Pasākumi

31. oktobrī plkst. 12:00 Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7) Tukuma muzeja 80 gadu jubilejas izstādes atklāšana. Izstādē tiks eksponēti izcilākie mākslas darbi no Tukuma muzeja krājuma. Muzejs apmeklētājiem sagādājis īpašu pārsteigumu – virtuālu katalogu ar vairāk kā 250 gleznām no Tukuma muzeja kolekcijas.
7. novembrī plkst. 19.00 Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā, Lancenieku skolā Tukuma novadā) spocīgā gaisotnē norisināsies tradicionālais „Spoku stāstu vakars”. Aicināti spoku stāstu klausītāji un stāstnieki ar saviem stāstiem. Pasākumā ieradīsies galvenais stāstnieks un folklorists Guntis Pakalns un Zemgales stāstnieku kustības vadītāja Aelita Ramane no Pilsrundāles. Vakara gaitā baudīsim spoku zupu. Ieeja - ar muzeja biļeti. Informācija pa tālr. 63154691, 26513314.
29. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi „Nevaru nerakstīt”. Izstāde ir LNB un Tukuma muzeja kopdarbs, kurā tiks aktualizēta rakstītā vārda nozīmība aizlieguma apstākļos. Izstādē būs trīs tēmas: par hernhūtiešu biogrāfiskajiem rakstiem iespieddarbu aizlieguma periodā 19. gadsimtā, par latīniskās drukas aizliegumu Latgalē un tā apiešanas veidiem 19. gs. otrajā pusē un 20. gs. sākumā, kā arī vēstulēm uz bērza tāss padomju represiju apstākļos 20. gs. vidū. Šajā izstādē pirmo reizi būs vienuviet apskatāmi pilnīgi visi bērza tāss vēstuļu oriģināli. Jāpiebilst, ka informāciju par vēstulēm uz bērza tāss pieejama interaktīvajā ekspozīcijā „Vēstules nākamībai” Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” vai arī virtuālā versijā, kas pieejama vietnē www.tukumamuzejs.lv.

Plašāka informācija