanšu ministrijas pārstāvji. Plānots, ka Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs klātesošajiem stāstīs par pašvaldības redzējumu uzņēmējdarbības vides attīstībai Jēkabpilī. Turpretī ekspertu galvenais diskusijas mērķis būs rast veidus, kā izveidot tādu vidēja termiņa nodokļu stratēģiju, lai panāktu valsts straujāku ekonomikas attīstību.
Otrajā foruma daļā iedvesmas stāstos dalīsies uzņēmumu pārstāvji no SIA “Sedumi”, SIA “Virši-A” un SIA “PAA”. Par veiksmīgo sadarbību ar Latvijas Lauksaimniecības Universitāti inovāciju komercializācijas jomā stāstīs zīmolu “Milzu!” un “Garden Snack” ražotāji. Digitālo mārketinga kanālu un sociālo mediju iespējas un izaicinājumus uz Latvijas uzņēmumu piemēru bāzes apskatīs Latvijas Mārketinga profesionāļu kolēģijas biedre Ieva Treija.
“Ik dienu jebkurš uzņēmējs saskaras dažādiem izaicinājumiem un pārmaiņām. Vienmēr svarīgi zināt aktuālo informāciju par biznesa vides izmaiņām, attīstību un to ietekmējošajiem faktoriem, kā arī izprast radīto seku iespējas uzņēmējdarbības veicināšanā. Tāpēc aicinu ikvienu uz diskusijām un pieredzes apmaiņu, jo tikai sadarbojoties mēs varam stiprināt savu, sava reģiona un arī valsts labklājību,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
“Biznesa vide ir tik mainīga. Attīstās tehnoloģijas, darba metodes, mainās likumdošana, patērētāju vajadzības, arī norises pasaulē agrāk vai vēlāk iespaido ekonomisko situāciju Latvijā. Būt par uzņēmēju nozīmē stāties pretī daudziem izaicinājumiem, nepārtraukti augt un pielāgoties. Vēlos, lai šis biznesa forums dod iespēju Jēkabpils un reģiona uzņēmējiem pavērt sev jaunas iespējas - iegūt noderīgus kontaktus, diskutēt un kopīgi meklēt risinājumus uzņēmējdarbību apgrūtinošiem faktoriem, kā arī iedvesmoties no citu uzņēmēju veiksmes stāstiem un pieredzes,” tā Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs.
“Ikdienā strādājot ar Latvijas uzņēmējiem, esmu novērojis, ka vislabākie panākumi ir tiem uzņēmumiem, kas ir atvērti pārmaiņām, meklē jaunas iespējas un ieklausās gan savos klientos, gan konkurentos. Taču jaunās idejas nerodas pašas no sevis – tām ir vajadzīga pieredze, iedvesma un prasme atrast jaunu pieeju. Turklāt, lai rastos jaunas idejas, pie tām ir mērķtiecīgi jāstrādā. Tādēļ kā LTRK biznesa foruma lielāko pievienoto vērtību saskatu šo radošo darbu, kas palīdzēs raisīties jauniem iespaidiem un nostiprināties pārliecībai, ka Latvijas uzņēmumi spēj konkurēt jebkur pasaulē”, norāda SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.
Pasākuma reģistrācijas forma un programma pieejama šeit: https://docs.google.com/forms/d/1drDcNcaWCYSd2AId_1unhPDXj0okrit1yftAxNq0Qgg/viewform?edit_requested=true
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 1600 individuāli biedri un vairāk kā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.
LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.
LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.
Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau vairāk nekā 80.gadu!

Papildu informācijai:

Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Kr. Valdemāra iela 35, Rīga, LV-1010, Latvija
T. + 371 67830825
M. + 371 29630923
F. + 371 67820092
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.chamber.lv