IMG 2508  Šajā nedēļas nogalē, no 15.līdz 17.jūlijam Tukumā tiks svinēti Rožu svētki. Šogad svētku devīze ir “Sapnis par rozi”, tas ir stāsts par rozi no pumpura līdz ziedam, no zieda līdz krāšņajam Rožu vainagam, kas tiks izdzīvots trīs dienu garumā.

Šajos svētkos būs ietvertas gan jau tradicionālas, gan pilnīgi jaunas iniciatīvas, kuras notiks dažādās norises vietās Tukumā, sagādājot prieku visām paaudzēm.

Piektdienai ir dots nosaukums “Rožu pumpurs”. Tajā paredzēti vairāki svētku iesildošie pasākumi. Taurēm skanot, iedzīvotāji tiks aicināti uz pirmo koncertu Brīvības laukumā, kurā klātesošos uzrunās Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans. Tradicionāli Pūrē notiks Rožu kāzas, kurās piedalās pāri, kas šogad svin savu desmito kāzu jubileju jeb Rožu kāzas. Šie pāri tiks sumināti arī Brīvības laukumā, kur viņi tiks aicināti uz pirmo valsi. Pēc pasākumiem Brīvības laukumā notiks balle. Savukārt Durbes estrādē sadarbībā ar klubu “Mojito” pirmo reizi Tukumā notiks rožu populārās mūzikas maratons, kurā visas nakts garumā uzstāsies tautā iemīļoti mākslinieki.

Sestdiena būs svētku kulminācijas diena, kas uzplauks kā krāšņs zieds. Tās devīze – “Lai rozes plaukst”. Šajā dienā svētku pasākumi norisināsies vairākās vietās. Tradicionāli pilsētu modinās Baltais rožu orķestris. No rīta Melnezera trasē notiks motokross “Rožu kauss”, bet dienas garumā ģimenēm būs iespēja piedalīties foto orientēšanās sacensībās “Ceļš uz rozi”.

Brīvības laukumā būs virkne skaistu pasākumu par un ap rozi. Centrālais notikums, protams, būs Latvijā lielākā rožu vainaga darināšana, kurā savu rozi ievīs arī V.E. Mariko Fudžii kundze, Japānas vēstniece Latvijas Republikā. Dienas garumā rožu vainagā savu ziedu aicināts iepīt ikviens svētku apmeklētājs. Svētku dalībniekiem būs iespēja piedalīties akcijā “Uzdāvini rožu stādu” un iegādāties rožu stādus 5,- eiro vērtībā, lai tos ziedotu rožu dobes izveidei pie Tukuma internātpamatskolas Raudas ielā 6, Tukumā.

Sestdien Brīvības laukumā darbosies romantiskās mūzikas skatuve, uz kuras uzstāsies Viktors Zemgals, pūtēju orķestris “Tukums” un citi, radot romantisku atmosfēru. Tāpat darbosies arī mākslinieku iela ar dažādām radošajām darbnīcām, tiks rotāti balkoni Pils ielā un atklāta Tukuma muzeja izstāde. Vakaru Brīvības laukumā noslēgs lustīga balle kopā ar Normundu Jakušonoku un draugiem.
Tukuma pilsētas Kultūras namā Japānas vēstniece atklās krāšņo ikebanu izstādi “Austrumu roze”. Tāpat būs skatāmi floristu darbi un interesentiem būs iespēja piedalīties meistardarbnīcā Midori Jamadas vadībā. Pēcpusdienā Kultūras namā norisināsies dzejas performance ar dzejnieci un Rožu svētku patronesi Māru Zālīti.
Sēmes pagasta “Rozītēs” notiks pasākumi bērniem kopā ar Karlsonu , darbosies radošās darbnīcas, mākslinieku darbu izstādes un koncerti.

Savukārt stāvlaukumā pie Tukuma novada Domes notiks dažādu žanru senioru kolektīvu 5.Sadancošanās un sadziedāšanās festivāls un tiks sveikti konkursa “Tukuma smukums” uzvarētāji. Tirgus laukumā visas dienas garumā būs iespēja pacelties gaisa balonā un izbaudīt skatu uz Rožu svētkiem no augšas.

Pirmo reizi svētki norisināsies Pauzera pļavās, kur būs skatuve “Rožu pikniks”. Šī vairāk būs festivāla atmosfēras skatuve ar skaļāku mūziku un atraktīvākiem pasākumiem. Uz šīs skatuves uzstāsies tādas grupas kā “Galaktika” un “ElektroFolk”. Jauniešus priecēs ielu vingrotāji un dejotāji, grupa “Bermudu divstūris”, kā arī dīdžejs visas nakts garumā. Šeit būs skatāms arī krāsaino strūklaku šovs “Ūdensrozes sveiciens svētkos”, retromotorizētais aviošovs ar retro automašīnām un močiem, kā arī kulminācijas pasākums – aviošovs “No sirds uz rozi”.

Svētdiena aizritēs ar devīzi “Rozes sapnis izsapņots”. Šajā dienā norisināsies svētku izskaņas pasākumi skaistā, nostaļģiskā gaisotnē. Svētku apmeklētājus priecēs visiem iemīļotais trako rožu vāģu nobrauciens, kurā dalībniekiem ir iespēja izcelties ar oriģinālāko braucamrīku un atraktīvāko komandu. Ar dažādiem bērniem veltītiem pasākumiem tiks atklāts arī bērnu Pilsētas parks un jaunais rotaļlaukums. Savukārt Sēmes pagasta “Rozītēs” norisināsies skaists pasākums kopā ar Artūru Skrastiņu un grupu “Putnu Balle”. Svētkus noslēgs koncerts Tukuma luteriskajā baznīcā ar ģitāristu Kasparu Zemīti un dziedātāju Daumantu Kalniņu, bet pēc tā apmeklētāji tiks aicināti pulcēties pie Rožu vainaga, lai reibinošā rožu aromātā atskatītos uz aizvadītajiem svētkiem caur iemūžinātajām fotogrāfijām un video, kā arī palaistu gaisā sapni par rozi – simbolu, kas mudinās visus tikties nākamajos svētkos.

Rožu svētku programma

Tukuma Rožu svētku video