Jaunajam mācību gadam sagatavotas visas pārvaldes teritorijā esošās mācību iestādes – Tumes vidusskola, bērnudārzs un bērnu uzraudzības grupa „Bitīte”. Arī šogad par skolēnu pārvadājumiem atbild Tumes un Degoles pagastu pārvalde. Ir izstrādāti seši skolēnu pārvadājumu maršruti. Trīs maršrutus – “Tume – Sloklejas – Sudmalas – Tume”, “Tume – Daibe – Degoles skola – Vienība – Tume” un “Tume – Degoles skola – Karotnieki – Valeikas – Vienība – Tukuma lauktehnika – Tukuma 3. pamatskola – Talsu iela 4 – Tukuma lauktehnika – Tume” apkalpo pārvaldes autobusi. Par skolēnu pārvadājumiem maršrutos: “Tukums – Kaive – Vecmokas – Vilkāja – Tume – Tukums”, “Tukums – Jauntukums – Karotnieki – Praviņu skola – Vienība – Garauši - Tume – Tukums”, “Tukums – Tume – Tukums” ir noslēgts līgums ar SIA “Tukuma Auto”.

 

Tumes un Degoles pagastu pārvaldē un struktūrvienībās veikta ugunsdrošības pārbaude par atbilstību normatīvajiem aktiem.

Turpinās rekonstrukcijas darbi uz pašvaldības autoceļiem “Rotkaļi – Vecmokas” un “Atpūtas – Krūmiņi”. Turpinās pašvaldības autoceļu kopšanas darbi – ceļa posmā “Tume – Lejasķellas” izbūvētas divas caurtekas, iztīrīti grāvji un nelielā posmā atjaunots grants segums, greiderēti pāšvaldības ceļi un apļautas ceļmalas.

Tumes pagastā novērsts centrālā ūdensvada bojājums.

Ir notikušas daudzdzīvokļu māju “Irbes”, “Griezes”, “Vecmokas” un “Dārīši” dzīvokļu īpašnieku sapulces. Daudzdzīvokļu mājā “Rubeņi” tiek mainītas siltuma caurules un stāvvadi.

9.septembrī Tumes pagasta “Knauķos” notika tikšanās ar fotogrāfu Kurtu Sauteru.
15. septembrī Tumes kultūras namā notika veselības veicināšanas diena.
16. septembrī Tumes kultūras namā notika Zelmeņu skolas absolventu salidojums.

Līdz oktobra beigām Tumes kultūras namā apskatāmas Gunāra Bērziņa un Ērika Oša karikatūras.