IMG 4107Sestdiena, 16.jūlijs, bija svētku kulminācijas diena, kas uzplauka kā krāšņs zieds. Šajā dienā svētku pasākumi norisinājās vairākās vietās. Tradicionāli pilsētu modināja Baltais rožu orķestris. No rīta Melnezera trasē notika motokross “Rožu kauss”, bet dienas garumā ģimenēm bija iespēja piedalīties foto orientēšanās sacensībās “Ceļš uz rozi”.

Brīvības laukumā bija virkne skaistu pasākumu par un ap rozi. Centrālais notikums, protams, bija Latvijā lielākā rožu vainaga darināšana, kurā visas dienas garumā savu rozi varēja ievīt ikviens svētku dalībnieks. Tāpat ikvienam bija iespēja piedalīties akcijā “Uzdāvini rožu stādu” un iegādāties rožu stādus, lai tos ziedotu rožu dobes izveidei pie Tukuma internātpamatskolas Raudas ielā 6, Tukumā. 

Brīvības laukumā darbojās romantiskās mūzikas skatuve, uz kuras uzstājās Viktors Zemgals, pūtēju orķestris “Tukums” un citi, radot romantisku atmosfēru. Tāpat darbojās arī mākslinieku iela ar dažādām radošajām darbnīcām, tika rotāti balkoni Pils ielā un atklāta Tukuma muzeja izstāde. Vakaru Brīvības laukumā noslēdza lustīga balle kopā ar Normundu Jakušonoku un draugiem.
Tukuma pilsētas Kultūras namā Japānas vēstniece atklāja krāšņo ikebanu izstādi “Austrumu roze”. Interesentiem bija iespēja piedalīties meistardarbnīcā Midori Jamadas vadībā. Kultūras namā norisinājās arī dzejas performance ar dzejnieci un Rožu svētku patronesi Māru Zālīti.

Savukārt stāvlaukumā pie Tukuma novada Domes notika dažādu žanru senioru kolektīvu 5.Sadancošanās un sadziedāšanās festivāls un tika sveikti konkursa “Tukuma smukums” uzvarētāji.

Pirmo reizi svētki norisinājās Pauzera pļavās, aicinot svētku apmeklētājus uz “Rožu pikniku”. Uz šīs skatuves uzstājās Tukuma pašvaldības sadraudzības pilsētu delegācijas, grupas “Galaktika” un “ElektroFolk”. Jauniešus priecēja ielu vingrotāji un dejotāji, grupa “Bermudu divstūris”, kā arī dīdžejs visas nakts garumā. Šeit bija skatāms arī krāsaino strūklaku šovs “Ūdensrozes sveiciens svētkos”, retromotorizētais šovs ar retro automašīnām un močiem, kā arī kulminācijas pasākums – aviošovs “No sirds uz rozi”.

Foto galerijas:

Pirmās rozes ievīšana Rožu vainagā

Konkursa "Tukuma Smukums" uzvarētāju apbalvošana

Rožu svētku otrā diena Tukuma pilsētas centrā

Rožu pikniks Pauzera pļavā

Foto galerijas tiks papildinātas.