Pagasta pārvalde
Tumes un Degoles pagastu pārvalde pabeigusi 2016.gada budžeta projekta plānošanu. Budžeta plāns saskaņots Domē.
Ir noslēgts līgums ar SIA K.I.P.R.S. par „Tukuma novada Tumes un Degoles pagastu ceļu mehanizēto tīrīšanu ziemas periodā”.
Decembrī izdots informantīvais laikraksts „Tumes Ziņas”.

 

Komunālā saimniecība
Tumes un Degoles pagastu dzīvojamās mājās mainīti ūdens skaitīti.
Degoles pagasta Vienības centrā katlumāja sāk darboties koģenerācijas stacija.

Kultūra
No 24. līdz 27. novembrim Tumes jauktais koris piedalījās XXVI Starptautiskajā Adventes laika koru konkursā Prāgā. Čehiju konkursā pārstāvēja 7 kori, piedalījās kori no Bulgārijas un Vācijas un divi Latvijas kori. Piektdien kori sevi prezentēja Svētā Nikolas baznīcā, kur galvenie klausītāji bija daudzi pilsētas viesi no visas pasaules. Konkursā koris atskaņoja latviešu, igauņu un amerikāņu komponistu skaņdarbus. Īpašas žūrijas un klausītāju simpātijas izpelnījās Ilonas Rupaines skaņdarbs "Duido", kuru atskaņojot koris bija tērpies budēļu maskās. Žūrijas vērtējumā lasījām atzinīgus vārdus par kora labo intonāciju, veselīgu skaņu ar akcentiem un komplimentus diriģentam. Dienvidāfrikas pārstāvis žūrijā atzina, ka šī bija "uzstāšanās, kuru izbaudīju visvairāk".

Tumes jauktais koris ieguva Zelta diplomu un iespēju piedalīties Grand Prix finālā, kurā iekļuva 5 spēcīgākie konkursa kori. Finālā katram korim bija jāatskaņo 2 skaņdarbi, lai žūrija varētu objektīvi izlemt, kurš koris iegūs lielo balvu. Sīvā konkurencē žūrija uzvaru piešķīra Rīgas Ekonomikas augstskolas korim no Latvijas.

22.decembrī Tumes kultūras namā Ziemassvētku koncerts un balle ar grupu „Roja”.
27.decembrī plkst. 11:00 Tumes kultūras namā - svētku pasākums pirmsskolas vecuma bērniem, plkst.13:00 Tradīciju zālē - Degoles pagasta pirmsskolas vecuma bērniem.

Sports
Skaisti aizvadīti Latvijas valsts 98.gadadienas svētki, kuru ietvaros 20.novembrī arī Vienības ļaudis azartiski sportoja. Uz šautriņu mešanas un galda tenisa sacensībām Vienības centra tradīciju zālē šoreiz pulcējās 14 dalībnieki, to skaitā arī sportisti no Jaunsātiem un Tukuma. Patiess prieks par Vienības sportistu izrādīto aktivitāti un vēlēšanos sirsnīgi sporto! Sacensības bija ļoti interesantas un azartiskas. Šautriņu mešanā zelta medaļu ar 462 punktiem pārliecinoši izcīnīja Sergejs Griķis, sudraba medaļu ar 299 punktiem izcīnīja Jevgeņijs Bogdanovs, bet bronzas medaļu ar iegūtiem 285 punktiem saņēma Mārtiņš Grečkovskis. Ļoti intensīvas, spraigas un emocijām bagātas cīņas risinājās arī galda tenisā, kur labu spēli demonstrēja tukumnieki-vecmeistari Pēteris Mantejs un Konstantīns Migunovs. Viņi visus pretiniekus uzvarēja ar 3:0, bet savā finālmačā meistarīgāks bija Pēteris Mantejs, kurš izcīnīja čempiona kausu. Trešo vietu un kausu saņēma mājinieks Mārtiņš Grečkovskis.
Ik gadus Tumes sporta zālē decembrī sadarbībā ar sporta skolotāju Gunti Auziņu tradicionāli organizējam kausa izcīņas sacensības vieglatlētikas daudzcīņā jauniešiem popularizējot vieglatlētiku un dodot iespēju viņiem draudzīgā, veselīgā konkurencē pacīnīties par skaistajiem kausiem. 3.decembra rīts atausa pasakaini skaists, visa daba bija klāta baltā sniega segā. Brīnišķīgie laika apstākļi būtu piemēroti sporta aktivitātēm laukā, tomēr, sportiskā atmosfērā Tumes v-skolā tika aizvadīti jauno vieglatlētu daudzcīņas mači 1997.gadā dzim. un jaunākiem sportistiem. TUMES KAUSA izcīņas sacensības risinājās 40m skrējienā, augstlēkšanā, 10-solī, lodes grūšanā un noslēdzās ar 800m skrējienu jaunietēm un 1000m skrējienu jauniešiem. Tās vadīja sporta skolotājs Guntis Auziņš un sporta darbonis Tālivaldis Krūmiņš. Kā paši jaunie vieglatlēti atzina, tad sacensības bija ļoti interesantas. Visi startējošie sportisti tika pie diplomiem, bet paši spēcīgākie kopvērtējumā arī pie uzvarētāju kausiem. Lielais čempiona kauss jauniešiem tika izcīnīts ļoti sīvās cīņās starp diviem sportistiem Artūru Ivanovu un Maksimu Bogdanovu, gala rezultātā kopvērtējumā abi uzrādīja vienādu punktu summu – 109. Vērtējot augstāk izcīnītās vietas pa veidiem čempiona kauss tika pasniegts A.Ivanovam.

