15.novembrī, ‘’Mazā biznesa dienas sagaidīšanas konferencē’’ pirmo reizi tika atvērts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Biznesa savienības indekss ‘’Investīcijām draudzīgākā pašvaldība’’, kurā piedalījās 80 no 119 Latvijas pašvaldībām.
Indekss ‘’Investīcijām draudzīgākā pašvaldība’’ uzrāda pašvaldību kvantitatīvos sociāli ekonomiskos rādītājus, kas nozīmīgi uzņēmējdarbības attīstībai noteiktā teritorijā un sniedz iespēju pašvaldībām veikt pašnovērtējumu par darbībām investīciju piesaistē, uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanā, kā arī tiešo un netiešo atbalstu uzņēmējdarbības attīstībā, izvērtējot noteiktā laika periodā sasniegtos rezultātus. Indekss atspoguļo arī pašvaldību aptaujas rezultātus un pašvaldību praktiskās darbības investīciju vides sekmēšanā.

plj  Kā mēs varam kopā veidot savu teritoriju? Kā uzņēmēji var sadarboties, kā pašvaldība un biedrība „Partnerība laukiem un jūrai” var iesaistīties? Kā īstenot savas idejas projektos?

Aicinām visus interesentus, kas nodarbojas vai plāno nodarboties ar nelauksaimniecisko uzņēmējdarbību (t.sk. mājražošanu, amatniecību, sadzīves pakalpojumiem, tūrismu, sabiedrisko ēdināšanu, u.c.) Slampes. Džūkstes, Lestenes, Tumes, Degoles, Jaunsātu un Zentenes pagastos un kuru gada apgrozījums nepārsniedz 70 000 EUR uz tikšanos par tādām tēmām kā:
• sadarbības iespējas,
• LEADER projektu realizēšana sava uzņēmuma un novada attīstībai,
• kopprojekti ar palielinātu atbalsta intensitāti.
Tematiskās tikšanās norisināsies:
16. novembrī plkst. 14.00 Slampē, Kultūras pils aktieru zālē,
22.novembrī plkst. 15.00, Tukumā, Tukuma novada domes 3.stāva zālītē, Talsu ielā 4,
24.novembrī plkst. 14.00 Engurē, Saieta nama zālē, Jūras ielā 114.

Pasākuma labākai organizācijai, lūgums dalību pieteikt iepriekš pa tel. 29528441 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atbalsts uznemejiem forums  Piecās Latvijas pilsētās notiks forumi “Atbalsts uzņēmējiem”

Ekonomikas ministrija izstrādājusi visas šajā ES fondu plānošanas periodā plānotās programmas uzņēmējiem. Jau šobrīd uzņēmējiem pieejams atbalsts 428,65 miljonu eiro apjomā. Turpmāko mēnešu laikā tiks uzsāktas vēl arī š.g. 25.oktobrī apstiprinātās programmas inovāciju sekmēšanai un tehnoloģiju pārnesei 34,5 miljonu eiro apjomā.

2014.-2020. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā Ekonomikas ministrijas veidoto atbalsta programmu kopējais apmērs ir 764 miljoni eiro, kas paredzētas uzņēmējdarbības, inovācijas, eksporta un energoefektivitātes sekmēšanai. Attīstot inovatīvus nišas produktus ar augstu pievienoto vērtību, uzņēmumu konkurētspējas kāpums būs straujāks, nodrošinot stabilu un ilgtspējīgu Latvijas ekonomikas izaugsmi. Tāpēc mūsu prioritāte ir atbalsts komersantiem, kas ievieš ražošanā jaunus inovatīvus produktus, kur biznesa riski ir augstāki un atbalsts daudzkārt nepieciešamāks”, uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. 

Šā gada 10. novembrī Ekonomikas ministrijā notiks seminārs uzņēmējiem par Energoefektivitātes likuma prasībām uzņēmumu energoefektivitātei.

Kā zināms, Energoefektivitātes likums paredz veikt energoauditus reizi četros gados vai ieviest energopārvaldības sistēmu, vai arī papildināt esošo vides pārvaldības sistēmu lielajiem uzņēmumiem* un lielajiem elektroenerģijas patērētājiem**. Savukārt mazie un vidējie uzņēmumi energoauditus var veikt brīvprātīgi.

Semināra laikā informēsim par  Energoefektivitātes likuma un tam pakārtoto Ministru kabineta noteikumu prasībām uzņēmumiem energoefektivitātes jomā. Uzņēmumu energoauditori un energopārvaldības sistēmas sertificētāji iepazīstinās ar uzņēmumu energoaudita veikšanas un energopārvaldības sistēmas ieviešanas praksi un dažādajiem ieguvumiem.

Latvijā lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību aicina apmeklēt Biznesa forumu “Izaicinājumi biznesa vidē”, kas 15. novembrī notiks Krustpils kultūras namā, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī. Tā ietvaros paredzētas paneļdiskusijas par uzņēmējdarbībā aktuālām tēmām, kā arī prezentācijas ar uzņēmēju iedvesmas stāstiem.
Pasākumu atklās LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs un SEB bankas Jēkabpils filiāles vadītājs Kaspars Čanders. Biznesa forumu vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Pašmāju lielākais degvielas tirgotājs A/S “Virši-A” Tukuma biznesa foruma ietvaros uzņēmumu darbiniekiem piedāvā iegādāties klienta kartes. Piedāvājums spēkā līdz šā gada 30.novembrim.

