Baltini Grauzde 1
2017. gada 10. augustā ekspluatācijā nodoti pirmie pašvaldības autoceļa posmi Slampes un Džūkstes pagastā.
Slampes pagastā pārbūvēts autoceļa posms “Jelgava - Tukums”- Kalnāji - Minsteri no 0,00 km līdz 5,357 km. Džūkstes pagastā - autoceļa posms Baltiņi - Grauzde 0,00 km līdz 1,437 km un Jaunzemji - Grauzde no 0,00 km līdz 4,27 km.
 
 
Projekta ietvaros pārbūvēja izvēlētos pašvaldības autoceļa posmus, nodrošinot nepieciešamo autoceļa nestspēju, pastiprinot tā segu ar jaunu grants šķembu maisījuma seguma kārtu un sakārtojot ūdens atvadīšanas sistēmu (jaunu caurteku, grāvju izbūve). Džūkstes pagasta autoceļa Jaunzemji - Grauzde vairākos posmos tika veikta virsmas apstrāde ar bitumena emulsijas maisījumu, izveidojot pretputekļu klājumu, kā rezultātā tika samazināts putekļu daudzums attiecīgajā ceļa posmā. Slampes pagasta ceļu posmā "Jelgava - Tukums" – Kalnāji - Minsteri un Džūkstes pagasta ceļa posmā Baltiņi - Grauzde, lai pieslēgtos pie valsts autoceļa, tika izbūvēts asfaltbetona seguma posms. Neattiecināmās izmaksas par asfaltbetona segumu segtas no pašvaldības budžeta līdzekļiem.
 
Projekta rezultātā ir pārbūvēti pašvaldības autoceļu posmi ar grants segumu, uzlabota ceļu kvalitāte, tādējādi veicinot apdzīvotības saglabāšanu un uzņēmējdarbības attīstību Tukuma novadā.
Pārbūves darbi ir veikti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstības pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” projekta “Pašvaldības autoceļu pārbūve Tukuma novada Slampes un Džūkstes pagastā” Nr. 17-08-A00702-000031 ietvaros. Darbus veica SIA “STRABAG”, būvuzraugs – SIA “BŪVES BIROJS” un autoruzraugs - SIA “ACB Projekts”.
 
Slampes un Džūkstes pagasta autoceļi tika pārbūvēti par kopējo summu 568 318,63 EUR (tai skaitā vispārējās izmaksas: būvprojekta izstrāde, autoruzraudzība, būvuzraudzība), attiecināmās izmaksas 563 527,05 EUR, no kurām ELFLA finansējums 507 174,35 EUR un pašvaldības finansējums 56 352,70 EUR. Neattiecināmās izmaksas ir 4 791,58 EUR, tika segtas no pašvaldības budžeta.
 
Līdz 2018. gada 23. oktobrim plānots pārbūvēt pašvaldības autoceļus 43,7 km garumā visā novadā.
 
 
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm
 
Logo
Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests
 
 
Informāciju sagatavoja
Tukuma novada Domes
projektu vadītāja
Dace Keirāne
Tālr.: 63107282
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.