Trešo kausu ar izcīnītiem 100 punktiem saņēma Artūrs Šuspāns. Ceturtajā vietā ar 88 punktiem šoreiz palika 2015.g.čempions Edijs Oļehnovičs. Jaunietēm čempiones titulu vieglatlētikas daudzcīņā ar 109 punktiem izcīnīja Laura Ķergalve, otro vietu ar 91 punktu izcīnīja Sanija Buta, bet trešo ar 61 punktu Lība Rosicka. Apsveicam uzvarētājus! Lai veiksme un izturība turpmākajos ikdienas treniņos un tiksimies atkal pavasarī 2017.gada jaunās sezonas sacensībās jau stadionā!

Ar 15.decembrī startēja Pašvaldību 8.sporta spēles zolītē, kurās piedalījās 11 komandas. Mūsu komandu zolītē pārstāvēja Aivars Vītolnieks, Ēriks Runcis un Māris Uzuls. Pirmajā sacensību kārtā mūsu zolmaņi komandu cīņā izcīnīja 4.vietu, kas ir ļoti labs sākums. Zolītes mači risināsies četrās kārtās un noslēgsies 2017.gada 2.martā. Pašvaldību spēles notiks arī citos sporta veidos: dartos, galda tenisā, dambretē un šahā, novusā, telpu futbolā, volejbolā sievietēm un vīriešiem, kā arī vasarā vieglatlētikā.

Ar ļoti interesantām, spraigām un azartiskām cīņām Tumē 17.decembrī noslēdzās tradicionālais Vecgada turnīrs volejbolā, kurā šoreiz gan piedalījās tikai četras komandas no Tukuma, Džūkstes, Kaives un Tumes. Sacensības risinājās pēc apļa sistēmas uzvarētājus noskaidrojot savstarpējās spēlēs līdz divu setu uzvarai. Labu spēles sniegumu demonstrēja visas komandas, bet par čempioniem, pārspējot visus savus pretiniekus, kļuva komanda „Fat Joe”: Miks Dudko, Kaspars Krūzmanis un Nils Piebalgs. Otro vietu izcīnīja „Kaives volejblice” Andris Viņiarskis, Mareks Viņiarskis un Rihards Lapčenko, savukārt trešo vietu un kausus saņēma komandas „Albatross” jaunie volejisti Reinis Patmalnieks, Andris Jaunzems, Jānis Kļaviņš. Kā ceturtie šoreiz palika „Lauku veču” komanda, kurā spēlēja Edgars Naglis, Valters Važa un Edgars Aleksejevs. Sacensību gaitā komandām bija jāaizpilda aptaujas anketas un jāvērtē-jānosaka labākie volejbolisti. Nominācijā “Labākais jaunākais volejbolists” balvu saņēma Andris Jaunzems, kā “Labākais uzbrucējs” tika nominēts Nils Piebalgs, bet par turnīra “Vērtīgāko spēlētāju volejbolistu” atzina Andri Viņiarski. Liels paldies šo sacensību sekretārei Lolitai Krūzmanei un visiem sportistiem par kopā brīnišķīgi, sportiskā garā aizvadītām sacensībām, draudzīgo atmosfēru un lai mums visiem priecīgi ziemassvētki un sportiskiem panākumiem bagāts Jaunais 2017.Gaiļa gads!

Sagatavoja Lidija Legzdiņa.