Plašāka informācija

IMG 8993  Ar pozitīvām emocijām un virkni pasākumu aizritējusi Uzņēmēju nedēļa Tukumā. Šis ir jau otrais gads, kad Tukuma novada pašvaldība organizē izzinošus pasākumus gan esošajiem, gan topošajiem uzņēmējiem un godina tos uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Tukuma novadā.
4.oktobrī norisinājās Tukuma novada 4. jauniešu forums. Šogad tā tēma bija – brīvprātīgais darbs. Foruma mērķis bija kliedēt aizspriedumus par brīvprātīgo darbu, uzklausīt jauniešu viedokli, noskaidrot vēlmi un gatavību iesaistīties brīvprātīgajā darbā, kā arī izstrādāt priekšlikumus brīvprātīgā darba attīstībai Tukuma novadā. Foruma īpašie viesi bija: jauniešu kora “Balsis” mākslinieciskais vadītājs un nodibinājuma “Rīga 2014” brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis; uzņēmuma “Kvazi Pizza” īpašnieks, neformālās izglītības treneris un brīvprātīgais Kaspars Liepa; “AmCham Latvia” programmu un dizaina menedžere, Go Beyond Alumni projektu koordinatore un brīvprātīgā Zane Ozoliņa; jaunieši–brīvprātīgie no Rojas novada Multifunkcionālā centra “Strops” un Rojupes bērnu un jauniešu iniciatīvu centra “Varavīksne”.

Finanšu eksperte, Latvijas rezidente Agnese Pastare ar atklātu vēstuli vērsusies pie LR Prezidenta, LR Ministru Prezidenta, Saeimas deputātiem, Finanšu Ministrijas, Ekonomikas Ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras, Latvijas Darba Devēju Konfederācijas, Latvijas Grāmatvežu Asociācijas, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas, preses un citiem interesentiem ar brīdinājumu, ka līdzīgi kā Karību reģionu pašlaik plosa desmitgadē baisākā viesuļvētra Metjū, tā, viņasprāt, Latvijai tuvojas nodokļu orkāns, jau pavisam drīz, nākamajā gadā, un tas varētu būt pat spēcīgāks nekā 2008.-2009. gadu krīzes zemākais punkts un, iespējams, spēs noslaucīt no biznesa vides lielu daļu uzņēmumu, vissmagāk skarot tieši visneaizsargātāko daļu – mazos uzņēmējus.

Atklāto vēstuli lasīt šeit

Piektdien, 7.oktobrī plkst. 13:00 Tukuma novada Domes Konferenču zālē, Talsu ielā 4, Tukumā, par iepriekš minēto tēmu notiks pirmais Biznesa forums “Izaicinājumi biznesa vidē” (reģistrēties šeit), kura laikā tiks sniegta domnīcas “Certus”, LTRK, Finanšu ministrijas prezentācijas par tēmu “Nodokļi, darbaspēks, reģionālā politika”.

Aicinām piedalīties!

Plašāka informācija par Uzņēmēju nedēļu 2016 Tukumā skatīt šeit

Afisa publiceshanai

Tukuma novada Dome un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmējus reģistrēties Biznesa forumam “Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību”kas norisināsies 20. oktobrī  no plkst. 11.00 SIA “Telms” konferenču zālē – Smārdes ielā 3, Tukumā.

Foruma programmā iekļautas dažādas uzņēmējiem svarīgas un aktuālas tēmas gan reģiona, gan valsts mērogā:
• Tukuma, Ventspils un Valmieras novadu pārstāvji stāstīs par veiksmīgo pieredzi uzņēmējdarbības vides attīstībā un dzīvojamo fondu attīstībā paveikto un plānoto;
• Ekonomikas ministrijas pārstāvji iepazīstinās ar nupat ieviesto “Konsultē vispirms” principu valsts pārvaldē, kas radījis pārmaiņas valsts institūciju un uzņēmēju savstarpējā sadarbības procesā. Par šīs iniciatīvas mērķiem un jau sasniegto informēs Valsts ieņēmumu dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts darba inspekcijas pārstāvji;
• “Jurmala Airport” pārstāvji prezentēs savu vīziju par lidostas darbību un tās pozitīvo ietekmi uz dažādu nozaru uzņēmējdarbību apkārtējos novados;
• Foruma noslēgumā par iespējām un izaicinājumiem biznesa attīstībā savā pieredzē dalīsies vairāku veiksmīgu uzņēmumu vadītāji.

Biznesa foruma programma un iepriekšējā reģistrācija: http://ej.uz/TBF_201017  


Plkst. 19:00 notiks Uzņēmēju nedēļas noslēguma pasākums “Tukuma novada Uzņēmējs 2017”.

Pasākumā godināsim Tukuma novada uzņēmējus dažādās nominācijās un neformālā gaisotnē dibināsim jaunus kontaktus un baudīsim deju vakaru ar vakara vadītāju Gintu Grāveli. Mūziķi: MLM Trio ar Lauri Valteru.

Laipni aicināts piedalīties ikviens novada uzņēmējs!

Ielūgumus uz pasākumu pieteikt pa tālruni pa tālruni: 63107284, 26197340 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

 

Uz tikšanos!

 

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Tukuma klientu apkalpošanas centrs 25.02.2016 plkst. 10.00 organizē semināru “Grāmatvedības kārtošana vienkāršā ieraksta sistēmā jaunreģistrētajiem saimnieciskās darbības veicējiem. Nodokļu aprēķināšanas kārtība no saimnieciskās darbības ienākumiem. Pārskati. Elektroniskās deklarēšanas sistēma.”

Pasākums notiks Tukums, Pasta iela 25,Tukuma klientu apkalpošanas centrs, apspriežu telpa.

Pasākuma mērķa grupa: Jaunreģistrētie nodokļu maksātāji.

Lūdzam dalību pieteikt iepriekš Tālr.: 63107174