plakats zalsh  Šā gada 14.jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, plkst. 14.00 Slampē tiks atklāts piemineklis represētajiem pagasta iedzīvotājiem „Zelta josta". Piemineklis un piemiņas vieta tika izveidota pēc biedrības „Savai Slampei" iniciatīvas.
Ideja par piemiņas vietas izveidi pieder mūsu novadniecei, rakstniecei Mārai Zālītei, bet autori ir arhitekts Edvīns Vecumnieks un tēlnieks Ģirts Burvis.
Piemiņas vieta atrodas Slampes pagasta centrā blakus sociālajam centram „Rīti". Tā ir veidota kā komplekss, kas sastāv no diviem apļveida celiņiem, kuri ieskauj akmeni. Savukārt akmens vidusdaļu kā sargājošs gaismas aplis aptver zeltā tonēta nerūsējoša tērauda josta, kurā iestrādāti 100 Slampes iedzīvotāju vārdi, kuri 1941. un 1949. gadā tika izsūtīti vai citādi represēti. „Zelta josta" ir latviešu folkloras tēls, kas simbolizē sargāšanu.


Piemiņas vietas izveides darbi tika uzsākti pērnā gada augustā, un nu Slampes centrā ir par vienu skaistu, sakārtotu teritoriju vairāk. Piemiņas vieta tapusi ar Tukuma novada Domes finansiālu atbalstu, kā arī pateicoties privātpersonu un vietējo uzņēmēju ziedojumiem. Tomēr vislielākais nopelns ir pašu slampenieku ieguldītajam darbam.
Piemiņas vietā ik gadu 25.martā un 14.jūnijā notiks atceres pasākumi, kas pulcēs pagasta iedzīvotājus, lai pieminētu šos baigos notikumus un tautiešu sūros likteņus.
Pieminekļa „Zelta josta" izveide Slampē un tā mākslinieciskā kvalitāte ir liels notikums ne tikai pagasta, bet visas valsts mērogā.

20150601 153818    DSC00845  DSC00842